Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Instalacja Windows XP. Czy możliwe jest skasowanie partycji bez formatowania?

28 Lut 2006 11:36 1054 4
  • Poziom 2  
    Czy podczas instalowania Windows XP jest możliwe skasowanie partycji dysku, bez formatowania tej partycji? Chodzi mi o to, że chcę usunąć całkowicie poprzednią instalacje, a jednocześnie zachować inne dane znajdujące się na tej partycji. Nie chodzi mi też o to, że podczas instalacji system "niby" usuwa poprzednią instalacje.
  • Poziom 12  
    witam
    skasowanie partycji (czyli jej usuniecie) przy uzyciu np fdisk spowoduje utrate wszystkich danych na calym dysku, formatowanie partycji powoduje utrate danych na tejze partycji.
    Aby zachowac potrzebne dane to mozna je zgrac na inny dysk, lub wykasowac wszystkie pliki poza potrzebnymi uzywajac linii polecen (znajomosc komend DOS) uzywajac dyskietki startowej, lub przeniesc dane na druga partycje (jesli jest ta partycja).
    pozdrawiam
  • Poziom 20  
    Ale namieszałeś. Zrób sobie [np. PQmagic] jeszcze jedną partycję przenieś to co chcesz zachować a resztę sformatuj [zalecane-usuniesz wszystkie śmieci] i zainstaluj XP.pozdrawiam. mon
  • Poziom 15  
    Jeśli słabo sie poruszasz w tym temacie (formatowanie, partycjonowanie) to albo dokładnie poczytaj jak sie to robi, a najlepiej zanieś dysk do kompa zaawansowanego kolegi i zrobi co trzeba. Często problem z utrata danych wynika ze słabej znajomości angielskiego!
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    PQ jest tak bezpieczny jak ......... dla zakonnicy. Robisz partycje bez utraty danych.Tylko potem je przenieś.pozdrawiam.mon