Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Schemat cx65 lub układ styków łączący klawiature z płytą.

owoc_lesny 27 Lut 2006 15:38 666 0
  • #1 27 Lut 2006 15:38
    owoc_lesny
    Poziom 11  

Witam.
    Posiadam siemensa cx65 i niestety swojego czasu on się zalał. Objaw był taki, że podświetlenie na klawiaturze czasem się świeciło, a czasem mrugało, a część klawiszy nie działała. Zachaiło mi się go wyczyścić. I wszystko byłoby dobrze, gdyby nie to, że po czyszczeniu podświetlenie na klawiaturze już nie działało [klawisze działały wszystkie].
    Postanowiłem go rozebrać i jeszcze raz poczyścić wszystko i wtedy klawiatura z kilka razy losowo mrugneła i znów przestała świecić. Więc zabrałem się do jeszcze jednogo czyszczenia i niestety, właśnie wtedy uwaliłem jeden ze styków łączących płytkę telefonu z klawiaturą. Konkretnie chodzi o styk pierwszy z lewej na dole [patrząc się na płytę główną]. Po tym ułamaniu na szczęście wszystkie klawisze działają, ale podświetlanie klawiatury nadal nie daje znaku życia. I teraz pytanie, co z tym fantem można jeszcze zrobić [za rozsądnie pieniądze]. I czy ten ułamany styk miał jakieś konkretne zadanie?

Udało mi się znaleźć w internecie schemat tego połączenia:
    http://img207.imageshack.us/img207/6137/x27054nq.png
    Uszkodzony został styk nr 1. Czy ktoś znający się na elektronice powiem mi, czy może on mieć jakiś wpływ na podświetlanie klawiatury? Wesoly
    Bo zauważyłem, że styk nr 12 ma napisane LIGHT_KP [chyba light keypad], ale on jest u mnie cały Wesoly

Dzięki!

0 0