Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Husky FS3 rejestrator przenośny totalnie się zawiesza

27 Lut 2006 13:01 804 4
  • Poziom 18  
    Witam.
    Być może ktoś spotkał się z podobnym problemem.
    Mam w serwisie rejestrator przenośny zasilany akumulatorem 3,6V,
    w środku na płycie głównej usadowione są trzy przetwornice; 3,3 5 i 15V.
    Urządzenie zbudowane jest na procesorze 386, i hdd w postaci CF, system operacyjny DOS 6.22.
    Problem polega na tym, że o d czasu do czasu zawiesza się totatnie, działa tylko "twardy reset".
    Sprzęt jest ja sądzę bardzo nietypowy.
    Podejrzewam kondensatory w przetwornicach, jako, że sprzęt ma już około dzięsięciu lat, zamontowane kondensatory są "tantalami" smd, pomiary wykazują około 90% deklarowanej wartości.
    W chwili gdy sprzęt się zawiesza, słychać z głośniczka ni to trzaski, ni to szumy...
    Powtarzam, że jest to sprzęt nietypowy, husky fs3, o ile ktoś się z tym spotkał, wykorzystywany najczęściej przez geodetów do rejestraci danych.
    To tyle, proszę o pomoc.
  • Specjalista elektronik
    Można by spróbować zbadać (np. oscyloskopem) napięcia na wyjściu przetwornic - czy mocno zaszumione.
    Czy akumulator jest w pełni sprawny? Może na skutek zużycie trochę się nie wyrabia, i stąd kłopoty?
    I na wszelki wypadek sugeruję sprawdzić, czy procesor ma dobre chłodzenie - to też może być istotne.
  • Poziom 18  
    Powoli dochodzę do rowiązania problemu, i nie omieszkam go zamieścić.
    Posta zaś umieściłem, ponieważ na polskich stronach nie znalazłem nic na ten temat, a myślę, że taki sprzęt gdzieś w naszym kraju działa.
  • Poziom 18  
    w urządzeniu est akumulator, i bateria biosu, stawiam na to, że bateria jest winna wszystkiemu.
    Jak to potwierdzę to dam znać.
  • Poziom 18  
    W kilku uzrądzeniach rozjechały się przetwornice na układzie max1771. Uszkodzone kondensatory, i dławiki.