Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nadajnik TV. Czy poza odpowiednią anteną potrzebuję coś jeszcze?

andrzejlisek 25 Lut 2006 22:55 1462 3
 • #1 25 Lut 2006 22:55
  andrzejlisek
  Poziom 28  

  Jeżeli posiadam modulator TV, czyli urządzenie zamieniające sygnały audio/video na sygnały wysokiej częstotliwości (antenowe), to, jak się postaram o odpowiednią antenę, to czy jeszczemuszę coś zbudować, kupić, żeby mieć własny nadajnik TV?

  0 3
 • #2 25 Lut 2006 23:05
  kreslarz
  Poziom 35  

  Witam!
  Dla niewielkich mocy do przesyłania sygnału telewizyjnego np. z pokoju do pokoju, na drugą stronę ulicy itp. produkowane są urządzenia o nazwie video sender. Jest to nadajnik TV o niewielkiej mocy pracujący zazwyczaj w IV lub V paśmie TV. Podobne zadanie spełnia modulator TV, lecz jego moc w.cz. jest zazwyczaj niewystarczająca do przesłania zespolonego sygnału TV na konkretną odległość. Należy tu zadać pytanie do czego ta rzecz ma służyć, a wówczas można dalej dyskutować.
  Pozdrawiam

  0
 • #3 25 Lut 2006 23:07
  jerzmor
  Poziom 14  

  Witam.Modulator sam w sobie jest nadajnikiem.Tylko że jego moc jest znikoma.Do tego potrzebny jest wzmacniacz wcz. no i oczywiście antena.A wszystko ma być dobrze zestrojone.

  0
 • #4 26 Lut 2006 09:09
  lysy1980
  Poziom 30  

  Witam!
  Zgadzam sie z klega 'jerzmor' kiedys zrobilem nadajnik z modulatora i po podlaczeniu do kamery z uszkodzona mechanika mialem niezly monitoring przed domem.
  Wyjąlem plytke modulatora z obudowy, wywalilem transformatory dopasowujace w.cz i tranzystory wzmacniacza pomiedzy wejsciem antenowym a wyjsciem i jeden z nich wykorzystalem do wzmacniacza w.cz pracujacego w klasie C (jakis 2SC nie pamietam oznaczenia chodzil chyba do 1.1GHz) podlaczonego do wyjscia ukladu scalonego modulatora. jedna cewka 4 x trymer, po 2 na wejsciu i wyjsciu do dopasowania i zastrojenia i rezystor kilka ohm w kolektorze przed cewka, Antena teleskopowa i niezle to chodzilo. Zasieg byl niezly tv 14'' odbieral na antenie teleskopowej delikatne problemy z kontrastem byly ale poza tym wszystko ok. Nie mam schematu modulatora bo bym wsadzil go tu po przerobkach.

  0