Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Usuwanie Linuksa. Dwa systemy. Co się stanie w przypadku reinstalacji Windowsa?

CMS 27 Feb 2006 17:55 2072 4
    CMS
    Administrator of HydePark
    Chcialbym rozpoczac zabawe z pingwinem, zassalem 4 rozne live cd (mandriva, suse, ubuntu, kubuntu) pobawilem sie i wybralem suse, mam zamiar zainstalowac go w robocie jako drugi system, teraz pytanie: wiem ze linux widzi partycje windy a windows nie widzi p0artycji linuxowych, zastanawiam sie czy gdybym chcial usunac pozniej linuxa to czy np partition magicem bede mogl przywrocic potem system plikow ntfs ??
    pytanie drugie: co sie stanie jesli majac dwa systemy bede mial potrzebe reinstalki (lub przywrocenia z ghosta) xp, chodzi mi o to czy bede mogl wtedy odpalic linuxa bo przeciez winda nadpisze boota ??

PS.
    niewiem czemu ale jak probowalem napisac tego posta spod linuxa to mi sie nie udalo ( po kliknieciu wyslij, przelacza mnie spowrotem na strone pisania wiadomosci a jak klikne wstecz to moja wiadomosc jest juz napisana, probowalem kilka razy i nic z tego a pod xp niema problemu)
  • Helpful post
    marbac
    Level 15  
    CMS wrote:
    zastanawiam sie czy gdybym chcial usunac pozniej linuxa to czy np partition magicem bede mogl przywrocic potem system plikow ntfs ??

Nie wiem jak Partition Magic, ale sam osobiście usuwałem partycje linuksowe i przywracałem ntfs lub fat32 programem Bootitng. Cała operacja zakończyła sie powodzeniem, a problemów nie miałem.
  • Helpful post
    marek216

Level 43  
    PM raczej usunie te partycje chyba nawet FDISK da rade

windows może widzieć partycje linuksowe - są programy które to umozliwiaja

po reinstalce windy możesz zinastalować boot menagera i przywrócić uruchomienie linksa jesli XP cos posuje

linuksa sie nie usuwa :D

wiem bo na nim pracuje i nawet kilka programów serwisowych pisanych dla M$ pod nim odpaliłem
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    CMS
    Administrator of HydePark
    dzieki za wszystkie informacje

temat zamykam