Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Najbardziej awaryjni/niesolidni producenci sprzętu AGD/RTV

artur.lubin 10 Mar 2007 15:08 114125 195
  • #121 10 Mar 2007 15:08
    pawzni
    Poziom 9  

witam.wielki plus dla Panasonic.Mam wieże tej firmy od 2001 roku i działa znakomicie a nie tak jak Samsung...

• #122 13 Mar 2007 00:01
    radek68
    Poziom 20  

Generalnie - im sprzęt starszy tym lepszy :)

DOBRE:

POLAR - pralka PS 663 BIO - 1979 - działa do dziś (kilka napraw niespecjalnie drogich)

DELL - monitor CRT 21" Trinitron - maj 1999 do dziś BEZ zarzutu

KENWOOD - wzmacniacz 1993 - BEZ zarzutu

DAEWOO - mikrofalówka - 1992 - do dziś bez awarii

Gorsze:

SONY - tuner ST-S211 - gubi stereo

CURTIS - TV - coś padło w głowicy albo w p.cz. - po EURO ok, po w.cz. szumi i śnieży

ZŁE:

Samsung - CD-ROM - tragedia

AMICA - kuchenka gaz-el 1998 - zwarcia, przepalenie grzałki, zmyte napisy na pokrętłach, rdza -

AMICA OKAP - rdza, oświetlenie (padło)

• #123 13 Mar 2007 09:52
    fysiek
    Poziom 24  

Telewizory JVC 6 lat, ciągle sprawny.
    Dwa TV Grundig po 4 lata, zero napraw. Przy jednym z nich strasznie zawodny pilot.
    Monitor Relisys 17', wymiana pozystora po dwóch latach, działa juz około 4.
    Nagrywarka DVD Samsung rok uzytkowania, bez zastrzeżeń.
    Lodówka Whirpool 2 lata, bez zastrzeżeń.
    Pralka Gracja - a niech ją.....ale działa.

• #124 21 Mar 2007 15:20
    mateusz885
    Poziom 23  

Samsung- mam od 7 lat dwudziesto gigowy dysk i działa jak nowy ;p (i jeszcze starszy chyba 4GB)

Philips-sporo czasu mam(ok 4 lat) TV philipsa z radiem itp bajerami i chodzi jak nowy a moja babka ma troche inny model ale soft troche gorszy (bez radia, strojenie jakies popierzielone) i tez chodzi bez problemu

Panasonic-najgorsze gowno jakie tylko moze byc w tej cenie, magnetowid z 9/8 lat (juz z tych nowszych z programowanym nagrywaniem itp) ciagle sie psuł ten naped od przyjmowanie kasety, tv mial wujo...... padło po jakims czasie
    telefon taki biurowy po kilku latach nie słychac praktycznie jak dzwoni kabel juz był wymieniany od słuchawki bo nie łączył i wogule masa problemów

LG - napedy kupuje tylko LG mam od 7 lat cd-rom czyta prawie wszystko na ostro brudnych i porysowanych płytach sie gubi, nagrywarka cd-r 4/5 lat działa jak nowa, dvd-vhs w jednej puszce kupiłem z rok temu ma divixy itp bajery pełno dodatkowych wejsc, wyjsc cyfrowych - obecnie chodzi jako odtwarzacz przy wzmaku ;p

Unitra - nie ma co sie wypowiadac, kołowac od ludzi ktorym to tylko zalega za grosze i cieszycie sie przez nastepne 10/15 lat sprzetem (ja mysle ze te sprzety i po kolejne 20+ lat beda grały ;p)

Tonsil - tu raczej chodzi o stare głośniki (regeneracja) - nic lepszego nie dostaniecie !!!!!!!

