Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterowanie pilotem stroba

24 Lut 2006 16:55 1216 3
  • Poziom 16  
    Cześć!
    Zrobiłem sobie dwie lampy stroboskopowe, no i zrobiłem sobie elegancki pilocik do nich, ma 4 tryby efektów świecenia, m.in normalne miganianie jednocześnie dwóch lamp z regulacją czestotliwości błysków, nazmienne miganie dwóch lamp także z regulacją częstotliwości błysków, nazmienne miganie po dwa błyski (coś podobne do świateł policyjnych) także z regulacją częstotliwości błysków i miganie w rytm muzyki. Wszytkie generatorki impulsów są w pilociku, aby sterować strobami musze używać połączenia przewodowego z pilotem, ja chcem sobie właśnie dorobić moduł (układzik) którym będe miał możliwość sterowania bezprzewodowo.
    Impulsy aktualnie mam sterowane dwoma przewodami podłączone każdy do osobnego stroba, wychodzi to taniej niż prowadzenie kilku-żyłowego przewodu w którym każda żyła by służyła do zmiany trybu, potencjometrów reg. częstotliwośći, itp. a tak wszystkie moduły mam w pilocie i wypuszczane są tylko sygnały impulsu do wyzwolenia lampy:)
    I mam pytanko jakie byście polecali sterowanie: podczerwienią czy drogą radiową?
    Każde ma swoje wady i zalety jak wiadomo! Sterowanie podczerwienią ma taką wadę, że trzeba by było celować pilotem w stroby, co za wygodne podczas prowadzenia impry nie jest, natomiast sterowanie drogą radiową, nie jestem pewnien do tego czy nie za późno by reagowało na sygnały z generatorów do wyzwolenia lamp! Bym prosił o schemat lub link do prostego, taniego, niezawodnego i sprawdzonego układu, musi być ono dwukanałowe ponieważ tak jak pisałem są dwie lampy! Proszę o sugiestie i pomoc!
  • Poziom 18  
    Wykorzystaj układ ze starego telewizora:) A powarznie za dużo chcesz na raz jedyne co mi przychodzi do głowy to stary telewizor mógłyś np przełączająć kanały zmieniać oczywiści nie płynnie częstotliwość itd. nie wiem czy takie coś by zadziąłało ale myśle że po odpowiedniej przeróbce tak .Ale to tak tylko typowo teoretycznie :)
  • Poziom 16  
    Ok, spox;)
    mnie właśnie interesuje praktycznie:).