Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skaner, laser, co kolwiek - Wersja dla mniej zaawansowanych

tomsonit 26 Lut 2006 17:37 1044 3
  • #1 26 Lut 2006 17:37
    tomsonit
    Poziom 10  

Skaner, laser, cokolwiek - Wersja dla mniej zaawansowanych.

Witam.

Na początku chciałem uprzedzić, że przeczytałem posty o laserach, i skanerach, ale ma jeszcze kilka pytań.

Czy da się zbudować taki skaner/laser, niedużym nakładem pieniężnym (do 100 zł) który by dawał takie światło ja na zdjęciu poniżej.
    Jeżeli tak to prosił bym o jakiś schemacik i listę rzeczy które musiał bym kupić (np.2x kondensator 10 nF), chodzi mi o to żebym poszedł do jakiegoś skalpu elektronicznego dal sprzedawcy listę rzeczy, sprzedawca by wszystko ładnie zapakował, a ja w domu polutował.

Czyli mówiąc w skrócie opis budowy skanera w wersji dla lamerów :d
    Skaner, laser, co kolwiek - Wersja dla mniej zaawansowanych

Ps.

Posiadam silnik krokowy Mitsubishi:
    12v dc
    18 DEG.

i takie oto coś :d

Czy ten silnik będzie dobry do obracania lustrem ?
    Czy te szkło się do czegoś może przydać ?

Nie musi się to skomplikowanie poruszać, wystarczy tylko żeby nie stało w miejscu :d

0 3
  • #2 26 Lut 2006 19:36
    delma
    Poziom 17  

wersja dla mniej zaawansowanych to przeczytać FORUM !!!!! 10x a jak to nei pomoże to proponuje zmienić zainteresowania !! bo to forum nie jest dla dzieciaków co nie wiedzą co to kondensator itd . Co do skanera to mozna kupic już skaner ACME za 630zł w elmuzie to chyba najtańszy skaner na rynu z takimi możliwościami a za 100zł to nawet dobrego flowera nie zrobi

0
  • #3 26 Lut 2006 20:26
    tomsonit
    Poziom 10  

delma napisał:
    możliwościami a za 100zł to nawet dobrego flowera nie zrobi

Hahah, nie no dobre dobre.
    Skaładałaś wogle takie coś ?

0
  • #4 26 Lut 2006 21:40
    delma
    Poziom 17  

gdybym nie składał to bym przecie nie pisał ? !! . Kup filtry dichro , zrób ładną obudowę, trafo , elektronika , ciężko kupic odpowiednia soczewkę.

0