Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Antynapad. Czy to możliwe?

24 Lut 2006 11:32 3680 42
  • Poziom 10  
    Skradziono komuś auto z parkingu podziemnego. Mówi, że miał włączony autoalarm, immobiliser i antynapad. Czy jest możliwe, żeby po zabraniu przez właściciela kostki antynapadu ze sobą ktoś mógł całkiem odjechać? Jaki błąd ewentualnie popełnił?:!:
  • Poziom 33  
    Na tym świecie jest wszystko możliwe.A u nas to naprawdę wszystko...Polak potrafi...
  • Poziom 10  
    xwit napisał:
    Na tym świecie jest wszystko możliwe.A u nas to naprawdę wszystko...Polak potrafi...

To ja wiem, ale jaki mógł być przykładowy mechanizm?
  • Poziom 33  
    A po co ci takie rzeczy.Dziwne pytania zadajesz.Chyba nie uzyskasz na nie odpowiedzi.Tak mi się wydaje.Ale zadzwoń na Rakowiecką może ktoś się podzieli taką wiedzą:D:D:D
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Cytat:
    ale jaki mógł być przykładowy mechanizm
    - tak tylko dla przykładu:
    1. Odłączenie syreny 10s
    2. Wyłączenie świateł 20s
    3. Wciągnięcie na lawetę 90s
    Razem: 2 minuty

Więcej szczegółów pod 0-700-997-997 (9,90 + vat).

P.S.
    Ten tydzień mam zajęty, w poniedziałek mam wolne napisz jakie autko i gdzie stoi. Cena do uzgodnienia.
  • Użytkownik usunął konto  
    Norbert - do sprawy można podejść na dwa sposoby. Albo tak jak autor pisze, ukradli autko (co jast oczywiście przykre) i teraz się zastanawia "jakim cudem" przy takich zabezpieczeniach, albo (nie obrazając nikogo) chce sie dowiedzieć jak sie autka wyjmuje.
    Zreszta nikt tu nie będzie pisał o metodach wykorzystywanych przy kradzieży. Zabezpieczenia wymyslaja ludzie, więc ludzie potrafią zabezpieczenia obejść. Dorabiam w warsztacie samochodowym więc troszeczkę się orientuje w alarmach (i nie tylko). A wciągarka którą ostatno montowałem (silnik 3kW) da rade każdej osobówce z zablokowanymi kołami. Tak z ciekawości: jakie to autko było?
    Cytat:
    boguś linda piłeczką tenisową otwierał audi 80 i odpalał go w 10s przy bezpiecznikach pod maską
    - fakt, to było przegięcie. Ja to robie w 7,2s :D.
  • Poziom 22  
    norbert.s. napisał:
    zapomniałeś doliczyć czas na wybicie szyby lub użycie łamaka,bo jakoś trzeba siegnąć do otwierania maski,jezeli syrena jest dobrze schowana to w 10s możesz się podrapać za uszkiem w celu jej zlokalizowania,a 90s to oczywiście wsadzisz auto na lawetę ale wózkiem widłowym,bo jakoś się trzeba przecież się tą lawetą ustawić a przeciez w podziemnych parkingach są hektary wolnego placu do manewrowania[no i wyciągarka też ma rozumiem przekładnię jak wiertarka],to co napisałeś wszystko się zgadza,nie neguje tego,ale jeszcze musi się korzystnie ułożyc parę innych rzeczy,żeby uzyskać tak dobry czas,to nie film gdzie boguś linda piłeczką tenisową otwierał audi 80 i odpalał go w 10s przy bezpiecznikach pod maską

Tak moze kroili maluchy 20 lat temu, teraz ten czas i metoda jest o wiele krutsza.
    Np. wejście do agili bez rwania zamków bicia szkła i zdezaktywownie alarmu z odpaleniem silnika (alarm fabryczny montowany w Gliwicach) 15s !!!
    Pokazywał mi to koleś pracujący na OPLU w gliwicach. To samo astra i zafira. :twisted:
  • Poziom 22  
    Pozatym ci co kroja kupują pierwsze modele albo mają dostęp do pełnych serwisuwek a zkąd np. od takich klijentów z warsztatów autoryzowanych albo od żródła. To nieprzypadkowe gówniaże z ulicy tylko spesjaliści w tej dziedzinie i niestety są zawsze krok przed nami, bo ich zarobki są o x% wyższe.
  • Poziom 22  
    Każde zabezpieczenie spełnia jakąś funkcje.
    Pisze o serwisach autoryzowanych. Moze podac parę adresów. Oddaj furkę musisz im pokazac jak uruchomić silnik a reszta to towar (informacje)
    Pozdrawiam alew uczciwosć zakładów z przypadkowymi pracownikami którzy tyraja za najnizsza krajową na miesiąc to wątpię. Ale jak masz inne zdanie twoja brocha.
    Sam niepowiesz mi że nigdy niepróbowałes obejść czegoś co założyłeś co !? Bo przecież był by to błąd rytyna i partanina. Zawsze trzeba miec tę świadomosć co można jeszcze poprawić.
  • Poziom 22  
    A ci kolesie to niebazują na kolesiach tylko z opla, ale w każdej marce na która mają zapotrzebowanie.
    Cytat:
    Pozatym ci co kroja kupują pierwsze modele albo mają dostęp do pełnych serwisuwek
    - dokładnie tak. A jak była to lepsza furka to chodzili za właścicielem przez parę dni, a potem facet przyszedł, odpalił całość z kluczyka i normalnie pojechał (można się kłócić czy miał w kieszeni dowód rejestracyjny czy nie).
    Koleś który wie jak wyjąc toyotę, bierze toyotę - tu też są specjalizacje. I wbrew pozorom serwisanci mogliby sie dużo od złodziei nauczyć.
  • Poziom 22  
    Gość poprostu podszedł do auta, otworzył i odpalił. A co miał - jakąś wydumkę.
    Cytat:
    i nie wiem czy dobrze zrozumiałem,odpalają astrę,agillę w 15s. nie mając ani kluczyków ani sterownika na podmianę,stojąc obok zamknietego auta? czy możesz to jeszcze raz potwierdzić
    - widziałem jak koleś odpalał nissana - 30s (co na jedno wychodzi)
  • Poziom 22  
    Przyjacielu zobacz gdzie mieszkam, połowa znajomych zyje z opla, od 5 lat jak niewięcej spędzaja nad tymi autkami po 8 godzin dziennie
    Jest napisane w piśmie: Błogosławieni którzy nie widzieli a uwierzyli. A samochód Wieśka zniknął.
    Cytat:
    fabryczny immobiliser[już nie wspomnę o fabrycznym alarmie montowanym w gliwicach]
    - wada tych "zabezpieczeń” jest to ze są "fabryczne". Głupi prztyczek zrobiony prywatnie i sprytnie gdzieś schowany czasem może zaskoczyć złodzieja. Poza tym jak zwykle idziemy w bok od tematu. Myślę że autor juz ma wgląd w "sposoby".
  • Poziom 22  
    Panie norbert.s ma prawie 200.000, a te porywy co podałes prawie sie zgadza bo rok temu przyjeć na zafirę było ponad 500. Dolicz do tego przepadkowych w adecco ,seals i work"s.
    Ale niewazne niewiem dlaczego tak bardzo bronisz interesu opla, maja kiepskie zabezpieczenia i tyle. A widze ze lubisz głupawe filmy z mnichami pod paprotkami

Dodano po 1 [minuty]:

Niewazne takie dyskusje przynajmniej prowadza do jednego najwazniejszego WYMIANY SPOSTRZEZEŃ I DOSWIADCZEŃ.
  • Poziom 22  
    szanowany specjalista odpuszcza fure jak nieodjedzie po 30s. Pozdrowienia.