Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Szlifierką Dornn DMS 13B, w miejscu szczotek iskrzy.

TOMSONIK 01 Mar 2006 16:50 5140 7
    TOMSONIK
    Level 11  
    hmmm dawno temu zakupilem mini szlifierke (Dornn DMS 13B) o mocy135W problem jest taki ze jest zajechana bo w trakcie uzywania zrobila sie goraca(efekt przeciazenia) i w miejscu szczotek strasznie iskrzy. Szlifierka ma regulowane obroty moze tam jest problem?
    DonRomano
    Level 34  
    Zajechana powiadasz?
    Nie mam pojęcia co to może znaczyć, ale do rzeczy.
    Sprawdź szczotki czy mają odpowiednią długość.
    Jeżeli tak to najprawdopodobniej wirnik do wymiany.
    Najprościej to wymontuj wirnik i sprawdź czy któreś pola na komutatorze są bardziej przypalone.Jeżeli tak to na 100% wirnik.
    ziomal_87
    Level 18  
    chyba ze tryby sie starły
    Topolski Mirosław
    Moderator of Electrical engineering
    Sprawdż też rezystancję cewek na stojanie,powinna być jednakowa(choć prawdopodobnie to wirnik).Naprawa tego typu sprzętu nie jest opłacalna,chyba,że chcesz i masz czas tym się bawić.
    TOMSONIK
    Level 11  
    no sprawdzilem tą rezystancje i w niektorych miejscach jest inna, da sie to naprawic czy wirnik trzeba wymienic??
    STANISŁAWL
    Level 2  
    kup nową na rok masz gwarancję

Dodano po 5 [minuty]:

starą będziesz mial na części przed upływem roku jak napisałeś zajedź ją oddaj na gwarancji i zawsze będziesz miał nową
    TOMSONIK
    Level 11  
    ehhh no wlasnie bylem gupi bo jak sie spieprzyla to walnelem ją w kąt i nic nierobilem gwarancja sie juz dawno skocznyla a teraz by mi sie przydalo takie narzedzie
    ziomal_87
    Level 18  
    zwykłe naciaganie ;) ale coz sprzedaja buble to warto ponaciągac :P :D w sumie kupujac jedno użadzenie marki TOYA mamy "niezniszczalne" użadzenie bo co oddamy do serwisu to dostajemy nowe xD nie wiem jak oni na tym zarabiaja ale dla mnie bomba :D
    pozdro