Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Astra I - wskaźnik paliwa

reda 25 Lut 2006 23:34 1746 2
  • #1 25 Lut 2006 23:34
    reda
    Poziom 10  

Witam
    Może tu znajdę pomocną dłoń.Mam Astre 1,7 diesel. Moj problem to wskaźnik paliwa który wariuje i nie wiem co zrobić. Wg schematu dochodzi do niego +5V ze stabilizatora i do wskaźnika temperatury.
    Wskaxnik temperatury jest ok. pracuje prawidłowo.Natomiast wsakźnik paliwa - jak samochód jest wyłączony (wyciągnięty kluczyk) wskażnik pokazuje pełny zbiornik ponad stan wskazówka idzie max w prawo.Jak włącze zapłon wskazówka idzie na zero max w lewo tzn nie ma paliwa. Co dziwnego ,jak otworze drzwi i zapali sie swiatełko oswietlenia wnetrza to w momencie wskaznik idzie w gore na maxa jak zgasnie swiatlo to idzie na dol.Wg schematu oswietlenie nie ma nic wspolnego z wskaznikiem paliwa więc w czym problem? Zgupialem dokładnie. Nie powinno byc napiecia gdy zaplon jest wyłączony.A wskazowka idzie w prawo tz,ze dostaje gdzies napiecie ? skad?
    Prosze o rade za ktora dziekuje
    Zbyszek

• #2 26 Lut 2006 00:17
    mkubol
    Poziom 24  

Prakuje tam masy. Podłącz mase oddzielnym przewodem to wskaźnika tylko w odpowiednie miejsce.

• #3 26 Lut 2006 08:26
    reda
    Poziom 10  

ok spróbuje . Tylko dziwi mnie czemu napięcie jest cały czas na wskazniku ? skoro wychyla się na maxa?
    Dziękuję i pozdrawiam
    Zbyszek

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME