Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ustawienie zapłonu w Lagunie

27 Lut 2006 18:13 3458 6
  • Poziom 10  
    Witam!
    Mam pytanie odnośnie zapłonu.Mam Renault Lagune 1.8 RT i chciałem troche przyspieszyć jej zapłon(tak z czystej ciekawości) by zobaczyć jaki da to efekt no i może ktoś mi powie gdzie szukać tej regulacji bo nie wiem czy przestawia się to w sposób mechaniczny (typu 3 śrubki) czy z elektronoką trzeba się pobawić.No niby proste jest cewka kopułka rozdzielacza tylko gdzie sie reguluje ten zapłon?
    Prosił bym o podpowieć bo aż mi głupio zadawać takie pytania!
  • Poziom 20  
    Nie reguluje się tego ręcznie. Akurat w tym silniku daj sobie z tym spokój, najlepiej pracuje jeśli się przy nim nie eksperymentuje. Wiem bo mam samochód z takim silnikiem.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    No myślałem że jest gdzieś jakiś mechaniczny dzingiel ale jak niema takiego to nie! to może powie mi ktoś jak mam sprawdzić czujnik spalania stukowego bo miałem go kiedyś urwanego a teraz kiedy wkręciłem nowy wydaje mi się że autko nie reaguje na zmianę.Tak jak chodziło bez czujnika tak samo chodzi z nowym czujnikiem.
  • Poziom 20  
    Bo ten czujnik działa tylko wtedy kiedy występuje spalanie stukowe, czyli raczej niezbyt często. Najlepiej sprawdzać go oscyloskopem.
  • Poziom 12  
    niewiem jak jest w lagunie ale mialem renault 19 i mechanik mi powiedzial ze zaplonu w renówce nie idzie przestawic bo jest na stale
  • Poziom 34  
    Jakim momentem dokręciłeś czujnik spalania stukowego?