Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ksero Ricoh FT 4022 - czy dam rade sam wyczyscic ?

Sarkos 02 Mar 2006 15:25 1802 7
  • #1 02 Mar 2006 15:25
    Sarkos
    Poziom 9  

Jak w tytule watku. jestem posiadaczem takiej kopiarki, do ktorej juz raz musialem wzywac serwis. Za pol godziny pracy zaplacilem sume astronomiczna (a i tak po dobroci serwisanta), co zwazywszy na fakt, ze wlasciwie na niej nie zarabiam bylo dosc duzym wstrzasem :). Chcialem zapytac wiec, czy dam rade sam przeprowadzic taka konserwacje, bym na najwiekszym stopniu zaciemnienia kopii nie mial zadnych brudow i smug. jesli tak, czego do tego potrzebuje ? mam na mysli zarowno srodki 'czyszczace" jak i wiedze co i jak wyczyscic i zakonserwowac.

Ponadto mam jeszcze dwa pytania do znajacych sie na rzeczy:

1. Dlaczego jest tak, ze im mocniej przyciska sie oryginal do szyby, tym mniej wyrazna i gorsza jest kopia, szczególnie na pionowej i poziomej "osi" kartki przebiegajacych przez srodek ?

2. Co kilkanascie/dziesiat kopii słyszę dochodzace z wewnatrz zgrzytanie polaczone z dudnieniem. mowilem o tym serwisantowi, ale po jego wizycie sprawa pozostala. co to moze byc ?

PS kopiarka ma oficjalnie na liczniku 430 tys kopii, miala wymieniany beben, walki itp. zanim ja kupilem. dotąd nie mialem z nią zadnych powazniejszych problemow, wlasciwie to wciaz nie mam.

• #2 02 Mar 2006 15:43
    teridar
    Poziom 18  

Kserokopiarka jest dość somplikowanym urządzeniem. Samonaprawianie przez laików, najczęściej kończy się jeszcze wyższym rachunkiem za naprawę. Wynika to z niewiedzy takiego samonaprawiacza, braku obycia z tego typu sprzętem itp. Najlepiej po prostu poszukać innego serwisu, który będzie tańszy, a zarazem lepszy. Czasami te dwie cechy da się połączyć.

• #3 02 Mar 2006 16:53
    drebin
    Poziom 27  

Witam. Co do pierwszego punktu to zapewne chodzi tobie o czarny grzbiet książki, w chwili gdy oddalasz oryginał od szyby światło z halogenu nie jest odbijane przez kartkę i maszyna odbiera to jako ciemniejsze pole. Co do drugiego punktu to prawdopodobnie chodzi o moment gdy maszyna kręci pojemnikiem z tonerem, nic groźnego. Jeśli chodzi o samo serwisowanie to wyczyszczenie kopiarki to raz a dwa to regulacje kopiarki, najtaniej wezwać serwis bo jak zobaczą że sam robiłeś to pewnie będziesz musiał sprzedać ksero żeby opacić przeglą:)

• #4 02 Mar 2006 17:17
    marek216

Poziom 43  

wezwij serwis - będzie taniej
    tu masz przykład pasjonata- serwisanta
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=2342536#2342536

wiekszość takich " serwisantów " dzaoni jak co sdodatkowo popsuje :D

pamietaj że serwisowi płacisz za czas, wiedze , materiały i dojazd ( nawet jeśli to nie jest wyszczególnione )

to ile zawołał ten serwisant ? ( jeśli mozna wiedzieć )

• #5 02 Mar 2006 17:41
    hefid
    VIP Zasłużony dla elektroda

Post był raportowany.
    Przeniosłem z: Drukarki, kserokopiarki i plotery

• #6 02 Mar 2006 17:50
    Sarkos
    Poziom 9  

Drebin

Chyba nie o to chodzi, mam na mysli to, ze jesli dociskam np. ksiazke do szyby (a nie oddalam ja), to srodek jest wyraznie jasniejszy. trudno mi to opisac lepiej, jesli podasz maila, moge Ci wyslac zdjecie.

Marek:

Za czas ?

Jesli 150 zl za pól godziny jest normalna cena to nie wydaje mi sie. Wyobrazilem sobie jak doskonalym interesem jest miec taki serwis ksero. Zreszta, jakikolwiek serwis :)

Za dojazd ?

Powiedzmy, ze to 20 zl. Wciaz pozostaje 130.

Za materialy ?

Nic nie zostało w urządzeniu wymienione

Za wiedze ?

Owszem, tu jestem sklonny sie zgodzic. Jednak podczas wizyty serwisant nie robil nic takiego, czego nie moglbym zrobic sam - wyczyscil szybe, kilka luster wewnatrz.

Kiedy dostałem maszyne, wszsytko bylo super -zadnych zabrudzen na najwyzszym "kontrascie". Po wizycie serwisanta wysypuje sie toner - nie jest zazysany tam gdzie trzeba, lecz rozsypuje sie do maszyny i do kaset z papierem, a poprawne kopie wychodzily tylko do poziomu sredniego zaciemnienia/kontrastu. na dwoch ostatnich ustawieniach "paska kontrastu" byly wciaz brudne ergo izyta usunela problemy, ale nie sprawila, ze maszyna stala sie pelnosprawna.

Teridar:

Moge zadzwonic do tego serwisanta prywatnie i umowic sie z nim juz po innej stawce (nie wiem jednak ile zaproponowac), ale idee moja juz wyrazilem wyzej: po jego pracy absolutnie nie odnioslem wrazenia, ze bylo to cos, czego nie bylbym w stanie zrobic sam. Wiem, ze ksero to skomplikowane urzadzenie - mam kilku znajomych inzynierow, niestety nie na miejscu :).

• #7 02 Mar 2006 18:04
    marek216

Poziom 43  

skasował sporo - jesli to była tylko konserwacja

w moim mieście jest mnijesza konkurencja niż w krakowie i tak nie kasujemy - ale co kraj to obyczaj

zawsze mozesz poszukac innego serwisu - jest ich w Krakowie multum :D , sięgnij po książke telefoniczną i wszytsko możesz telefonem ustalić

dałem ci przykład samodzielnego naprawiania - uwierz mi mozna cos przypadkiem przesunąć zaczepić źle założyć i serwis sobie za to doliczy

ja zawsze tak " nagradzam " amatorów serwisowaania :D

pozdrawiam

• #8 02 Mar 2006 18:06
    Sarkos
    Poziom 9  

"zawsze mozesz poszukac innego serwisu - jest ich w Krakowie multum"

Wszyscy maja baardzo podobne ceny - wyglada mi to ja jakas cenowa zmowę, albo wciaz jest przewaga popytu na ich uslugi nad podażą.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME