Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

problem ze sterowaniem GRUNDIG ST63-270/8 IDTV

Pe.Ka 01 Mar 2006 20:14 975 3
  • #1 01 Mar 2006 20:14
    Pe.Ka
    Poziom 10  

Witam,

Mam taki stareńki (2000r.) telewizor Grundig. Parę tygodni temu zaczął czasem się sam przełączać w tryb standby. Parę dni temu całkiem przestał słuchać pilota. Uszkodzenie pilota wykluczam bo tym samym obsługuję VCR i jest wszystko ok. Telewizor jednak słuchać nie chce. Przypuszczam że padł jakiś odbiornik podczerwieni lub programator lub coś tam jeszcze. Były również takie objawy że telewizor startował w trybie rozruchowym tak jakby pierwszy raz w życiu był uruchamiany i chciał programować od nowa wszyskie ustawienia i kanały. Teraz jak go guzikiem z przodu na kanał AV przestawię to sobie kanały przez VCR mogę zmieniać ale bladzioch potrafi kanał w tv zmienić na np. AV2 i już musze ruszyć się i guzik wcisnąć. Czasem też w standby przechodzi i nie można go dobudzić dopiero "twardy reset" czyli wtyka z gniazdka skutkuje.
    Co to może być i ile kosztować orientuje się ktoś?
    Telewizorek poza tym sprawuje się póki co bardzo dobrze więc wolałbym nie musieć go wymieniać.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelkie sugestie i podtrzymanie na duchu ;)

0 3
  • #2 01 Mar 2006 22:05
    xavery
    Poziom 17  

zaczal bym od wymiany pamieci(jesli jest uszkodzona)bądż tez od jej zaprogramowania na nowo.

0
  • #3 01 Mar 2006 22:12
    Pe.Ka
    Poziom 10  

xavery napisał:
    zaczal bym od wymiany pamieci(jesli jest uszkodzona)bądż tez od jej zaprogramowania na nowo.

Czy masz na myśli to programowanie "rozruchowe" czyli język, programy, kraj? Jeśli tak to było to robione już 2 razy w ostatnim czasie. Programy generalnie są pamiętane. Telewizor funkcjonuje normalnie i można nim sterować przyciskami pod ekranem. Nie działa tylko komunikacja z pilotem. Choć właściwie może działa tylko wadliwie skoro czasem kanał sam się zmienia lub telewizor wyłącza.

0
  • #4 02 Mar 2006 11:57
    Darserw
    Poziom 26  

Witam , ja bym sprawdził najpierw kondensatory w zasilaczu (a najlepiej wymienił)często mi się to przytrafiało w starych odbiornikach , szczególnie gałąź zasilająca procek i odbiornik podczerwieni , potrafią nieźle namieszać , ostatnio miałem 14 calowy tv , który nie reagował na pilota (reszta ok.), a uwalony był kondensator filtru sieciwego taki na 400V.
    Jeżeli masz oscyloskop , to sprawdź tętnienia napięć wyjściowych w zasilaczu , szybko namierzysz winowajcę .
    Powodzenia

0