Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilacz do laptopa - syczenie, czy to normalny objaw?

24 Lut 2006 23:30 7709 5
 • Poziom 1  
 • Poziom 28  
  U mnie też syczy, i to nie oznacza, że się psuje po prostu przetwornik napięcia (cewki i inne podzespoły) wydają takie dziwne odgłosy ,,bzyczenie".

  A jak naprawdę jest za głośny, lub masz obawy to sprawdź miernikiem na wyjściu ile daje napięcia (porównaj z danymi na zasilaczu) i będziesz miał pewność że chociaż jest sprawny.
 • Poziom 17  
  Syczenie świadczy o tym, że najprawdopodobniej rozkleił się rdzeń jednego z elementów indukcyjnych zasilacza. Jeśli ma jeszcze gwarancję, to najlepiej go zareklamować. Jeśli nie ma gwarancji, to trudno. Syczenie nie powinno doprowadzić do jekiegoś uszkodzenia. Jedynym negatywnym skutkiem jest spadek sprawności zasilacza (być może nawet niezauwazalny).
 • Poziom 1  
 • Poziom 28  
  Założe się że syczenie słyszysz tylko wtedy jak go trzymasz w okolicy 20 cm a wokół panuje cisza jak makiem zasiał a po odstawieniu go na odległość ok. 1 metra dźwięk jest nie słyszalny.
  Jeśli sam nie możesz to zanieś zasilacz do pierwszego w okolicy posiadacza/elektr. niech pomierzy napięcie i natężenie na wyjściu tak jak wcześniej napisałem.
  Laptop od zasilacza się nie zepsuje bo po drodze jest jeszcze zabezpieczenie w akumulatorach i to one będzie do wymiany.

  Dodano po 4 [minuty]:

  A dane z zasilacze też trochę inaczej podałeś bo powinno być mniej więcej tak:
  Input: 100-240V, 50-60 Hz, 1,7A
  Outout: 19V 3.42A
 • Poziom 1