Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Deimic Smart Home
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Blokada pilota do TV, radia, audio, sat ...

zasoby 25 Lut 2006 17:02 4738 18
  • Układ umożliwia zablokowanie możliwości sterowania zdalnego wszelkich urządzeń RTV wykorzystujących odbiornik podczerwieni IR. Może znaleźć zastosowanie w każdej rodzinie, gdzie występuje walka o pilota. Bardzo dobrze sprawdza się wobec dzieci, które bawiąc się przełączają cały czas kanały i wobec własnej żony, która zmienia nasz ulubiony kanał sportowy na polski serial. Wytłumaczenie jest proste - uszkodzony pilot (np. wyczerpane baterie).

Rozwiązanie polega na ciągłym oświetleniu odbiornika IR poprzez specjalny układ generujący światło podczerwone w zakresie częstotliwości 32-41kHz. Jak wiadomo tradycyjne piloty pracują z częstotliwością od 36 do 38kHz.

Ustawienie jest bardzo proste. Nakieruj diody IR nadawcze na odbiornik RTV. Wciskaj na pilocie przyciski i tak reguluj za pomocą P1 aby pilot utracił kontrolę nad odbiornikiem. Sam układ dobrze jest umieścić w małej obudowie i dobrze schować.

Fajne!
  • Deimic Smart Home
  • #2 25 Lut 2006 17:37
    Lukalago
    Poziom 26  

Dobre, dobre. Tylko żona powie idź natychmiast naprawić pilota :)

• Deimic Smart Home
  • #4 26 Lut 2006 00:20
    marck1
    Specjalista od sprzętów RTV

No i o to chodzi, bierzemy od żony pieniążki na naprawę pilota i mówimy że, idziemy do znajomego który naprawi nam go na poczekaniu.
    Za pieniążki żony wypijamy parę piw i wracamy z "naprawionym" pilotem - żona jest z nas zadowolona, a my z siebie.

• #5 26 Lut 2006 12:16
    tadewoosh
    Poziom 10  

fajowe.... :)
    jaby blisko w miare ustawic to mozna by zmniejszyc zasilanie z 9V na mniej i zminiaturyzowac caly ulkad.

Do dziela panowie !

• #6 26 Lut 2006 14:16
    jaro_21
    Poziom 21  

Miejmy tylko nadzieje że wielbicielki "M jak miłość" i "klanu" nigdy nie przeczytają tego wątku :)

• #7 26 Lut 2006 18:04
    Popak
    Moderator na urlopie...

Witam

Pomysł całkiem całkiem ;) ja robie tak:
    jak ktoś przełańcza mi programy to biore inny pilot który nie działa na ten TV i włańczam go. A wtedy pilocik od TV nie działa :) bo zakuca go ten pierwszy.

Pozdrawiam

• #8 26 Lut 2006 21:08
    Artas
    Poziom 19  

Mojemu koledze trafiła się felerna żarówka energooszczędna bodajże Philipsa. Jej wadą (a może zaletą) było to, że gdy się świeciła żaden pilot w tym pomieszczeniu nie działał. Nie dało się przełączać kanałów itp. :)

• #9 27 Lut 2006 22:18
    ro_beri
    Poziom 23  

Pomysł ciekawy. Wykonanie jeszcze lepsze - nieśmiertelny 555 :]. A tą żarówką, to fajna sprawa. :)

• #10 28 Lut 2006 18:31
    koval_s
    Poziom 17  

Wy złośliwcy, ale pomysł bardzo ciekawy, niekoniecznie na małżonkę + seriale, pozdrawiam...

• #11 02 Mar 2006 20:08
    Scubzik
    Poziom 14  

Z tą żarówą to bardzo ciekawa rzecz!! .. może nie nawiąże do tematu "telewizyjno-telenowelowego" a tylko do zwykłej IRdy w kompie..Mianowicie zauważyłem pewną prawidłowość że jeśli oświetlam pomieszczenie z kompem żaróweczkami halogenowymi (takie małe kinkieciki) to komp ma problemy z komunikacją z komórką przez IRde..(wyświetla błąd że jakaś przeszkoda jest...i zpowalnia "zabawę" )Co ciekawe odbiornik IRda nie jest "specjalnie" oświetlony a komórka leży jakieś 10cm max od odbiornika... Po ciemku i w dzień wszystko gra :)Pozdro

• #12 02 Mar 2006 20:13
    koval_s
    Poziom 17  

Nic nadzwyczajnego, to tylko długość fali podczerwonej, u mnie kiedyś telewizor się sam załączał i wyłączał podczas zachodu słońca dopiero przymknięcie żaluzji pomogło w 99.99999%, pozdrawiam...

• #13 02 Mar 2006 20:36
    ro_beri
    Poziom 23  

Kolejna historia z pogarnicza IR i fal EM: W mojej szkole podczas włączania oświetelenia (jarzeniówki) przełącza sie generator losujący "szczęśliwy numerek dnia" i losuje kolejną liczbe...

• #14 03 Mar 2006 00:13
    El Diablo
    Poziom 20  

chcialy rownouprawnienie to maja a chlopy trzymaja sie razem ale pomysl tez mi sie podoba...

• #15 03 Mar 2006 10:03
    beatacc
    Poziom 22  

Kamilu rozumiem blokadę przed pociechami, ale żoną... nie do pomyślenia :P
    Nie cierpię oper mydlanych tak samo jak ciągłego oglądania sportu. Panowie wiecej wyrozumiałości :D

Jest jeszcze jedno wyjście... kupno drugiego TV - oczywiście dla żonki :D

El Diablo nie wszystkie chciały uprawnienia :P

koval_s tak, to wstręciuchy paskudne :lol:

jaro_21 nie będę złośliwa i nie dam znać innym dziewczynom o tym temacie ;)

Bajecznego i wesołego dnia - Beata

• #16 03 Mar 2006 15:19
    koval_s
    Poziom 17  

Ale fajna "laseczka" ta "nasza": beatacc, chciałbym tylko powiedzieć nie będąc pantoflarzem, że dlaczego to kobiety muszą sobie kupować ten drugi telewizor, radio, samochód, przecież równouprawnienie, uważam pomysł dobry na odwiedziny u znajomych u których głównym tematem jest załączenie telewizora i oglądanie czegokolwiek byle oglądać, a widomości to tvn24 się kryje (nie oglądam tego i nie reklamuję tego), z kanału na kanał jakby te fakty miały się zmieniać co 5 minut, może się uczą na pamięć, ale to chyba z wiekiem przychodzi, ale mnie prwdopodobnie minie, sport i polityka, wracam do tematu chyba sobie to zrobię jak będę szedł w tzw. "gości", pozdrawiam...

• #17 03 Mar 2006 15:40
    Fantomen
    Poziom 20  

Mam pytanie: jak zwiększyć moc tego układu? i czy wiecie gdzie znaleść odpowiednik tego układu ale na piloty radiowe?

• #18 03 Mar 2006 16:49
    radarek321
    Poziom 10  

np. zwykły pilot samochodowy, znalężć wejście ttl i sobie tam zapodać, np z 555 coś niecoś, albo nic nie podawać, też powinno zakłucać bo większość jest na 433,92 i rozwala się na jakiś megaherc. A najprościej zasilić z zasilacza 12V, zewrzeć przycisk na stałe i już. może się jakiś samochód w pobliżu otworzy.:D

• #19 04 Mar 2006 13:43
    LUKNT
    Poziom 11  

Muszę przyznać że temat bardzo mnie zainteresował :D . Moja żona nie wie co ją czeka. Szkoda tylko że numer z piwkiem nie wyjdzie.