A4 tech (czy cos takiego) - za myszke dałem 120pln i po kilku miesiącach wywaliłem na strych bo jak oddałem na gwarancje powiedzieli mi ze nie jest uszkodzona :S

3COM - odkupiłem stary 8 portowy switch od kumpla za 50pln chodzi miodzio (w sklepie kosztuje ok 150/200pln, gdy był kupowany chyba 300+)

HP - polecam jak najbardziej drukarki (tylko ze oryginalne tusze drogie) i skanery

OPTIView - czy jakos tak (kupiony wraz z zestawem OPTIMUSA) , mam jeden monitor 7 lat 15" CRT chodzi nadal i jeden 17" troche starczy i chodzi tez bezawaryjnie

Amica- jedna pralka u wuja - padł programator, druga u mnie padła pompa

Siemens - model C45 kupiłem chyba 5 lat temu za ok 300/400pln w salonie idei xxx razy wypadł mi z kieszeni itp wreszcie za którymś razem pękł mi wyświetlacz, hmmm koncowka od ładowarki sie zepsuła i po takim czasie padła bateria :D

Grundig - mam telewizor z 6 lat (tylko raz cos z zasilaniem w nim padło i po dwoch wizytach servisu jest ok- jednego dnia zrobili i drugiego przyjechali poprawic), discman mam z 4 lata, cudowna maszyna - chodzi nadal bez zaciec, a system antywstrzasowy radzi sobie wyśmienicie na autobusach, pociagach itp, niestety nie czyta mp3

Emmerson - MOORE - mam mp4 512mega z pol roku i działa miodzio tylko szkoda ze wbudowany akumulator tak szybko pada jak sie podswietla czesto matryce

@edit
    tv Grundig znowu padł i koleś skasował 120 pln -.- a wymienił chyba tylko jeden tranzystor

• #125 21 Mar 2007 20:31
    kam223
    Poziom 20  

NA PLUS

GoldStar (obecnie LG) - telewizor ma już 11 lat i był raz naprawiany z powodu uszkodzenia w czasie burzy :)

Philips - posiadam 10 letni tv, ani razu nie był naprawiany, choć ostatnio coś siadła regulacja nasycenia kolorów ;) ale to jedyna usterka; walkman Philipsa chodzi już 6 lat, raz w serwisie, zaraz po zakupie siadł potencjometr ;) a tak to nic sie nie działo

Toshiba - napędy DVD, mam taki 5 letni, chodzi prawie jak nówka; magnetowidy Toshiba, mam bodajże 15 letni magnetowid, bez żadnych remontów chodzi świetnie do dziś :D (chociaż ostatnio zdarza mu sie wciągać taśmy :P )

Nokia - naj naj :D miałem już 4 modele (3210, 6510, 6260 a obecnie, od roku N70), żaden ani razu sie nie popsuł. na 6510 i N70 robiłem nawet testy na niską temperaturę ;) bez ciepłoty ręki (telefon solo w zamrażarce ) 6510 wytrzymała -25*C (nie wytrzymał system nadawczo-odbiorczy, po odmrożeniu oczywiście działa) a N70 -20*C (niestety spory pobór mocy [symbian i 262tyś kolorów na wyświetl.] i akumulator podatny na zmiany temperatury ;) po ogrzaniu działa bez najmniejszych problemów)

Diora - poczciwa wieża midi (1989r) z częściami takimi jak fabryka dała ;) Tylko przestroiłem tuner i hula aż miło :)

Tonsil - ale tylko głośniki i niektóre zestawy głośnikowe (Maestro II, Premium, Zeusy i Altusy 200)

NA MINUS

LG - napędy DVD, rok i czyta jakby chciał na nie mógł :/ mój kolega ma to samo

I na razie miałem tylko jedną źle działającą rzecz, tzn ten napęd ;)

• #126 19 Kwi 2007 20:06
    Adam Kłosok
    Poziom 10  

Kumpel kupił w RFN TV (jeszcze za marki), przywiózł go do Polski, a tutaj kupił taki sam model (chciał mieć drugi do drugiego pokoju). TV z RFN chodzi do dziś bez poważnej naprawy (ostatnio wymienił kabel zasilający - przygniótł go, a pilot - padł po ponad 6 latach - wkleił nowe gumki) a ten kupiony w Polsce co pół roku był w serwisie - wymienili mu wszystko poza obudową, a pilota ma już piątego (niby oryginalnego). Podobnie miał z wieżą.
    Wniosek jest jeden.
    Co innego idzie na zachód a co innego do nas.

