Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

curtis 2001vt ciemny ekran

27 Lut 2006 19:34 1599 26
  • Poziom 16  
    brak WN tranzystor lini ok po wylutowaniu hota zarówka swieci czy to trafo? z góry dzięki Pozdrawiam
    P.S.
    załączam sczemat bardzo podobny
  • Poziom 16  
    własnie stwierdziłem ze jakaś wartość wn jest ale przy załanczniu nie startuj po wyłoczeniu i zdjęciu przyssawki przeskok iskry jest
  • Poziom 16  
    napięcia pomiżone na pk zwykłym multimetrem to GK197V G2 358V RK197V BK197V
  • Poziom 43  
    Napiecia na katodach bliskie napięciu zasilania=zablokowanie wzmacniaczy wizyjnych.
  • Poziom 27  
    A napięcie żarzenia pomierzyłeś ? Skoro masz te napięcia na PK to trafo pracuje , zwiększ napięcie siatki S2 i zobacz czy świeci kineskop.
  • Poziom 16  
    przy pomiarze multimetrem oprucz tych napięć nic nie ma szyjka swieci
  • Poziom 43  
    Żarzenie kineskopu jest.Brakuje napięc sterujących katodami.? Napięcie S2?
  • Poziom 27  
    Szyjka świeci czyli żarzenie jest , podkręć napięcie siatkowe S2 na trafopowielaczu ,sprawdź efekty na ekranie kineskopu.
  • Poziom 16  
    ok po podkręceniu widać powroty i czarne tło troche rózowawe które zwieksz sie coraz bardziej podczas potkręcaniu więc nnie przesadzam za bardzo a i jeszcze jedno po zgaszeniu swiatła w pomieszceniu widać ziolonkawą plame na kineskopie mimo ze wtyczka jest wyciągnięta mał bo mała ale jest dodam ze tv był juz wcześniej naprawiany nie wiem jak była jego historiia

po wyciągnięciu pk plama znika wpinam pk pojawia się mimo odłaczonego napięcia sieciowego rozumiem kondensatory ale co to za plama?czy to
  • Poziom 27  
    Musisz sprawdzić sterowanie wzmacniaczy wizyjnych ,przejżeć PK, co wychodzi z procesora wizji /TDA 3560/ , otoczenie tego scalaka , przebiegi . Być może , że kineskop już jest wyeksploatowany.
  • Poziom 16  
    Ok dzięki za zainteresowanie jutro zabiore się za niego dziś wiadomo oczy juz nie te Pozdrawiam
  • Poziom 18  
    a może poprostu masz za małe napięcie zasilające HOTA.wymień w tej linii elki.może pomoże.powodzenia.
  • Poziom 43  
    Pomiar rezystancji katod -prosze wykonać.
  • Poziom 16  
    chodzi o żarzenie jesli tak 2,1Ω
  • Poziom 43  
    Nie. Chodzi o KR KG KB. Pomiar wykonać do żarzenia H2.
  • Poziom 16  
    po zdjeciu pk i mierząć jest brak rezystancji (nieskonczona) co miał pomiar na celu chciał bym się dowiedziec jesli mozna nie jestem specjalistą od tv ucze sie nadal ale szybko łapie tak ze prosze o odpowiedz Pozdrawiam
  • Poziom 43  
    Pomiaru dokonywałes na katodach kineskopu, czy na zdjętej PK. Celem takiego pomiaru jest stwierdzenie czy katody mają zwarcie do żarzenia.
  • Poziom 16  
    na katodach kineskopu to dobrze??? juz powoli łapie czyli zwarcia nie ma tak ??? a przy pomiarze na pk tez nic Dzieki za szybkie odpowiedzi Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    Czyli jaki dalsze kroki nie mam pomysłów jeżeli napiecie na katodach jest zblizone do zasilania to wzmacniacze są zablokowane tak ??
  • Poziom 43  
    Tak. Jak zbubowane są wzmacniacze (tranzystory czy scalaki).
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Radzę pomierzyć tak jak sugerowałem wcześniej , procesor wizji przynajmniej napięcia , na PW posyłam koledze urywek schematu z tym scalakiem wraz z napięciami na poszczególnych PINach.
    Pozdrawiam
  • Poziom 23  
    Witam. Przepraszam, że się wtrącę, ale z tego co widzę po modelu masz w nim moduł telegazety(moduł obok głowicy w,cz). Parę razy spotkałem się z przypadkiem, że źle działający TXT w tym modelu blokował pracę matrycy. Najczęściej były to zimne luty lub przerwa tranzystora Q1 na module TXT. Można to sprawdzić wyjmując moduł TXT (o ile pamiętam jest na wtykach, tylko trzeba odlutować masy po obu jego stronach). Jeśli on jest przyczyną to odbiornik powinien zacząć chodzić normalnie. Jeśli jednak nie pomoże to zastosuj się do rady kol. Andychab. Pozdrawiam.
  • Poziom 16  
    wzmacniacze na tranzystory a modół jest tak jak kolega mówi zaraz sprawdze czy to wina txt

Dodano po 8 [minuty]:

po wyjęciu txt to samo a co do napięć na katodach jakie powinny byc prawidłowe? a procesor sprawdze moze jeszcze dziś jak co będe pisał dzięki za pomoc i zainteresowanie mam nadzieje ze z pomocą kolegów uda mi się uruchomić TV Pozdrawiam
  • Poziom 27  
    100 kilkadziesiąt /~~~170 / w zależnosci od treści wizji .
  • Poziom 16  
    Przyczyna była tak jak sugerowano w okolicach procesora a mianowicie było to zpowodowane brakiem zasilania 12v prosesora jeszcze raz dziekuje za pomoc i Pozdrawiam temat uwazam za zamknięty