Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wycieraczki w Atu Plus nie chcą działać jak jest mróz.

Albercik 321 27 Lut 2006 12:31 1308 10
  • #1 27 Lut 2006 12:31
    Albercik 321
    Poziom 25  

Witam wszystkich forumowiczow.Mam maly problemik.Mianowicie w ziemie,jak jest maly mrozik,tak jak dzisiaj,Wycieraczki nie chca wogole dzialac.Jak przelacze na wolny bieg to bardzo bardzo powoli ida do gory.Ale jak wylacze na zero to zamiast isc dalej i wrocic do polozenia spoczynkowego,zatrzymuja sie.Nie chca isc takze ani na pracy przerywanej ani na biegu szybkim ani podczas spryskiwania szyb.Tylko na biegu wolnym i to bardzo wolno.Jak temperatura otoczenia sie podniesie,to chodza bez zarzutu.
    Drugi problem to ten ze wczoraj zaczelo mi cos cykac kolo silnika wycieraczek.Ale po pewnym czasie ustalo.Dzisiaj rano znowu to cykanie sie powtorzylo.Czy jest tam jakis przekaznik kolo silnika?Dlaczego on mi cyka?

0 10
  • #2 27 Lut 2006 16:51
    wojtekryba
    Poziom 32  

zrób tak: odkręc dżwigienkę przy silniczku sprawdż jak pracuje bez obciązenia, jeżeli kreci swobodnie oznacza iż łapie ośki ramion
    (rozebrać ,przeczyścić przesmarować),natomiast jeżeli bez obciążenia kręci słabo problemu należy szukać w silniczku.

cyka być może jakieś zabezpieczenie termiczne silniczka.
    powodzenia

0
  • #3 27 Lut 2006 18:38
    adam.p123
    Poziom 19  

ja bym jeszcze sprawdził czujniki położenia w silniczku. Pozdrawiam

0
  • #4 27 Lut 2006 20:05
    Albercik 321
    Poziom 25  

Czy na luzie czy pod obciazeniem jest tak samo.Jak pomoge reka kilka razy to sie rozchodza ale chodza nadal bardzo wolno.Styki sa raczej ok.,bo po powrocie wycieraczki staja w prawidlowej pozycji.Dzieje sie tak tylko wtedy jak jest zimno.

0
  • #5 28 Lut 2006 09:48
    wojtekryba
    Poziom 32  

trzeba rozebrać przekładnie w silniczku wyczyścić z stareko (zapewne stwardniałego smaru),przesmarować na nowo. Powinno pomóc.

0
  • #6 28 Lut 2006 09:54
    igabriel
    Poziom 20  

to cykanie w silniku to są przekaźniki , i bardzo częstym powodem usterki jaką opisujesz są zimne luty na tych przekaźnikach w silniku...trzeba rozebrać silnik i polutować oraz sprawdzić styki tych przekaźniczków.
    silnik od wycieraczek nie ma żadnego zabezpieczenia termicznego!!

0
  • #7 28 Lut 2006 11:14
    wojtekryba
    Poziom 32  

chętnie zobaczę jakąś fotkę tych przekażników w silniku wycieraczek
    bo jeszcze nigdy z takimi sie nie spotkałem?

0
  • #8 28 Lut 2006 11:51
    piker073
    Poziom 10  

Witam.Na mój gust to silniczek należy rozebrać wyrzucić stary smar i sprawdzić czy ślimak nie przesunął się względem koła zębatego.Na kole zębatym są styki które odpowiedzialne są za biegi silniczka jak i wyłączanie krańcowe wycieraczek w tym przypadku są zabrudzone i napewno bardzo mocno.O ile się orientuję to w polonezie nie ma ani zabezpieczeń termicznych w silniku jak i żadnych przekażników przy silniczku wycieraczek.Również może być tak że poprostu przy dużym mrozie zostały włączone wycieraczki w momencie gdy były przymarznięte i silniczek się przypalił.w tym przypadku tylko wymiana na używkę z auto złomu bo nowy od 250-320PLN.pozdrawiam

0
  • #9 01 Mar 2006 09:07
    Albercik 321
    Poziom 25  

Witam ponownie.Czy ma ktos moze taki schemacik jak sa podlaczone te wycieraczki pod ten przekaznik?i co to jest za przekaznik.Czy taki jak do swiatel,szyby ogrzewanej czy inny?Na schemacie z Poloneza tego przekaznika nie ma.Z gory dziekuje.

0
  • #10 04 Mar 2006 05:01
    igabriel
    Poziom 20  

jeśli koledzy nie wierzą że w silniku są przekaźniki to proponuje rozebrać silnik i się przekonać że są dwa: jeden to załącz/wyłącz a drugi to wolne/szybkie obroty.

0
  • #11 04 Mar 2006 09:02
    Albercik 321
    Poziom 25  

Witam ponownie.Dzieki za wszystkie odpowiedzi.Narazie jak temperatura sie podwyzszyla to teraz wycieraczki chodza idealnie i jest ok.i nic juz nie cyka.Ale jak sie ociepli to z pewnoscia rozbiore to badziewie i chociazby z ciekawosci zobacze jak to tam jest polaczone i z czym sie to je.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo