Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Do czego służy weście aux ???

Dj_Daruss 27 Lut 2006 08:48 203456 23
  • #1 27 Lut 2006 08:48
    Dj_Daruss
    Poziom 10  

Dzien dobry jestem nowym na elektrodzie. Chciałem sie dowiedzieć do czego służy wejście aux:?:

Prosze o pomoc ;)

5 23
  • #2 27 Lut 2006 08:54
    marexsc
    Poziom 15  

Możesz podłączyć jakieś zewnetrzne żródło audio krótko mówiąc sprzęt typu:CD,TUNER,PC.......

16
  • #3 27 Lut 2006 10:46
    thorgal6
    Poziom 10  

Wejście podłączane przez tzw. czincze (nie wiem tak to chyba się pisze) zazwyczaj dwie na prawy i lewy kanał. Jest to poprostu podłączenie zewnętrznego urządzenia audio, np podłączemnie dźwieku z kompa poprzez wejście AUX w wieży.

7
  • #4 27 Lut 2006 11:53
    marexsc
    Poziom 15  

heheh kolego Popin przecież wyraznie napisane jest wejście AUX

8
  • #5 27 Lut 2006 12:12
    igabriel
    Poziom 20  

AUX generalnie oznacza się uniwersalne czy to wejście czy to wyjście

0
  • #6 27 Lut 2006 19:51
    marexsc
    Poziom 15  

Panowie z czego robicie problem przecież jest jasno i wyraznie jak abel krowie "wejście" czy to nie wystarczy?Po co zagęszczać temat jak chodzi tylko i wyłącznie o wejście z powodu jednej literki tak trudno się domyślić, jakoś nie wyobrażam sobie żeby pomylić "wejście" z "wyjściem" jeżeli chodzi o pisownie rzecz jasna, a że zabrakło nieszczesne "J" stąd tyle problemów?Przecież to głupie wejście AUX i temat ma się ciągnąć w nieskończoność bo ktoś nie przeczytał dokładnie tematu?Nie będe się wypowiadał na ten temat

-9
  • #7 27 Lut 2006 22:03
    Hefajstos
    Poziom 35  

Wejście służy jak sama nazwa do wprowadzenia jakiegoś sygnału. Aux, to Auxliary, czy "zewnętrzny". Czyli nazwa sugeruje np. podłączenie dodatkowego źródła do wieży. Generalnie we współczesnym sprzęcie wszystkie wejścia oprócz phono mają te same parametry.

--
    pozdrawiam
    Hefi

8
  • #8 26 Lis 2006 13:17
    Darg
    Poziom 9  

Czy przez takie wejście AUX można bezpośrednio podłączyć gitarę elektryczną i będzie grać w głośnikach?

2
  • #9 26 Lis 2006 16:37
    foxik000000
    Poziom 28  

Raczej nie , domyslam sie ze chodzi o wejście aux we wiezy ;) To znaczy mozna podłaczyc ale po pierwsze sygnał bedzie tylko jednym głosniku, po drugie sygnał z gitary jest bardzo mało wiec bedzie bardzo cichło, musiałbyś dorobic jakis mały przedwzmacniacz na np. TL072 składający sie raptem z kilku elementów ;)

2
  • #10 26 Lis 2006 20:20
    zeberko
    Poziom 31  

Mini wieżach wejście aux realizowane jest poprzez mini jecka inna sprawa poprzez wejście aux sprzęt toleruje sygnał o większym potencjale CD/DVD/PC.
    Dawne wejścia DIN dla magnetofonu potraktowane silnym sygnałem z DVD np. Manta powodowały, że sprzęt grał dość nieprzyjemnie.
    A całą kwintesencje problemu wyjaśnił kolega Hefajstos, więc z auxa nic OUT a tylko in IN (seksista by porównał je z osobnikiem pci damskiej ;)) a tym bardziej żadnych głośników bo tylko przy kumplach damy takiej plamy jakiej w wieku niemowlęcym nie udało się wyprodukować ;)

3
  • #11 04 Gru 2006 09:20
    Michalangello
    Poziom 1  

Witam. A w takim razie jeśli podłączę do wejścia AUX dwa kabelki dzięki którym pwinienem uzyskać dźwięk 5.1 (optyczne) to AUX mi to umożliwi? Czy to odpowiednie wejście dla tych kabelków?

3
  • #12 04 Gru 2006 16:32
    zeberko
    Poziom 31  

Nie, jeśli mamy jedno wejście aux (jeden jack, a dwa RCA) to możemy zapodać tylko do wzmaka sygnał stereo, z którego to sprzęt może (jak ma dekoder pro logick) nam zagrać przestrzenie ale tylko ProLogickiem.
    Przewód optyczny może podać tylko sygnał optyko na wejście optyczne.
    Niektóre amplitunery mają komplet wejść analogowych i dzięki temu mogą otrzymać pełny sygnał DD 5.1 po analogu, warunek odtwarzacz DVD musi takoworz posiadać taki sam komplet wyjść.

0
  • #13 21 Sty 2009 14:19
    michu_692
    Poziom 1  

mam glosniki w kompie (creative t6060) i przy pilocie mam takie wejscie czy dalo by rade podpiac pod nie jakis wzmacniacz

3
  • #14 21 Sty 2009 14:34
    przemo-lukas
    VIP Zasłużony dla elektroda

Nie.

1
  • #15 28 Lut 2016 12:35
    marcinlski
    Poziom 1  

Mam pytanko. Chce kupić niedrogi amplituner. I po trochu go rozbudowywać. Na dzień dzisiejszy chciałbym podłączyć go do zestawu głośników komputerowych(2 satelity i sub.) W głośniku sub jest wejście aux. jakie wyjście musi być na amplitunerze? poprostu wyjście aux? tak to sie nazywa?
    Pozdrawiam

2
  • #16 29 Lut 2016 20:03
    DjMapet
    Poziom 42  

W zasadzie każdy amplituner jest wyposażony w wyjście sygnałowe. Może być różnie oznaczone, ale zawsze w jego opisie jest słowo OUTPUT, lub w skrócie OUT.
    Może to być np: LINE OUT, TAPE OUT, AUDIO OUT, AUX OUT.

Pozdrawiam.

0
  • #17 01 Mar 2016 22:38
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

marcinlski napisał:
    Na dzień dzisiejszy chciałbym podłączyć go do zestawu głośników komputerowych(2 satelity i sub.) W głośniku sub jest wejście aux

Totalnie bez sensu - chcesz aktywne głośniki podłączyć do amplitunera - po co? - efekt taki sam, jakby go w ogóle nie było.

Pytanie zadałeś z gatunku - chleb posmarować masłem czy nożem...

Podaj konkretne dane co masz, co chcesz kupić - pogadamy.

2
  • #18 02 Mar 2016 07:14
    DjMapet
    Poziom 42  

Może nie ma na razie kolumn pasywnych, czy też kasy na nie, więc po zakupie amplitunera i po podłączeniu go do zestawu głośników komputerowych, chce po prostu słuchać z niego radia.

Pozdrawiam.

1
  • #20 12 Cze 2016 23:20
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

@5476
    No i co w tym dziwnego - wejście AUX nie jest portem słuchawkowym.
    A jak to zrobić, byś ze słuchawek mógł skorzystać - kup odpowiednią wieżę z portem słuchawkowym.

0
  • #21 13 Cze 2016 11:23
    5476
    Poziom 9  

Czyli nie ma możliwości podłączenia czegoś do tego wyjścia, a potem słuchawek?

2
  • #22 13 Cze 2016 14:51
    DjMapet
    Poziom 42  

Wzmacniacz słuchawkowy, rozwiąże Twój problem.

Pozdrawiam.

1
  • #23 13 Cze 2016 18:33
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

DjMapet napisał:
    Wzmacniacz słuchawkowy, rozwiąże Twój problem.

I do czego w tym wynalazku to podłączy?
    5476 napisał:
    podłączenia czegoś do tego wyjścia

Dokładniej - to jest to WEJSCIE a nie wyjście - tam możesz podłączyć fona, jakiegoś playerka i na tym wynalazku tego posłuchać.
    Tak wnioskuję po zdjęciach z aukcji - bo znaleść instrukcję od tego nie jest możliwe (to jakaś marketówka z Niemiec).

0
  • #24 14 Cze 2016 17:46
    DjMapet
    Poziom 42  

Wychodzi na to, że kolega @KOCUREK1970 ma rację, bo po jego ostatnim poście, przyjrzałem się kilku podobnym wytworom tej firmy i praktycznie mało który jest wyposażony w wyjście liniowe (AUX OUT). w zasadzie wszystkie posiadają wejście AUX a co niektóre też wyjście słuchawkowe.
    W takim wypadku, wzmacniacz słuchawkowy, nie rozwiąże Twojego problemu.

Pozdrawiam.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo