Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Usterki Samochody

27 Lut 2006 17:35 3798 15
  • Poziom 13  
    Witam!
    mam VW golfa III 1.8 monoftrysk z sondą Lambda jest założony do nigo gaz na śróbie bez zadnego konputera i emulatora. Jak wiecie tak nie może być! Chcę założyć elektronikę Autronik AL-700 lub Bingo-M firmy KME. Która elektronika jest lepsza AL-700 czy Bingo-M????
    gdzie to moge kupić i jak zamówić? Jeśli ktoś wie to proszę o pomoc może ktoś z was zna jakies namiary na hurtownie lub sklepy tylko nie warsztaty bo tam to sobie śpiewaja za taką elektronikę! A może ktoś wie ile to kosztuje???
    Za pomoc Dziękuję
    Pozdrawiam:)
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 23  
    ja zakladam bingo prawie to samo co autronik koszt ok 230zl
  • Poziom 19  
    ja bym elektroniki nie zakładał , zaraz padnie i znowu wydatek. Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    ale jak nie założę elektroniki to mi nie bedzie chodził poprawnie na benzynie! bo na gazie sonda Lambda wysyła błedy do komputera ECU i trzeba ściągać klemy z akumulatora zeby zresetowac komputer!
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 23  
    dlaczego zaraz ma padac elektronika jezeli jest poprawnie zamontowana i zabezpieczona przed wilgocia to bedzie dlugo dlugo dzialac chyba ze ma jaka usterke fabryczna,co sie rowniez zdaza,a jesli ecu wylapuje bledy mozna zamontowac emulator sondy lecz i tak koszty podobne do komputera lpg
  • Poziom 13  
    ale ja chce założyc komputer bo gaz na śróbie to jest do bani! bo dużo pali a z komputerem to jest inaczej bo dawką gazu steruje silniczek krokowy! a przy okazji skonczył by mi sie problem z komputerem ECU, który muszę czesto resetować :)
    Jeżeli ktoś wie gdzie mogę kupić komputer Bingo-M lub AL-700 to proszę o podpowiedz

Pozdrawiam :)
  • Poziom 13  
    pomoże mi ktoś ???
  • Poziom 17  
    z elektroniką czy bez trzeba resetować.
    do elektroniki potrzebna jest sprawna lambda.
    aby nie łapał adaptacji to trzeba wprowadzic sztucznie błąd-emulacja sondy obwodem otwartym lub zwarcie do masy,albo odciąć stały plus i podłączyć go do kl.15
  • Poziom 12  
    Jeździłem na śrubie teraz używam elektroniki trochę prostej bo jakaś lambda system pali to samo tyle mam gożrej że jak podwójnie przykładam w pedał to silnik się dusi dopuki nie wyrówna krokowy śruby.Nie dajcie się zwariować to jest ekologia a ona musi kosztować,tyle że z elektroniką pracuje katalizator a błędy zawsze będa bo te nasze miksery pożal się BOŻE
  • Poziom 13  
    jakim prawem dobrze wysterowana elektronika może wysyłać błedy do ECU???????????

:)
  • Poziom 14  
    rumun-r32 napisał:
    ale ja chce założyc komputer bo gaz na śróbie to jest do bani! bo dużo pali a z komputerem to jest inaczej bo dawką gazu steruje silniczek krokowy!

Ha, a skad w takim razie bierze sie mniejsze zuzycie gazu w instalacjach "ze sruba"? (110% vs 150% benzyny)
    Mowie oczywiscie o wyregulowanej instalacji
  • Poziom 17  
    jak skręcisz na śrubie za ubogo to zeżre ci zawory i gniazda

• Poziom 17  
    Jeśli się upierasz, i słusznie , na podłączenie elektroniki to musisz mieć sprawną sondę i katalizator. Proponuję najprostszą centralkę produkcji AC z Białegostoku. Znajdź stronkę i zobacz co chcesz założyć. To jest najtańsze. Sugeruję też zakup emulatora sondy (też u nich). Sam ustawisz na kołeczkach i masz koniec resetowania. Po przełączeniu na gaz emulator podaje "poprawny" sygnał sondy. Spotkałem się też z zastosowaniem przekaźnika do resetowania ECU po każdym wyłączeniu stacyjki (we Włoszech). Spotykam się też codzień, że auta na śrubie psują sobie ECU.
  • Poziom 13  
    a co myślisz o AL-700 lub BINGO-M???
  • Poziom 23  
    jak juz pisalem zakladaj bingo i wszystko bedzie ok nie sluchaj ze na srubie jest mniejsze spalanie jak dobrze ustawisz sterownik to osiagi beda lepsze spalanie nizsze oraz ucu nie bedzie lapal bledow bingo ma wbudowany emulator a male spalanie na srubie wiaze sie z remontem glowicy oraz uszkodzeniem lambdy oraz katalizatora
  • Poziom 13  
    prezes11 napisał:
    jak juz pisalem zakladaj bingo i wszystko bedzie ok nie sluchaj ze na srubie jest mniejsze spalanie jak dobrze ustawisz sterownik to osiagi beda lepsze spalanie nizsze oraz ucu nie bedzie lapal bledow bingo ma wbudowany emulator a male spalanie na srubie wiaze sie z remontem glowicy oraz uszkodzeniem lambdy oraz katalizatora

dzieki prezes za radę