Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przesyłanie danych. Sygnalizacja pracy kilkudziesięciu silników.

27 Lut 2006 12:39 1308 4
 • Poziom 15  
  Witam,

  Chciałbym zrobić sygnalizację pracy kilkudziesięciu silników w miejscu oddalonym od nich o 300 m. Jak najprościej i najtaniej przesłać informację np. 32 bitową. Styk pomocniczy stycznika mógłby w momencie załączenia podawać logiczną "1", a "0" wtedy gdy nie pracuje. Czy zamiast kłaść kabel kilkudziesięciożyłowy można ten stan zer i jedynek przesłać jakąś siecią (czyli tańszym kablem) i odtworzyć w innym miejscu?
 • Poziom 14  
  Możesz uzyć modułu rozproszonych wejść/wyjść albo/i sterownika PLC z portem komunikacyjnym i przesłac dane w postaci cyfrowej za pomocą np. łacza RS485 (dwie żyły + ekran). Nie napisałeś co chcesz z tymi danymi zrobić.
 • Poziom 15  
  wider napisał:
  Nie napisałeś co chcesz z tymi danymi zrobić.

  Potrzebne jest to tylko do tego, żeby obsługa wiedziała, które silniki w danej chwili pracują. Sygnalizacja pracy może być dowolna, za pomocą kontrolek LED, żarówek czy na ekranie komputera (w pomieszczeniu są na stałe włączone dwa PC-ty, jeden z Win98se, drugi z WinNT).
 • Spec od Falowników
  Dwa multipleksery 16-wejściowe (SN74154 chyba) po stronie nadawczej i dwa demultipleksery po stronie odbiorczej - taktowane wspólnym zegarem, którego sygnał też byłby przesyłany linią.
 • Poziom 16  
  cze :)

  mozna do sterowania uzyc simocode siemens-a a informacje do wizualizacji bys mial przesylane po profibusie

  pozdro