Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Seat Ibiza brak możliwości wyłączenia wycieraczek

28 Feb 2006 17:20 8226 5
  • Level 17  
    Jadę sobie samochodem i nagle włączyły mi się wycieraczki przednie i tylna. Nie ma możliwości ich wyłączenia (jedyna jaka była to wyjęcie bezpiecznika).
    Objawy są następujące:
    1. Jest możliwość zwiększenia szybkości pracy wycieraczek przednich przez włączenie ich na 2 prędkość.
    2. Tylna wycieraczka pracuje non-stop, pomimo że normalnie takiej możliwości nie było (normalnie była tylko możliwość pracy z zatrzymaniem na kilka sekund)
    3. Po wyjęciu przekaźnika nr 19 wycieraczki pracują tylko na 2 prędkości, w pozostałych ustawieniach manetki zatrzymują się w miejscu w którym się aktualnie znajdują.

Seat Ibiza 1.9 TDI 98r.
    Rozmontowałem przełącznik w kierownicy i sprawdziłem styki przełącznika wycieraczek i żadnego zwarcia nie znalazłem.
    Przekaźnik otworzyłem i pomierzyłem miernikiem większość elementów i wygląda że jest ok.
    Może ktoś mógłby mi podesłać ten fragment schematu, najlepiej z numeracją pinów.
    Proszę o pomoc.
  • User removed account  
  • Level 17  
    Zapomniałem napisać.
    Spryskiwacz szyby przedniej działa ok ale jak naciskam żeby spryskać tylna szybę to mam spryskaną przednią, czyli pompka spryskiwacza działa zawsze tylko w jednym kierunku. Przed awarią działało prawidłowo.
    (to chyba ważne)
  • Helpful post
    Level 32  
    uszkodzony wyłacznik wycieraczek, o dziwo po rozebraniu nie widac uszkodzeń a jednak zepsuty.
  • Level 13  
    Sprawdz przekaznik włączania czasowego wycieraczek-wyciąg go i wycieraczki powinny się zatrzymać.
  • Level 17  
    No i faktycznie problem leżał w przełączniku wycieraczek. Okazało się że opiłki miedzi w połaczeniu ze smarem stworzyły przewodzącą maź która pod wpływem przepływającego prądu się zwęgliła no i powstało zwarcie. Po porządnym wyczyszczeniu wszystko zaczęło działać prawidłowo :-)