Ja mam starą lodówkę Silesia (ma ponad 29 lat !!!) i tylko wymieniono parownik i dwa razy uszczelkę drzwi oraz żarówkę i chodzi bez problemów (trochę za głośna).
    Pralka PS 663 BIO chodziła ponad 20 lat (drobne usterki - pasek, kołnierz), aż przegnił zbiornik (zalało silnik który się spalił), no i ta rdza na dole pralki. Obenie mam też starą Dianę (kupioną na G ponad 9 lat temu) - leżała na strychu ponad 6 lat i teraz wymieniono pasek i kołnierz i na dole troszkę rdzy.
    Telefon tarczowy RWT Tulipan działa nadal a 3 bezprzewodowe wylądowały w koszu (psuły się zawsze do pół roku po ustaniu gwarancji) koszt naprawy był niewiele mniejszy od nowegi, lepszego? i tańszego.
    TV SABA pracowała ciężko ponad 15 lat (aż padł praktycznie niedostępny i drogi scalak do geometrii obrazu - zamienniki typu 741 itp wytrzymywały najdłużej 3 dni); przed nim był Rubin (grzał się - ale sę nie zapalił), obecnie Grundig Sedance 100 Hz (kineskop Philips, głowica Samsung) - jak długo wytrzyma?
    W piwnicy (w kurzu i wilgoci) działa nadal stara DIORA STEREO (pierwsze radio stereo w Polsce).
    O częściach elektronicznych - trafo Zatry i Indela są nie do zdarcia - nie padają z byle przeciążenia.
    Co stare to dobre.

• #127 19 Kwi 2007 20:14
    McGod
    Poziom 14  

Niektórzy z moich znajomych do dzisiaj cieszą się ze sprzętu RTV kupowanego w latach 80-tych w sklepach Pewex (m.in. magnetowid SANYO, telewizor Panasonic, modeli niestety nie znam).

• #129 20 Kwi 2007 22:19
    G.A.P.A
    Poziom 16  

Witam
    LG:
    Wg mnie jest to jedna z lepszych firm. Mam monitor i dwa telewizory. Działają już bez zarzutu kilka dobrych lat czasami po pare naście godziń w ciągu dnia bez przerwy.
    TECHNICS:
    Z tą firmą mam złe wspomnienia. Telewizor (nie pamietam modelu) sypał się dosłownie co chwile. Radioodtwarzacz to samo. Chyba już nigdy nic z tej firmy ;)

• #130 21 Kwi 2007 13:59
    michcio
    Specjalista elektryk

ZELMER
    Bardzo solidna marka, na prawdę polecam!!! Miałem tylko niemiłe przeżycie z mikserem ROBI. Po 4 minutach użytkowania zepsuła się mechanika i końcówki nie trzymały się w gniazdach. Po 4 dniach w serwisie działa sprawinie już od 2 lat. Poprzedni mikser działał bezawaryjnie 20 lat.

UNITRA, UNIMOR itd.
    Telewizor NEPTUN działa już 20 lat i jedyną awarią był spalony powielacz, ale koszt 30 zł i działa nadal. Były gdzieś zimne luty, dlatego zmieniały się kolory, ale już po problemie. Kolory świetne i ostry obraz. Przewyższa jakością niejeden dobry tv 29".
    Amplitunery Unitra działają już ponad 20 lat, jedyna awaria to spalony bezpiecznik. Kolumny grają już 30 lat lepiej niż niejedno kino domowe.

PANASONIC
    Magnetowid panasonica po paru latach użytkowania zaczął się psuć. Nawalała mechanika. Był w serwisie 4 razy, za każdym razem jakieś zębatki i tu uwaga! Jedno małe kółeczko zębate kosztowało 170 zł! Magnetowid był wart mniej. Teraz mam nowszy z mechaniką SUPER DRIVE i działa dość długo nigdy nie naprawiany.

POLAR
    Pralka LUNA działa jakieś 15 lat albo więcej, ale teraz cieknie. W dodatku poszły chyba łożyska na bębnie, bo przy obrotach bębna głośno szumi, a w dodatku czuć lekki opór.

SONY
    Radiomagnetofon z CD działa już 6 lat bez żadnej awarii.

LG
    Monitor LCD 17' L1717S działa od roku, świetnie się sprawuje, ale to drugi egzemplaż. Kiedy kupiłem pierwszy, miał 2 bad-piksele i 3 bad-subpiksele. Zaraz wymieniłem go na nowy, całkowicie sprawny. CD-ROM działał rok, później się posypał, w ramach gwarancji wymieniono go na nowy. Ale dziwnie działają te napędy LG, inaczej, niż inne...

CREATIVE
    Głośniki 2.1 działają już 2 lata, świetnie grają. Podobnie kamerka internetowa.

NEC
    Nagrywarka DVD działa jak tylko mogłem sobie to wymarzyć!

BRAUN
    Żelazko ma 2,5 roku i działa wyśmienicie.

• #131 22 Kwi 2007 15:21
    jozcho
    Poziom 22  

Na plus:
    1.amplituner AT 9100-rok produkcji 1988 bezawaryjni do dzisiaj.
    2. magnetofon Magmoru "tonica" 1405, rok produkcji 1989 ,wymieniony pasek.Nadal w użytkowaniu.
    3. Ruski automat "Wiatka" 17 lat pracy bez awarii, złomowany, powód ogólne zużycie.
    4. odkurzacz Zelmer 20 lat bez awarii ,oddany potrzebującym na chodzie.(teraz też Zelmer "Wodnik"1 rok bezproblemowo.
    5. Tonsil kolumny 60 w. 20 lat nadal pracują, 3 lata temu wymienione gumy w głośnikach.
    Na minus:
    1. Płyta główna Ecs k7s5a ,5 egzemplarzy wszystkie wadliwe!.
    2.Płyta główna Asrock k7s8xe, 3 egzemplarze wymiana na gwarancji (kondensatory).
    3.CD-Rom Samsung padł po roku na amen.
    4.Głośniki Tracer 5.1 chore od urodzenia.
    5.Odkurzacz Perfect po roku złom.

• #132 24 Kwi 2007 11:46
    sableeck
    Poziom 16  

Philips, Grundig, Beko, Sharp (poza LCD) i chyba tez niektóre Sony robi ta sama fabryka w Turcji (Arcelik). Wsadzane są w inne obudowy, trochę inny wsad pamięci i wio! Słynna Bravia - to jeśli się nie mylę matryca produkcji Samsunga. TV CRT z kineskopem Wega to chyba lampa Thomsona (należy aktualnie do Chińczyków).Opisane wyżej Polary - od chyba 8 lat tej firmy praktycznie nie ma. Gracja jeszcze była rodzima (chociaż lata mieli już słabe - stąd gorsze materiały). Później był już to Brandt, a chyba od 5 lat jest to niższy gatunek wyrobów Whirlpoola. Większość sprzętu "Polar" produkowana jest we Włoszech i na Słowacji. Mastercook - część pralek jest projektem Brandta (Top-y - dobre dosyć sprzęty), niewielka część PFD-ów robiona w Polsce, wąskie z wsadem bocznym to produkt Beko. Może stwierdzenie, że stary Otake chodzi lepiej od nowego Sony to przesada, ale tenże Sony na pewno nie podziała tyle czasu co sprzęty z Baltony czy Pewex-u.

• #133 24 Kwi 2007 16:57
    Pierek
    Poziom 12  

RTV:
    Wieze LG z seri FR, w ciagu roku 3 razy wymieniano mi laser w serwisie gwarancyjnym poniewaz po jakims czasie nie czytal CD, problem zalatwilo tylko kupno nowego sprzetu audio.

• #134 24 Kwi 2007 21:34
    sableeck
    Poziom 16  

Co do IT, kilkakrotnie wymieniałem ostatnio klientom płyty Asrocka (ten gorszy sort Asusa w końcu!). Padają od byle czego. Sam pracuję na PIII 550 Mhz (nie gram, to mi lepszy nie potrzebny)z płytą Gigabyte'a i sprzęt jest nie do zajechania.

• #135 24 Kwi 2007 22:11
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #136 24 Kwi 2007 22:23
    sableeck
    Poziom 16  

Lekkie sprostowanie. Producenci gonią nie za nowinkami, ale minimalizacją kosztów. Naturalnie DOBITNIE wpływa to na jakość sprzętu. Nowinki są tak naprawdę fikcyjne. Każdy oferuje praktycznie to samo kryjąc to pod różnymi nazwami. Kiedyś kupowało się TV Sony i był w nim kineskop Trinitron, Grundig miał serię TV Porsche, wieże Fine Arts, było na co się "napalać". Teraz dominuje tak naprawdę tandeta. Smutne, ale prawdziwe.

• #137 24 Kwi 2007 23:29
    mdm150
    Poziom 26  

Witam!
    Też dorzucę swoje"5 groszy" w temacie. O samsungu mam też niezbyt dobre zdanie, a to za sprawą twardzieli i wypalarek dvd. Z mojego kompa wyleciały dyski samsunga a miałem ich 3-za każdym razem bad sectory. Od ponad roku mam trzecią chyba juz wypalarke dvd w/w firmy-dwie poprzednie padły, jak zwykle brak odczytu cd/dvd. Jedynie to spoko chodzi monitor tez samsunga(SyncMaster 750s). Mam też ponad 5 lat wieżę aiwa NSX-SZ205, z niej w te chwili chodzi ok tuner i końcówka mocy, reszta jest do bani (kaseta i CD).

• #138 27 Kwi 2007 12:14
    McGod
    Poziom 14  

Obiecałem dorzucić coś do niniejszego tematu, zatem kilka przykładów i opinii o własnym sprzęcie...
    Notabene, także potwierdzam, że im starszy sprzęt - tym lepszy. Poza tym, Długi okres posiadania urządzenia też o czymś świadczy i można wystawić bardziej miarodajną ocenę. Urządzeń używanych krócej niż 1 rok nie warto opiniować - chyba, że psuł się w tym czasie kilka razy.

Magnetowid Mitsubishi HS-MX1(EE) zakupiony około 1992 roku
    Bardzo solidna i niezwykle nowoczesna w tamtym czasie 3-głowicowa maszyna z QuickStartem, On-Screen Menu, ale jeszcze bez VPS-u. UWAGA! Dołączone oryginalne baterie Mitsubishi do pilota działają do dzisiaj (15 lat) bez śladów wyciekania!!! Dla mnie to ewenement. Natomiast samemu magnetowidowi trochę zaszkodziła spora liczba kaset z wypożyczalni i po wizycie konserwacyjnej w serwisie jego stan nieco się pogorszył - pikselizacja nagranego obrazu video; w sumie prawie się go już teraz nie używa.

Wieża Hi-Fi SONY RX-100AV zakupiona w 1997 r. w Niemczech
    Solidny sprzęt, zastąpił 5-segmentowy zestaw DIORA, którego teraz mi żal. Laser sprawny, w ciągu 10 lat serwis wymienił jedynie elastyczną taśmę sygnałową, a ostatnio wymieniłem gumowy pasek napędowy od wysuwania tacki CD.
    Oryginalne baterie SONY w pilocie bez problemu działają do dzisiaj!

Magnetofon UNITRA MK-232 na licencji Grundig zakupiony 1980-81 r.
    Rewelacja: działa do dzisiaj, choć właściwie nie jest już użytkowany.

Monitor mono 14" HYUNDAI HMM-413
    Rok produkcji: 1991; przywieziony z Niemiec z tzw. wystawki, odkupiłem go w 1996 r. za przysłowiową flaszkę. Sprawny do dzisiaj ze świetnym obrazem, używany od czasu do czasu przy starym PC 386DX.

Telewizor Karcher CTV 4220 PS
    Przywieziony z Niemiec w pierwszej połowie lat 90-tych, działa do dzisiaj, obraz trochę "wyblaknięty", ale ogólnie wystarcza na 3-4 godziny oglądania codziennie.

Telewizor Unimor NEPTUN M750T zakupiony około 1992 r.
    Sprawny i użytkowany do dzisiaj, kineskop niemiecki; w pierwszych latach miał kilka napraw, ale jak to określił serwisant: ma już naprawione wszystko, co w tej serii mogło się zepsuć. Dwa lata temu wymieniłem w nim głowicę na hyperband. Poza tym w oryginalnym pilocie musiałem z 2 razy wymieniać kwarc uszkodzony po upadkach pilota na podłogę.

c.d.n.

