Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CTX VL700SL - po wyminie trafa nadal brak obrazu

maciek_i 01 Mar 2006 14:34 891 5
  • #1 01 Mar 2006 14:34
    maciek_i
    Poziom 10  

Witam !
    Mam monitor CTX Vl700SL na płycie 1769S/95SL. Problem polega na tym że po wymianie trafopowielacza i uszkodzonego tranzystora 2SK2717 oraz rezystora R405 1Ω nadal brak obrazu mimo że monitor włącza sie normalnie. Wysokie napięcie jest na 100% a napięcia na kineskopie są następujące:
    G1=-62V, KG=58V, G2=0V, KR=62V, HTR(żarzenie)=5.83V, KB=58V
    Wartość napięcia sterującego tranzystor lini ( bez podłączonego komputera) wynosi 115V.
    Po sprawdzeniu napięć tuż po zasilaczu jest zanizone jedno napięcie które według schematu powinno wynosić 200V a w rzeczywistości ma ono wartość 176V ( niestety bardziej niż do 180V nie da sie go podkręcić bo kończy sie "skala na PR'ku a zresztą o ile się orientuje to ma ono także wpływ na WN).
    Co jeszcze mógłbym sprawdzić ? Czy napięcia podane przezemnie są poprawne?
    Z góry dziękuję za jakie kolwiek podpowiedzi.

Zimne luty oraz tranzystory J449 sprawdziłem.

• Pomocny post
    #2 01 Mar 2006 16:03
    Kalik
    Poziom 24  

Czy ten trafopowielacz to chinski "zamiennik"? Na G2 masz 0V i tu jest buba tam powinno być znacznie więcej koło 400V - 500V kupilem już kiedyś w trafopowielacze.pl takie trafa gdzie napięcie na przewodzie G2 wynosilo 0V - nie podłączyli tego w środku czy co??? Odepnij to G2 od płytki i dokonaj pomiaru - jak masz to przez sondę - jeśli dalej będzie 0V - to wina w trafie. Jak to chińszczyzna to do reklamacji.

• #3 01 Mar 2006 17:01
    maciek_i
    Poziom 10  

Właśnie sprawdziłem i przy odłączonym od płytki przewodzie G2 ( szary) także nie ma na nim napięcia. Czy prócz trafopowielacza ma jeszcze cos wpływ na to napięcie, bo nie chciałbym pochopnie reklamować.
    Niestety także kupiłem to trafo w sklepie trafopowielacze.pl

• #4 01 Mar 2006 17:38
    ogryz
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam!
    Jeżeli masz wysokie (pamiętaj, że może wchodzić tylko na chwilę i zanikać), a brak G2 -> to trafo do wymiany.

Pozdrawiam.

• #5 02 Mar 2006 10:55
    maciek_i
    Poziom 10  

Witam

Właśnie dzwoniłem do sklepu trafopowielacze.pl i powiedzieli mi żeby sprawdzić jakieś kondensatory odsprzęgające. Czy mnie spławili ? czy faktycznie mogą mieć one znaczenie przy braku napięcia G2 ?

Dziękuje i pozdrawiam

Niestety okazało się że trafopowielacz jest uszkodzony, jeszcze dzis wysyłam do reklamacji.

• #6 10 Mar 2006 18:31
    maciek_i
    Poziom 10  

Witam

W końcu dostałem nowy trafopowielacz ( czekałem ponad tydzień ) i odpaliłem monitor ku mojemu zaskoczeniu bez żadnych problemów :) .
    Ale życie było by zbyt piękne bez malutkich przeszkód, zauważyłem lekkie załamanie (ugięcie) na górnej linii obrazu i nie za bardzo wiem jak to wyregulować, czy może to być wina kondensatorów w układzie odchylania? ewentualnie co sprawdzić (pomierzyć) ?.

Dziękuje i pozdrawiam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME