Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amator DSS101 - zniekształcony dźwięk

25 Lut 2006 17:38 2888 8
  • Poziom 13  
    Witam
    Mam taki problem z Amatorem ze po podłączeniu magnetofonu słychać tylko ze jest taki jakby przesterowany. Czy to jest wina tranzystorów koncowych. Jakie tam doac tramzystory bo tych orginalnych nie dokupie. Jak ktos ma schemat tego amatora to prosze o podesłanie.
    boss999(malpa)poczta.fm

Prosze o pomoc.
  • Poziom 16  
    W tym Amatorze w końcówce chodzą układy scalone UL1405 (ew.UL1402 po zmniejszeniu napięcia zasilania) ale chyba już nieosiągalne. Osiągi wzmacniacza na tym układzie to 5W na kanał. Poza tym duże przesłuchy między kanałami (dekoder na UL1601). Powyższe skutecznie zniechęca do reanimacji tego sprzętu.
  • Poziom 19  
    To nie muśi być wina końcówek ale przedwazmaka ale jak kolega wyrzej amatora stereo dss101 praktycznie nie opłaca się reanimować lepiej kup na allegro amatora stereo2 lub 3 chodzą po 5 do 15 zł :) te modele mają większą moc bo amator2 ma 2x10w a 3 wow 2x13w :) no i 3 jest srebna a teraz przyszła moda na ten obleśny kolor
    http://www.allegro.pl/item88893979_amplituner_stereo_unitra_amator_3.html
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 13  
    Ale moze da sie to jakos zreanimowac, jak juz go mam to cos by mozna zrobic. Nie jest mi potrzebny na jakis wzmacniacz moze raczej jako dodatek do kolekcji. A ma ktos moze ten schemat, odleciał mi kabelek lączacy przedwzmacniacz z płytką głowną od prawego kanału i nie wiem gdzie to przylutowac i potrzebuje schemat.
  • Poziom 13  
    Ten schemat troche niezbyt dobry, jakos tak dziwnie pociety.
    Jak przełącze na radio do jestchyba lepiej ale nie wiem bo jeszcze nie przestrajałem wiec nie łapie nic.
  • Poziom 28  
    Na początek sprawdż tranzystory w przedwmacniaczu
    Jak będą dobre to podłącz sygnał bezpośrednio na końcówkę mocy,jeżeli nie będzie przesterowania to uszkodzenia należałoby szukać w przedwmacniaczu

Dodano po 11 [minuty]:

Tam zdaje się jest scalak UL1321 też może być uszkodzony
  • Poziom 16  
    Ja bym wywalił archaiczne dziewięcionogie kapelusze (bo stawiam na to, że to one są uwalone), wstawiłbym jakiegoś TDA, zwłaszcza, że są takie, które nie wymagają aplikacji i bez wymiany trafa miałbym za przeproszeniem Syrenę 105 z silnikiem Porsche 916:D.