Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Matsui 1420T fonia, tryb serwisowy

rojman 27 Feb 2006 11:16 4534 17
 • #1
  rojman
  Level 13  
  Witam. Tv jak w temacie from Anglia. Nie mogę sobie poradzić z przestrojeniem fonii. Nie pomaga RYMI ani FG4 z MJM. Proszę o podpowiedzi, ewentualnie o tryb serwisowy i typ pilota (klient nie posiada). Procesor: PCM195C30ECF0098, p.cz. na STV2246C.
 • #2
  robert75n
  Level 29  
  A jakie to chassis, nie jest to przypadkiem 11AK19?
 • #3
  Stef
  Level 31  
  rojman wrote:
  Witam. Tv jak w temacie from Anglia. Nie mogę sobie poradzić z przestrojeniem fonii. Nie pomaga RYMI ani FG4 z MJM. Proszę o podpowiedzi, ewentualnie o tryb serwisowy i typ pilota (klient nie posiada). Procesor: PCM195C30ECF0098, p.cz. na STV2246C.

  Niemożliwe by tv nie ruszył na RYMI. Popełniasz jakiś błąd przy przestrojeniu.

  pozdro

  Stefan
 • Helpful post
  #4
  k.k
  TVs specialist
  Witam
  Wejście w tryb serwisowy : nacisnąć jednocześnie przycisk "6" na pilocie i "-VOL" na klawiaturze lokalnej, ale bez pilota? Proszę spróbować uniwersalnym - szukać kodu do oriona Tv378.. .Prosze zobaczyć PW.

  Pozdrawiam
 • #5
  robert75n
  Level 29  
  Jednak nie to jest chassis 11AK30 wpisz w wyszukiwarkę to chassis a znajdziesz na ten temat trochę jeżeli tor fonii jest sprawny to zrób tak jak jest opisane w trybie serwisowym który ci wysyłam na PW a zmień filtr SAW, rodzaje filtrów też są opisane w serwisówce, Robert
 • #6
  rojman
  Level 13  
  To nie jest chassis 11AK30. Oprócz wymienionych układów jest jeszcze tylko TDA8174A (pion) i 7511 (głos) 24c04 układ pamięci. Od strony druku napis na płycie TMB557A. Po wymianie fali (J1951M) na K2950M FG4 nie działa.
 • #7
  robert75n
  Level 29  
  Zobacz to; https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic135876.html a ztym Chassis to dlatego pomyłka bo przeczytałem to(ORION TV-3789F из Италии установка СЕКАМ ...... Шасси похоже TMB557A . Видео 2246 . На вид похоже на 11АК30. Процессор PCM195C30ECF0098 . Пульта нет . ... )przepraszam Robert
 • #8
  Stef
  Level 31  
  Ten tv musi iść na RYMI, chyba że masz uszkodzony tor foni. A co do FG4 po przeczytaniu tekstu jak w załączniku, to nigdy nie będę próbował zakładać. RYMI zakładam prawie że od początku jak się pokazała na rynku i zero problemów .

  pozdro

  Stefan
 • #9
  rojman
  Level 13  
  Problem rozwiązany przez zmianę opcji w trybie serwisowym. Wydaje mi się niemożliwe abym pomylił się przy stosowaniu konwerterów - próbowałem 4 egzemplarze (RYMI i FG4) - i nie są to moje pierwsze kroki z nimi. Pozdrawiam.
 • #10
  robert75n
  Level 29  
  To może by się pan pochwalił jak to pan zrobił? pozdrawiam Robert
 • #11
  Stef
  Level 31  
  Nie ma takiej możliwości by na RYMI to nie poszło. I mam wielką prośbę, proszę nie pisać takich bzdur. Jeżeli nie szło, to znaczy iż źle była podłączona. A jeżeli była możliwość w opcjach serwisowych? STV2246C ma opcje wszystkich foni, ale jest to uzależnione od procesora. Wypadałoby prócz pochwalenia się podać te opcje. No, ale są userzy którzy tylko chcieliby pomocy nic w zamian nie dając.

  pozdro

  Stefan
 • #12
  rojman
  Level 13  
  Nie będę się sprzeczał na temat podłączenia fonii wg instrukcji producentów. Poświęciłem trochę czasu na ten tv zanim postanowiłem zasięgnąć porady Kolegów. Co do trybu serwisowego to wejście opisano wyżej przez Kolegę k.k. a o konkretny bajt (dostałem na PW) proszę pisać do Niego na PW. Mnie nie udało się znależć na forum opisu trybu do tego sprzętu. Pozdrawiam.
 • #13
  Stef
  Level 31  
  I dzięki za odpowiedź, wszystko już wiem. Czyli że idzie Tv w SM przestawić. Resztę w miarę potrzeby spoko znajdę, a teraz już wiem iż się da. A nawiązując do RYMI, uwież mi że popełniłeś jakiś błąd w montażu. Zakładam to ponad dziesięć lat, praktycznie w momencie jak się ukazała na rynku zrezygnowałem z foni równoległej. I nigdy nie miałem problemów, pomimo iż od niedawna producent podał wreszcie w instrukji montażu jak ją montować by nie było zakłóceń wizji. A ja to od początku tak montowałem. Ten C 0,68pF, dodawał do płytki, niestety ale zbyt duża pojemność to była. I myślę iż wiem jaki błąd popełniłeś, do anglika ( 6,0Mhz) jest inna płytka RYMI.


  pozdro

  Stefan
 • #14
  rojman
  Level 13  
  Ja co prawda zakładam RYMI od ok. 2 lat i też nie miałem do tej pory problemów. Z tego co wiem to istnieje chyba tylko jedna fonia do anglików - ta z napisem "Ang" na płytce od strony elementów. Pozdrawiam.
 • #16
  Witoldol
  Level 12  
  Właśnie potrzebuję przestroić taki TV i byłbym wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam.
 • #17
  Witoldol
  Level 12  
  Czy naprawdę nikt nie ma trybów serwisowych do OTVC Matsui?
 • #18
  rojman
  Level 13  
  To co Ci jest potrzebne znajduje się w tym temacie. Wejście w tryb serwisowy jest opisane wyżej a konkretną zmianę ustawień fonii dokonasz po napisaniu maila na PW do kolegi k.k. Moje dane na ten temat ulotniły się przy kasowaniu wiadomości ze skrzynki. Pozdrawiam.