Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[poszukuję] Kabel coaxial - rozdzielacz

25 Lut 2006 11:19 5658 6
  • Poziom 10  
    Witam.

Czy istnieje coś takiego?
    Tzn. problem jest w tym, że mam wzmacniacz dolby surround, który ma tylko jedno wejście coaxial (zaś dodatkowo ma jeszcze 2 optyczne). Nie mogę więc podłączyć dwóch urządzeń z których chciałbym słuchać dźwięku dolby surround - dvd i tunera satelitarnego.

Jedynym moim pomysłem jest po prostu rozdzielenie kabla na dwa.l Nie mogłem jednak znaleźć nigdzie takiego kabla. Spotkał się może ktoś z takim kablem/rozdzielaczem?

btw: czy takie podłączenie jest bezpieczne dla wzmacniacza? Tzn. czy, gdy przez omyłkę, nie wyłączę tunera satelitarnego przed włączeniem dvd, to czy nie uszkodzi to wzmacniacza?

btw: mam nadzieję, że to dobry dział.
  • Poziom 39  
    Bardziej uszkodzisz urządzenia nadające.
    Z tego co wiem nie ma takich urządzeń.
    Ale (np. na allegro) możesz kupić konwerter Coaxial -> optical.
    Do wejścia podłączysz np. satelite, a na wyjściu będziesz miał sygnał optyczny który odbierze wzmacniacz.
  • Poziom 10  
    Znalazłem na allegro tylko jeden, niestety nie w tą stronę, tzn. przejście z optical do coaxial.

Ile cos takiego będzie kosztować?
    Zależy mi też na niskiej cenie.
  • Poziom 10  
    Ten właśnie ja też znalazłem.
    Ale
    Cytat:
    Konwerter służy do przekształcenia elektrycznego sygnału cyfrowego COAXIAL/SPDIF na optyczny.

Działa tylko w tą stronę

A chodzi mi przecież o konwersję w drugą stronę.

edit:
    Znalazłem
    http://www.allegro.pl/item87208853_konweter_sygnalu_optycznego_na_coaxial_spdif.html
    Szkoda, że aż 65 zł.

btw: czy przy takiej konwersji nie traci się jakości/dźwięku 5.1?
  • Poziom 10  
    Cytat:
    Konwerter służy do przekształcenia elektrycznego sygnału cyfrowego COAXIAL/SPDIF na optyczny.

Działa tylko w tą stronę - do podłaczenia odwrotnego mamy także wystawione konwertery.

Czyli jesli takiego potrzebujesz zglos sie do wystawiajacego :)
    Pozdrowienia
  • Poziom 39  
    moment moment.
    Czegoś nie rozumiem
    Cytat:

Tzn. problem jest w tym, że mam wzmacniacz dolby surround, który ma tylko jedno wejście coaxial (zaś dodatkowo ma jeszcze 2 optyczne). Nie mogę więc podłączyć dwóch urządzeń z których chciałbym słuchać dźwięku dolby surround - dvd i tunera satelitarnego.

Ten który zaproponowałem:
    Cytat:

Więc tak. Masz DVD - podłączasz bezpośrednio do amplitunera
    Tuner SAT ma wyjście COAXIAL (z tego co piszesz). Więc takie wyjście podłączamy do konwertera (służy do przekształcenia elektrycznego sygnału cyfrowego COAXIAL/SPDIF na optyczny.) i mamy na jego wyjściu sygnał optyczny. NAstępnie takiż sygnał podłączamy pod amplituner. Dobrze wnosze?

Konwertery w drugą stronę też są:
    http://www.allegro.pl/item87208853_konweter_sygnalu_optycznego_na_coaxial_spdif.html

Jeżeli coś źle przeczytałem / coś źle interpretuje - prosze poprawić.