Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wałek magnetyczny w Samsung ML-1520

TomekB123 28 Lut 2006 20:23 1932 8
  • #1 28 Lut 2006 20:23
    TomekB123
    Poziom 17  

Witam

Niedawno kupiłem Drukarkę Samsung ML-1520. Wraz z nią był ten niszczęsny cartridge startowy.

Wraz z wyczerpywaniem się tonera na wydrukach zaczeły pojawiać się jasne pionowe paski. W końcu toner się całkiem wykończył. Myślałem, że jak uzupełnie toner to paski te znikną.

Zakupiłem toner w proszku w celu regeneracji cartridga. Ale po uzupełnieniu tonera dalej były na wydrukach te paski.

Po dokładnych ogledzinach wnętrzności cartridga okazało się, że identyczne paski są na wałku magnetycznym.
    Wyciągnąłem go, ale nie byłem w stanie usunąć tych pasków z powierzchni wałka. Szorowałem go spirytusem i nic go nie rusza.

Czy jest jakiś sposób na ten wałek magnetyczny, czy może kupić nowy. Tylko gdzie ? bo na Allegro nie mogę znaleść.

Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedź :)

0 8
  • #2 28 Lut 2006 21:14
    machina73
    Specjalista - kserokopiarki

Te maszynki sprawiają i bedą sprawiały spore problemy. Generalnie trzeba wyczyscić dwie rzeczy : włek magnetyczny i listwę grubosciującą. Pod listwą lubią się tworzyc nagary i powodują białe paski i tym podobne zjawiska. Do czyszczenia używaj raczej benzyny ekstrakcyjnej alkohol szkodzi nie tylko zdrowiu.

machina

1
  • #3 28 Lut 2006 21:39
    print

Poziom 16  

Trzeba wyczyścić metalową listwę nad wałkiem magnetycznym. Delikatnie odchylić od wałka magnetycznego i oczyścić z tonera przyklejonego do tej listwy. To przyklejony toner rysuje wałek.

0
  • #4 01 Mar 2006 10:20
    TomekB123
    Poziom 17  

No tak, ale to co już się narysowało na wałku to znikinie? , bo ja przecież wyciągnąłem wałek i nie mogłem usunąć tych linii z niego.

0
  • #5 01 Mar 2006 22:11
    machina73
    Specjalista - kserokopiarki

Jeżeli wałek magnatyczny jest uszkodzony mechanicznie to samo czyszczenie niewiele zmieni.

machina

0
  • #6 01 Mar 2006 22:27
    print

Poziom 16  

jeżeli dokładnie wyczyścisz listwę to paski na wałku nie powinny przeszkadzać.

0
  • #7 02 Mar 2006 10:22
    dedopl
    Poziom 26  

Dziwne
    a ile wydrukowałeś na tym mini tonerze startowym?
    ja osobiscie w pracy eksploatuje takiego samego samsunga i na startowym tonerze zrobił (oczywiscie z dosypkami) jakies niecale 7tys kartek, po tym problemy objawialy sie jak u ciebie, i po wielu próbach renimacji stwierdziłem ze nie ma sensu dalej grzebać przy nim.
    Kupilem wtedy ML-1520d3 nawiększy z dostępnych do tej drukarki, wydrukował 12000( z dosypkami).
    Powiem tyle ze nie ma sensu bawić się z regeneracja tak już zużytego tonera,nawet wymiana wałka światłoczułego prawie nic nie dało, no może na 2 tys kartek. potem dalej problemy.
    Obecnie drukarka ma 3 toner ml-1520d3 i na liczniku stukneło jej 50 tyś.
    i nie ma żadnych problemów.
    Dosypkę kupuje z pewnego źródła, w domu też mam takiego samego samsunga i jestem bardzo zadowolony.

0
  • #8 02 Mar 2006 10:35
    TomekB123
    Poziom 17  

Na tonerze startowym bez żadnch dosypek wydrukowałem 1600 stron (głównie faktury).

A możesz dać linka gdzie tanio kupić toner 1520d3 ?

0
  • #9 02 Mar 2006 11:25
    dedopl
    Poziom 26  

Ja kupiłem w lokalnym sklepie komputerowym cena 205zł bez fv chyba dobra , poszukaj na allegro tam maja wszystko łącznie z niepotrzebnymi żeczami.
    :) :D.
    Lepiej kupić nówkę bo "reaktywowany" to niezbyt rewelacyjny jest :(

0