Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie taksometru zamiast GALI

trabi66 28 Lut 2006 08:39 1836 3
  • #1 28 Lut 2006 08:39
    trabi66
    Poziom 2  

czy da się wykorzystać stary taksometr (ALWI +5) do nawigacji blaupunkta dx-r52, ponieważ nie posiadam czujnika prędkości?

0 3
  • #2 28 Lut 2006 11:06
    Artur062
    Poziom 13  

Jesli masz na lince zainstalowany impulsator, to tak.
    powinna być przejściówka linka z skrzyni do tacho i impulsatora, i dalej do licznika.
    Impulsator poznasz po trzech przewodach, +, -, gala /impulsy/
    Powodzenia

0
  • #3 24 Wrz 2007 13:46
    majster_elk
    Poziom 14  

A czy czasem dla tego radia nie powinien być zamontowany specjalny impulsator ? Chodzi mi czy każdy impulsator montowany do taxometru ma taką samą zmienną impulsów którą będzie dobrze odczytywała dla blaupunkta. Są jakieś specyfikacje dla tego radia ??ja mam ten sam problem bo chcem założyć impulsator do vw jetty '92 rok. A elektryk zapytał się jaką musi mieć charakterystykę impulasator dla tego radia.

0
  • #4 19 Maj 2010 23:17
    mariusz.s
    Warunkowo odblokowany

Z tego co pamiętam to impulsy GALA są wprost proporcjonalne do do prędkości wytwarzane co taki sam odcinek drogi lub jak kto woli co taki sam kąt obrotu koła i są powiązane ze stała "k" samochodu ,są wykorzystywane m.in.do pomiaru drogi w taksometrach ,czyli mogą być wykorzystane do nawigacji tylko trzeba wiedzieć ile impulsów przypada na jeden kilometr i pamiętać należy ze wartość impulsów zmienia się ze zmianą średnicy zewnętrznej opony.

Moderowany przez damiancz:

Regulamin pkt 13 i 15 [pisownia , początek zdania].

0
  Szukaj w 5mln produktów