Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mercedes 190 slabo grzeje

27 Lut 2006 08:53 5784 7
  • Poziom 16  
    mam wrazenie,ze w moim merc-sie 190 jest slabe ogrzewanie, na 1 i 2 biegu dmuchawa dmucha slabo nawet podczas jazdy /dmuchawa dobra/mam wrazenie jakby cos bylo zapchane.czy w 190 jest filtr kabinowy lub inny pochlaniacz,ktory moze hamowac przeplyw powietrza, dziekuje za rady,pozdrawiam Zdzislaw
  • Spec od Mercedesów
    Nie ma żadnego filtra kabinowego ani pochłaniacza.
    Zdecyduj się: słabo grzeje czy słabo dmucha bo to zupełnie różne sprawy

Pzdr.
  • Poziom 16  
    lajkonic napisał:
    mam wrazenie,ze w moim merc-sie 190 jest slabe ogrzewanie, na 1 i 2 biegu dmuchawa dmucha slabo nawet podczas jazdy /dmuchawa dobra/mam wrazenie jakby cos bylo zapchane.czy w 190 jest filtr kabinowy lub inny pochlaniacz,ktory moze hamowac przeplyw powietrza, dziekuje za rady,pozdrawiam Zdzislaw
    dodaje,ze islabo dmucha i slabo grzeje
  • Spec od Mercedesów
    lajkonic napisał:
    dodaje,ze islabo dmucha i slabo grzeje

No tak, to już wiemy więcej...
    Zaczynając od słabego dmuchania: od strony komory silnika jest przesłona uruchamiana mechanicznie cięgnem połączonym z suwakiem regulatora silnika dmuchawy - pomiędzy pozycją "0" i "I" zostaje uchylona przesłona odcinająca dopływ powietrza z zewnątrz. Czasami cięgno się zagina (od strony komory silnika, przy mocowaniu do dźwigni wspomnianej klapy i wtedy skuteczność nawiewu spada. Trzeba zdjąć kratkę na podszybiu i zaobserwować czy ten element działa prawidłowo. Jak się pojawi nadmuch, to skuteczność ogrzewania powinna wzrosnąć. Druga z przyczyn słabego nadmuchu to tzw. "zabita" śmieciami nagrzewnica. Zdarza się to rzadziej, ale wykluczyć nie można, zwłaszcza jeżeli auto parkuje gdzieś pod drzewami.
  • Poziom 19  
    musisz znależć i wyczyścić filtr czystego powietrza. Pozdrawiam
  • Spec od Mercedesów
    Gerri napisał:
    Nie ma żadnego filtra kabinowego ani pochłaniacza.

Pzdr.

Jak już powyżej napisałem w tym aucie NIE MA ŻADNEGO FILTRA "CZYSTEGO POWIETRZA !
  • Poziom 16  
    zgadzam sie calkowicie z GERRIM , podejrzewalem podobnie ,ale nie wiedzialem od czego zaczac..dzieki tez innym Zdzislaw
  • Poziom 11  
    Na 1 i 2 biegu 190 gdy jest wszystko powłączane (a teraz tak jest) nie ma takiego nadmuchu jak w lato (wystarczy przekręcić gałką od cipło-zimno i widać różnicę), centralny wlot jest tylko do zimnego powietrza. Co do grzania to 190 miały dwa rodzaje termostatów (miały też tzw. wersję miejską). Jeżeli posiadasz wersję "miejską" termostatu to na "trasie" temp. cieczy ma niewiele powyżej 60 st. C. i jest to częstą przyczyną słabego grzania.