• #139 04 Maj 2007 09:26
    michal.rogaczewski
    Poziom 28  

Ja mam Wieżę Panasonica ze zmieniarką na 5 płyt iii :D Działa już 5 lat a była nieraz katowana (100% mocy przez pare godzin)
    VCR Panasonica - miodzio :D (800zł poszło ale sie opłacało) ma 6 lat i bez najmniejszej awarii
    Telewizor Daewoo (kineskop Samsunga) Na początku był taki mały syfek na środku kineskopu ale od razu wymienili na inny więc może być
    DVD Philips - tragedia ma 2 lata kosztowało tyle co VCR i naprawiałem z 5 razy (nie widzi płyty lub wogule sie nie włącza :(
    Radio Amator2 Polskiej Unitry normalnie cud chyba 16 lat miała pare zwarć (podobno jak byłem mały to wrzucałem tam monety) ale ciągle jest na chodzie (oczywiście po wyjęciu monet :P ) i dopiero tutaj słychać co to jest 2x 15W (przekrzyczy wieże 2x100W):D

• #140 06 Maj 2007 13:31
    Viteck
    Poziom 10  

TV Sanyo 14" zakupiony w PeWeXie w 1991r działa idealnie nie liczac podkręcenia kolorów i poprawienia lutów przy chinchach (małe atari,commodore,dziesiątki videootwarzaczy było podpinane,czasem kilkadziesiąt razy dziennie) jedynie pilot do niego nie przetrwał
    ostatnio zaglądnąłem z tyłu i co pisze? MADE IN JAPAN to chyba wszystko wyjasnia...Jakiś czas temu zakupiłem LCD 32" Samsung wyprodukowany w... HUNGARY!!! więc czego sie spodziewac,moze ze 3-5lat wytrzyma...

• #141 06 Maj 2007 22:10
    Robert Miś
    Poziom 11  

To jest temat rzeka , można tu wrzucić wszystko i teraz praktycznie możnaby napisać coś niepochlebnego o każdej marce, a zauważyliście coś takiego?
    Jak się czyta karty gwarancyjne produktów w np. Media to teraz niektóre firmy boją się nawet podać adresu swojej siedziby. Chodzi o to by wściekli klienci nie zawracali głowy pismami. Jest tylko tel. na infolinię , gdzie wyszkolony "słuchacz" będzie cierpliwie słuchał naszych roblemów , a nastyępnie spuści nas na drzewo.
    Przy zakupie sprzętu radzę sprawdzić warunki gwarancji i czy producent podał adres. Reklamacje składać tylko "z tytułu niezgodności z umową". W takim przypadku odpowiedzialność spada na sklep.
    Niektóre bardzo znane firmy wypuszczają na rynek sprzęt a nastęnie ogłaszają upadłość (oczywiście tylko część firmy , która przejęła zobowiązania) , następnie kolejna reinkarnacja tej firmy wypuszcza kolejny sprzęt zmieniając tylko nieznacznie swoją nazwę.

• #142 08 Maj 2007 23:41
    prei
    Poziom 13  

Polar - beznadzieja. Pewnej nocy powiedziałem żonie żeby znalazła odbiorcę na chłodziarkę bo wywalę przez okno. Radio z CD Thompson przestało odtwarzać CD po ok 3 miesiącach. Serwis to żenada. Radyjko poszło do kuchni i CD nie potrzebne. Co do LG to mamy 2x TV monitor i nagrywarkę (nie pierwszą). Jestem wielkim fanem tej firmy. Godna polecenia. Pozdrawiam

• #143 09 Maj 2007 00:25
    markhack6
    Poziom 13  

Mam już kilkaset uszkodzonych CD-ROM,DVD,monitorów,itp. sprzętów firmy LG,to o czymś świadczy. Nie mam tu na myśli że czuje się zbieraczem złomu. Ta firma dostarcza mi darmowe części,ha ha ha.

• #144 23 Maj 2007 14:23
    Konrad3006
    Poziom 16  

Sony:

Wzmacniacz TA-F300 1988 r. Działa do dzisiaj, wszystko ok, jedyną wadą jaką obecnie posiada to to, że co jakiś czas (rzadko) można jakiegoś buczonka małego posłuchać w kolumnach, a i nie wiem czy to nie moze być czasem wywołane kolumnami.

• #145 29 Maj 2007 19:08
    Kamil929
    Poziom 11  

MPM Procuct- w odkurzaczu połamały sie rączki i cały był pod prądem (!!!)

• #146 29 Maj 2007 23:26
    kam223
    Poziom 20  

Kamil929 napisał:
    MPM Procuct- w odkurzaczu połamały sie rączki i cały był pod prądem (!!!)

Ciesz się, że nic Ci nie jest... MPM to nie jest firma, to... KOMEDIA i kompletna porażka. Clatronic to samo. Łopatki wiatraka w suszarkach nie wytrzymują dłużej niż 2,5 roku, dla porównania mam rosyjską suszarkę, jeszcze z czasów ZSRR która działa pięknie do dziś, i jest używana na codzień

• #147 30 Maj 2007 08:00
    proviev
    Poziom 14  

G.A.P.A napisał:
    Witam
    LG:
    Wg mnie jest to jedna z lepszych firm. Mam monitor i dwa telewizory. Działają już bez zarzutu kilka dobrych lat czasami po pare naście godziń w ciągu dnia bez przerwy.
    TECHNICS:
    Z tą firmą mam złe wspomnienia. Telewizor (nie pamietam modelu) sypał się dosłownie co chwile. Radioodtwarzacz to samo. Chyba już nigdy nic z tej firmy ;)

To Technics wytwarzał telewizory i radioodtwarzacze :?:

• #148 03 Cze 2007 01:36
    Adam Kłosok
    Poziom 10  

Ja też nie spotkałem tv i radioodtwarzacza TECHNICS (chyba że chodziło o AMPLITUNER - to wtedy zgoda). A co do Clatronica to mam discmana MP3 z pilotem (przewodowym) kupionego w Plusie 2 lata temu. Chodzi znakomicie, mimo że zeszła na kantach srebrna farba i widać kremowy plastik. A środek - SAMSUNG. Jedynie co zmieniłem to słuchawki - te nie miały dynamiki. System antywstrząsowy działa świetnie.

• #149 03 Cze 2007 22:25
    Bogdanor
    Poziom 27  

Dobrze, wszystko pieknie , tylko czy ma wogle sens pisanie takich opinii jesli poszczegolni producenci i tak zlecaja produkcje (ze swoim logo jak najbardziej) innym podmiotom , w dodatku sie zmieniaja,ci dostawcy) , w dobie globalizacji takie recenzje moze i maja wage do konktretnej serii ale nie do calosci..takze opinie ze samsung jest bee a panasonic gucio rozsmieszaja , to nie ten swiat kiedy faktycznie jakas marka starala sie firmowac wlasne produkty..A jakosc sie zmienia z chwili na chwile..Juz nie wspomne o seriach jakie sa sprowadzane na nasze rynki (srodkowa europa i pokrewne) i produktach wedrujacych na tak zwany"zachod europy"

• #150 05 Cze 2007 17:31
    Stuku
    Poziom 20  

odradzam

HP - aparaty cyfrowe tego producenta. W szczególności starsze modele PHOTOSMART 635 i 735. Bardzo delikatna optyka od Pentaxa jest szczególnie podatna na zabrudzenia poprzez pyłki itp przedostanie się jakiegolwiek syfu unieruchamia aparat na amen. Wystarczy poprzeglądać fora dotyczące fotografii i opinie użytkowników.

Mas - bezprzewodowe czajniki elektryczne dostępne najczęsciej w sieciach różnych hipermarketów. Szczególnie najtańsze modele dostępne za 20 zł są bardzo awaryjne. Dużym minusem jest też materiał z jakiego są wykonane. Powoduje on że gotowana wodą poprostu przechodzi "smrodem" plastiku.

Manta - odtwarzacze DVD. Bardziej awaryjnych chyba jeszcze nie spotkałem.

Polecam

Kodak - Starsze aparaty cyfrowe tego producenta to naprawde solidne w porównaniu do czasów obecnych konstrukcje które idalnie nadają się na początek dla mało wybrednych fotografów, dla których aparat potrzebny jest żeby zrobić np zdjęcia z wycieczki itp
    Mója pierwsza cyfrówka od tego producenta to CX 4200 której używałem około rok czasu. Za bardzo śmieszne pieniądze posiadałem aparat w prawie idealnym stanie który robił bardzo dobre zdjęcia.