Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sprawdzanie modułu zapłonowego skutera

28 Lut 2006 09:00 4159 6
  • Poziom 10  
    Może ktoś zna sposób jak sprawdzić moduł zapłonowy skutera z elektrycznym zapłonem( np. peugeot, aprilia), z 4 wyjściami, albo jak go podłączyć bo podłączyłem pod oryginalną wtyczkę i wybuchł.
  • Poziom 15  
    jak to wybuchł ?czemu? moze coś więcej
  • Poziom 10  
    Wydaje mi się ze jakiś kondensator w środku z nieznanych mi przyczyn napuchł i rozsadziło moduł od góry.
    Chciałbym dodać że nie było tam nic skomplikowanego tylko moduł i wtyczka i niby od tego samego modelu peugota, albo mam coś z instalacją, albo trefny moduł kupiłem, mam jeszcze kilka innych modułów. które przywiozłem z zagranicy ale tez nie chodzą a nie wiem jak sprawdzić czy są dobre.
  • Poziom 15  
    dokładnie chodzi o cewkę czy o komputerek ?
  • Poziom 10  
    chodzi o komputerek
  • Poziom 15  
    jezeli napuchło to coś musiało byc nie tak , może jakiś kondensatorek , moze napięcie zaduże , moze trzeba zacząć od pradniczki czy tam alternatorka , moze zaduzo daje pradziku i ma walnięty regulatorek napiecia , a moze poprostu komputerek do bani , rozbierz to i sprawdz co wywaliło
  • Poziom 10  
    właśnie napięcie zasilania jest prawidłowe czyli koło 12 V, masa tez jest ok, nie wiem jak z impulsem z silnika u mnie ma mniej niż 1V, a na wyjściu na cewkę nie ma nic.