Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LCD do PC. Czy mogę dolutować kabelki do tych większych ząbków?

Helmans 27 Lut 2006 18:59 963 7
  • #1 27 Lut 2006 18:59
    Helmans
    Poziom 20  

Witam mam mały problem a mianowicie Robie wyswietlacz lcd do PC przejrzałem wiele tematów i wiem o co chodzi ale mam taki wyswietlacz gdzietrudno by było coś dolutować i mam pytanie czy mogę kabelki dolutować do tych większych (Ząbków) czy mam odlutować ta wtyczke od czytnika kart chipowych
    i dolutowywać kabelki. Bo umiem lutować ale byłby problem z takim precyzyjnym ten wyswietlacz jest popularny bo z allegro. to jest ten http://www.allegro.pl/item87658747_wyswietlacz_lcd_2x16_zolto_zielony_podswtl_.html Jeśli ktostaki miał to byłbym wdzięczny zapomoc. Z GÓRY ZIEKUJA I POZDRAWIAM HELMANS1990

0 7
  • Pomocny post
    #2 27 Lut 2006 21:24
    Michał~88
    Poziom 14  

Witam
    Jestem posiadaczem tegoż zestawu. Zakupiłem go na allegro. Pytasz czy możesz odlutować czytnik kart chipowych. Moja odpowiedz tak. Jak będziesz chciał podłączyć wyświetlacz do komputera to sprawdź które wyjścia są wyprowadzeniami wyświetlacza. Jest to proste.
    Jeśli masz pytania pisz.:D
    Pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #3 28 Lut 2006 08:57
    Pawel wawa
    Moderator Samochody

Witaj!
    W twoim wyświetlaczu taśma wydaje się być standartowa więc warto dokupić do niej kostkę i wszystko staje się prostrze!!! :) :)

0
  • #4 28 Lut 2006 18:56
    Helmans
    Poziom 20  

Ok ale gdzie moge taka kostke dostać i jeszcze jedno na zdjęciu zaznaczyłem miejsca w których bym chciał przylutować. Chodzi o to że trudno byłoby cos mi tam przylutowac lutownica transormatorową. Chciałbym przylutowac do niebieskiego albo fioletowego. Mam jeszcze na boku dwa miejsca A i K (pomarańcz) gdzie mozna coś przylutować czy ktoś wie co to może być??
    http://img301.imageshack.us/img301/6212/kopiaobraz0026st.jpg

0
  • Pomocny post
    #5 01 Mar 2006 10:53
    Pawel wawa
    Moderator Samochody

Masz rację, lutownicą transformatorową raczej nic nie przylutujesz. Kłania się zakup zwykłej lutownicy 30W z cieniuteńkim grotem. Nie jest to wydatek duża, na Allegro znajdziesz spory wybór nowych w cenie do 20 zł. Myślę, że warto zainwestować, zwłaszcza,że nie jest to sprzęt jednorazowy a jeszcze nie raz Ci posłuży.
    A co do miejsca zaznaczonego na pomarańczowo to nie wiem co masz tam wlutować...:)
    pozdrawiam serdecznie Paweł!

0
  • #6 01 Mar 2006 20:31
    Helmans
    Poziom 20  

Mysłałem że tam sie daje zasilanie

0
  • Pomocny post
    #7 01 Mar 2006 22:04
    Michał~88
    Poziom 14  

Witam.
    Odpisuję na twoje pytanie co do kolorów.
    Kolor fioletowy to jak wiesz podłączenie LCD.
    Kolor czerwony to kolor podłączenie LCD ale poprzez dolutowanie goldpinów. Łatwiejszy sposób montażu. A niebieski miało zostać stworzony do innych celów. A pomarańczowy to podłączenie zasilania. Ale do tego nic nie lutujesz podłączenie zasilania następuje poprzez dołączenie przewodów do 15 i 16
    W obrazku umieszczam nazwy wyprowadzeń LCD https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=2291831#2291831
    W razie pytań pisz.
    Pozdrawiam

0
  • #8 02 Mar 2006 12:48
    Helmans
    Poziom 20  

Dzięki chce to podłaczyć do kompa wiem jak tylko chodziło mi jak to przylutować. Ok biore sieza robote kumpel czeka:D Dzieki wszystkim.POZDRAWIAM HELMANS1990

0
  Szukaj w 5mln produktów