Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

silnik dci - renault laguna a cieknacy olej

seiw83 25 Feb 2006 15:24 6599 4
    seiw83
    Level 11  
    witam mam nastepujacy problem. Otoz zauwazylem ze cieknie mi olej po wizycie w ASO okazalo sie ze moze byc to wina swiec zarowych wszystkie spalone i silnik cos tam ciagnol duzo oleju itp. Niestety po wymienieniu swiec caly czas cieknie a ostatnio zauwazylem ze przy zapalaniu kopci. Oprocz tego doszedl jakis nieprzyjemny swist przy przyspieszaniu w granicach 1900-2200 obr. Jeszcze zanim wlacza sie turbo9slyszalnie) cos z tylu komory. Ktos wie co moze byc przyczyna?
    dyla
    Level 12  
    Niestety świece żarowe nie mają nic wspólnego z wyciekiem oleju ponieważ są wkręcone do głowicy, gdzie otwór do którego są wkręcone kończy się w komorze spalania. Po drugie to twoja turbina z całą pewnością pracuje w całym zakresie obrotów gdyż jest napędzana przepływem spalin. Jednak w pewnym zakresie obrotów jest to bardziej odczuwalne niż w innym. Jeśli chcesz się przekonać skąd cieknie weź lamkę i poprostu popatrz skąd jest owy wyciek.
    Slawek J
    Level 30  
    Pewnie sie bedziecie tlumaczyc co ma cieknacy olej wspolnego z dziedzina techniki tego forum czyli elektronika.
    seiw83
    Level 11  
    wyciek jest z intercoolera tzn pierwszego z 3 z przodu samochodu ktory jest polaczony z turbina. A problem zawarlem tutaj dlatego ze modlilem sie o to ze ma to cos w sponego z czojnikem albo cos skoro po podpieciu do kompa w aso niewiele mi powiedzieli. Pozatym jest opcja ze jakis czujnik nawala albo cos.