Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Junkers W-250 Propan-Butan

pośpiech 25 Feb 2006 14:47 6666 10
    pośpiech
    Level 12  
    Witam wszystkich
    Mam problem z przezbrojeniem junkersa z gazu GZ-50 na Propan-Butan
    Problem polega na tym że nigdy tego nie robiłem i nie posiadam żadnej dokumentacji do niego muszę robić to po omacku.
    Może ktoś już to kiedyś robił i zechce mi udzielić porad jak się za to zabrać a jeszcze lepiej jak by ktosik miał jakąś dokumentację z niego.
    Pozdrawiam
    Sławek
    DonRomano
    Level 34  
    Nie rozumiem w czym masz problem?
    Kupujesz zestaw przezbrojeniowy w serwisie razem z instrukcją, bierzesz u-rurkę sprawdzasz cisnienia gazu oraz szczelność i gotowe.
    Jakieś pytania?
    pośpiech
    Level 12  
    Nie byłoby problemu gdybym takową instrukcję posiadal. Kupiłem zestaw przezbrojeniowy zmieniłem dysze na palniku głównym i na świeczce ale zostały mi elementy które jak mi się wydaje są w zespole gazowym i generalnie o te elementy mi chodzi nie wiem gdzie je zamontować.
    DonRomano
    Level 34  
    Jakie to elementy?
    Możesz napisać?
    pośpiech
    Level 12  
    To są fotki tych elementów.
    Są na zdjęciu.Chyba to najlepiej opisze.
    1. Blaszka z otworem. Ma po obu stronach uszczelki
    2. Krążek mosiężny z jednej stony jest uszczelka gumowa z drugiej coś co przypomina membrane, łożysko?
    3. Grzybek?
    4. uszczelka - wiadomo gdzie ma być
    5. Uszczelka o takiej samej wielkości jak element 1 wieć zastanawiam się czy ona ma być założona bo glaszka z otworem jest z obu stron z uszczelką o takiej samej średnicy.
    DonRomano
    Level 34  
    Ta blaszka z małym otworkiem to kryza.
    Montuje się ją między dwoma uszczelkami na rurce między zespołem gazowym a palnikiem.
    Natomiast pozostałe dwa niestety nie wiem za mało siedzę w junkersie.
    kolejny element to jest uszczelka którą zapewne wymienia się po wymianie tych kolejnych elementów.Poczekaj, może wypowie się ktoś bieglejszy ode mnie.
    Dobra rada, masz zestaw przezbrojeniowy ty zadzwoń do serwisu i pogadaj.
    Nie zedrą za dużo a będzie to dobrze zrobione.

Pozdrawiam.
    pośpiech
    Level 12  
    Ze zleceniem tej roboty serwisowi to napewno jest dobra rada. Gdyby to był mój ogrzewacz to tak bym postąpił ale to jest junkers kolegi a on myśli ze ja to potrafię zrobić tylko nie chcę. Najgorsze w tym wszystkim jest to że nie potrafię go przekonać do tego że nie wiem gdzie mają byc zamontowane te elementy a nie chcę zeby się na mnie obraził. Sytuacja podbramkowa. Może ktoś się zlituje i napisze gdzie to wpakować.

Pozdrawiam
    Sławek
    waldekel
    Level 28  
    DonRomano wrote:
    Ta blaszka z małym otworkiem to kryza.
    Montuje się ją między dwoma uszczelkami na rurce między zespołem gazowym a palnikiem.

Następnie, to trzecie to grzybek zaworu gazowego, który także wymienia się przy przejściu na propan-butan, a czwarte to też uszczelka zespołu gazowego
    pośpiech
    Level 12  
    Ponumerowałem elementy za zdjęciu bo jak wiadomo każdy kij ma dwa końce. I elementy też można odwrotnie założyć a tego bym chciał uniknąć.
    aadamuss
    Level 20  
    Aby wymienic pozostałe elementy należy odkręcić cały palnik i wyjąc go na zewnątrz. Dalej śruboekrętem krzyzakowym odkręcamy trzy śruby korpusu do którego był przykręcony palnik. Przy odkręcaniu trzeciej śruby przytrzymujemy korpus bo w środku jest sprężyna ktora podnosi nam korpus. Po zdjęciu wymieniamy grzybek i kryzę (2 i 3) w kolejności odwrotnej do demontażu. Na koniec uszczelka z kryzą idzie pod palnik. Ważne aby dobrze skręcic bo z propanem nie ma lekko. Potem juz tylko regulacja. Pozdr Adam
    pośpiech
    Level 12  
    Witam wszystkich.
    Postanowiłem zlecić tą robotę fachowcowi. Mimo wielkich starań i waszej pomocy nie udało mi się to dzieło.
    Pozdrawiam wszystkich którzy wyrazili mi chęć pomocy.
    Dzięki serdeczne