Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

RS 232 transmisja danych. Wysyłanie danych, odbieranie informacji z czujników.

Vox2003 26 Feb 2006 21:56 3972 4
    Vox2003
    Level 12  
    Mam problem zbudowałem robota:) ale jest on "martwy" tzn. siedzi tam procek AT90S2313 z softem do podstawowych funkcji a chciał bym rozszerzyć jego możliwości łącząc go z komputerem przez RS'a i napisać program najlepiej w VC++, bo znam podstawy pisania ale nie wiem jakie są kody aby wysłać dane przez (powiedzmy kabelek) do procka i odwrotnie jak odbierać sygnał z czujników zainstalowanych w robocie. Jeżeli to możliwe to proszę o pomoc z góry dziękuję :cry:
    Jjacenty
    Level 12  
    Nie wiem jaki jest ten robot jednak wydaje mi się, że masz za mały procesor aby dodać obsługę komunikacji po RS. Na początek zaproponowałbym ci pakiet Bascom AVR do programowania procesorów ATMEL. Są tam zawarte procedury obsługi między innymi komunikacji po RS`ie a samo programowanie jest proste.
    Vox2003
    Level 12  
    Tzn. robot i cały procesor są narazie wystarczające ale chodzi mi właściwie jak wysłać sygnał (KOD) do sprzętowego UART'a do procka AT90s2313 przy pomocy Programu napisanego w programie Visual C++ vers.6.0 :D bo z resztą wiem co zrobić
    Jjacenty
    Level 12  
    nie znam dobrze C++ ale jak już wcześniej pisałem w Bascomie połączenie się z uC jest banalnie proste i sprowadza się do podania jednej komendy. Programowanie w Bascomie jest proste, kod wynikowy jest może trochę większy ale ogólnie się opłaca zwłaszcza, że ceny procesorów spadły i w miejsce 2313 można wstawić chociażby Atmega8 w cenie ok. 7zł który ma flash 8kB 512B EEPROM przetworniki A/C, PWM i inne urządzenia bardzo przydatne przy budowie robotów i sterowników ma oczywiście wbudowany UART. Z praktyki wiem, że 2kB flash`a w 2313 bardzo ogranicza projekt z uwagi na zbyt małą pamięć programu. Oczywiście musisz zmienić płytkę bo wyprowadzeń jest więcej. Taka jest maja rada, zrobisz jak zechcesz.
    Pozdrawiam i życzę udanych projektów.