Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Która antena jest lepsza ???

mejki 25 Lut 2006 15:08 1458 14
  • #2 25 Lut 2006 16:49
    elnika
    Poziom 15  

Witam, w przypadku obu tych anten płacisz za gadżety w postacji obrotnicy i pilota -wszystkoto wątpliwej jakości . Sam taka kupiłem do testów i po paru dniach padła obrotnica..... Co do jakości odbioru , każda antena siatkowa rodzimych producentów jest o niebo lepsza . Proponowane do porównania przez Ciebie anteny sprawdzą się tylko w pobliżu nadajnika ....a jakośc wykonania pozostawia wiele do życzenia..... odradzam zakupu -pozdrawiam

0
  • #3 25 Lut 2006 16:56
    Tady1
    Poziom 25  

To zależy co chcesz odbierać.
    Osobiście nie wierzę w anteny uniwersalne, piloty uniwersalne,
    klucze uniwersalne i samochody uniwersalne.
    Zależy ile stacji chcesz odbierać, z jaką polaryzacją, (często jedne
    stacje są nadawane z pol. poziomą, a drugie z pionową i i to są wzajemnie sprzeczne wymagania.
    W jednym terenie może zdać egzamin,a w drugim nie.
    Dobierz metodą prób. To kosztuje, niestety.
    Kiedyś próbowaliśmy obrotowe 2szt, które miały dołączone na stałe
    5m naprawdę bardzo tandetnego koncentryka.
    Osobiście wolałbym drugą (bez talerza). Pozdrawiam!
    PS Kol. elnika ma rację :idea:

0
  • #4 25 Lut 2006 17:39
    mejki
    Poziom 11  

Czyli jednym słowem te anteny są g.... warte ;)
    A możecie mi doradzić jaką kupić teraz mam "siatkową"<szerokopasmowa> i ustawienie wszystkich programów na glanc to trudne zadanie.....
    Czy poprostu kupic zwykłą kierunkową i na niej lapać TVP 1,2 ......
    Pozdro

0
  • #7 25 Lut 2006 18:25
    KaW
    Poziom 34  

Pytanie podstawowe to ile programow to ma byc i jakie sa u was czestotliwosci kanalow . Zobaczyc to trzeba z wykazu stacji TV -okreslic skad te sygnaly beda odbierane.
    Zajrzec na strone TELKOM TELMOR GDANSK I wybrac wlasciwe
    typy anten -lub wogole tam sie zglosic.Tam sa fachowcy ...

Dodano po 1 [minuty]:

www.telmor.com.pl

Dodano po 1 [minuty]:

Trzeba popierac tych co wiedza po co sa anteny -a nie tych -co mysla ,ze wiedza po co sa anteny..

Dodano po 1 [minuty]:

w RZESZOWIE ul.Bohaterow 5 jest chyba FILIA
    i sie nazywa PUH AZART

Dodano po 3 [minuty]:

TO sie nazywa informacja-i to nie tak jak w teleokupacji polskiej -platne za trzy info.
    Bardzo jest meczace wymyslec szybko o jakie numery pytac w tej teleokupacji polskiej /bo informuja o
    trzech,ze biora pieniadze za trzy numery
    a ja zwykle pytam o jeden numer.

0
  • #8 25 Lut 2006 18:55
    kasprzyk
    Specjalista elektryk

W zasadzie proponowany sumator nie ma prawa istnieć - sumowanie dwóch anten siatkowych :) chyba, że jedną antenę schowasz z jednej strony budynku - drugą z drugiej, żeby odseparować je od tych samych kierunków. łatwiej poszło by w sytuacji: 3 progrmy odbierasz z jednego kierunku na "siatce" - 4 program bieżesz z innej anteny kierunkowej ze wzmacniaczem selektywnym na dany kanał - do tego potrzebowałbyś jeszcze filtr, który wytnie (kanał odbierany na kierunkowej) z anteny siatkowej.

Antena siatkowa z mocnym wzmacniaczem np swa 2000 - jest niejako miernikiem poziomu syganłu. Jeżeli więc ustawisz antene na kierunek, interesujący Cię program będzie zaszumiony - ledwo widoczny (ale nie zakłócony przez inne stacje) oznacza to, że odbierasz sygnał szczątkowy i jakakolwiek inna antena nawet b. droga może nie poprawić Tobie odbioru.

Pzdr

0
  • #9 25 Lut 2006 18:55
    mejki
    Poziom 11  

Co do programów to wszystkie jakie są niekodowane, czylim TVP 1,2,3 TVN TV4 polsat czyli te 6 podstawowych.....
    A wiecej szczegółów nie podam bo nie wiem, musze poszukać.....

0
  • #10 25 Lut 2006 20:28
    GKVIDEO
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam Kolegę , a w którym miejscu Rzeszowa lub jego okolic Kolega mieszka ?
    Proszę podać , postaram się wtedy coś doradzić ,a co do wynalazków które Kolega przedstawił to przyłączam się do opini większości, pozdrawiam GKVIDEO

0
  • #11 25 Lut 2006 22:10
    jerzmor
    Poziom 14  

Witam.Nie jest istotne jakie programy chcesz odbierać.Problem w tym z jakich kierunków pochodzą sygnały.Ja zawsze montuję Yagę w zależności od siły sygnału (4,5, 12 ,13 elementową )Są to anteny kierunkowe i mają jakieś wzmocnienie same w sobie a nie bazują na wzmacniaczu.Jak masz sygnały z kilku kierunków to stosuj zwrotnice do tych anten w zależności od potrzeby.jak masz problem to pisz na jerzmor(malpa)o2.pl.Pozdrawiam

0
  • #12 25 Lut 2006 22:22
    humek
    Poziom 32  

wejdz kolego na strone DIPOLA i tam sobie popatrz ale siatkowych nie kupuj chyba ze no zbliza sie wiosna i lubisz grilowac? to wszystko

0
  • #13 25 Lut 2006 22:26
    jerzmor
    Poziom 14  

Humek masz 100%racji.Siatka to praca wzmacniacza a nie anteny.

0
  • #14 26 Lut 2006 09:22
    mejki
    Poziom 11  

A więc ja mieszkam 8 km od Rzeszowa. Co do nadajników to wiekszość programów to ten sam nadajnik, oprócz TVP 1 i TVP2. Pozatym reszte da sie bezproblemowo ustawić.

0
  • #15 27 Lut 2006 08:16
    GKVIDEO
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam ponownie te 8 km nic mi za bardzo nie mówi bo są miejsca , że może być kiepsko z odbiorem , a w niektórych przypadkach można zrezygnować z anteny na 29 kanał z Krosna czyli 2 program.
    Przeważnie to stosuje się 3 kierunkowe anteny : 1 program 5 elementów 10-12 kanał na 2 program 13 elementów kanały 21-39 , 3 antena w zależności 8 lub 16 elementowa kanały 21-60 następnie spięcie tego zwrotnicą - ewentualne wzmocnienie np. wzmacniaczem BRYZA 1 i powinno chodzić .
    Teraz podam kanały na których Będziesz z tych anten odbierał:
    1 program 12 kanał KROSNO
    2 program 29 kanał KROSNO
    TV Rzeszów ( regionalny) 40 k. RZESZÓW
    Polsat 48 k. RZESZÓW
    TV 4 27 k. RZESZÓW
    TVN 53 k. RZESZÓW
    Pozdrawiam GKVIDEO

0