Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

antenka z zdalnie sterowanego samochodziku

28 Lut 2006 22:12 2468 4
  • Poziom 10  
    znalazłem samochodzić zdalny sterowany w którym jest urwana antenka od samochodu i mam pytanko z czego moge zrobić taką antenke (z jakiego drutu)???
    i w pilocie tez nie ma antenki i czy moge tam dac taka jak do radia??
  • Poziom 2  
    w pilocie zapewne masz taka od radia...
    a w samochodziku powinno byc 15-20cm drutu // nie mam pojecia z jakiego , u mnie jest miedziany
  • Poziom 21  
    Do pilota najlepiej zastosować wysuwaną antenkę teleskopową jak od radia natomiast do autka wlutuj odcinek drutu stalowego ok. 20 cm (najlepiej nierdzewnego) z zagiętym końcem dla bezpieczeństwa zabawy . Może też być drut mosiężny bo miedziany jest zbyt giętki i nie zapewnia odpowiedniej sztywności antenki .
  • Poziom 12  
    Witam
    Kiedyś kolega pytał wykładowce o podobną rzecz. W praktyce moze byc jakikolwiek przewodnik (alu, miedz, itp) Fabryczne antenki i tak nie maja dlugości rezonansowej, czyli nie pracuja w optymalnych warunkach, dlatego cokolwiek dasz bedzie ok. Przy czestotliwościach modeli chyba im dluzsza antenka tym lepiej :)
    Od radia bedzie bardzo dobra =)
  • Poziom 10  
    dzięki za odpowiedzi
    a z tego autka chce zrobić tak ze jak będe skęcać np w prawo to będą sie włańczać kierunkowzkazy. pod spodem mini neony samochodowe (pełen tuning) ;) tylko chyba neony mi sie niezmieszcza bo jest strasznie niskie zawieszenie ale będe kombinować