Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

silnik dci - renault laguna a cieknacy olej

25 Lut 2006 15:24 6203 4
  • Poziom 10  
    witam mam nastepujacy problem. Otoz zauwazylem ze cieknie mi olej po wizycie w ASO okazalo sie ze moze byc to wina swiec zarowych wszystkie spalone i silnik cos tam ciagnol duzo oleju itp. Niestety po wymienieniu swiec caly czas cieknie a ostatnio zauwazylem ze przy zapalaniu kopci. Oprocz tego doszedl jakis nieprzyjemny swist przy przyspieszaniu w granicach 1900-2200 obr. Jeszcze zanim wlacza sie turbo9slyszalnie) cos z tylu komory. Ktos wie co moze byc przyczyna?
  • Poziom 11  
    Niestety świece żarowe nie mają nic wspólnego z wyciekiem oleju ponieważ są wkręcone do głowicy, gdzie otwór do którego są wkręcone kończy się w komorze spalania. Po drugie to twoja turbina z całą pewnością pracuje w całym zakresie obrotów gdyż jest napędzana przepływem spalin. Jednak w pewnym zakresie obrotów jest to bardziej odczuwalne niż w innym. Jeśli chcesz się przekonać skąd cieknie weź lamkę i poprostu popatrz skąd jest owy wyciek.
  • Poziom 30  
    Pewnie sie bedziecie tlumaczyc co ma cieknacy olej wspolnego z dziedzina techniki tego forum czyli elektronika.
  • Poziom 10  
    wyciek jest z intercoolera tzn pierwszego z 3 z przodu samochodu ktory jest polaczony z turbina. A problem zawarlem tutaj dlatego ze modlilem sie o to ze ma to cos w sponego z czojnikem albo cos skoro po podpieciu do kompa w aso niewiele mi powiedzieli. Pozatym jest opcja ze jakis czujnik nawala albo cos.