Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka Candy Holiday 80 nie pobiera wody

jacpop2 02 Mar 2006 16:33 4214 7
  • #1 02 Mar 2006 16:33
    jacpop2
    Poziom 10  

Witam:) mam problem z pralką Holiday 80 /nie pobiera wody /.Po krótce:włącza się program, zaczyna krecić bęben i powinna pobrać wodę .A tu nie pobiera.Po chwili kręcenia się zatrzymuje się .Kran odkręcony woda dochodzi do elektrozaworu,elektrozawór wymieniony na nowy /chyba niepotrzebnie/,przedmuchane przewody od hydrostatów /bulgocze resztka wody/ oba hydrostaty gdy w nie dmuchnąć to pykają. Napięcie na stykach elektrozaworu / na obydwu pali sie kontrolka jak w starym/
    Proszę o pomoc w zlokalizowaniu przyczyny awarii. Z góry serdeczne dzięki :)

0 7
  • Pomocny post
    #2 02 Mar 2006 16:46
    asdasd11
    Poziom 22  

Kontrolka to za mało,trzeba sprawdzić czy dochodzi 230v do cewki elektrozaworu.

0
  • #3 02 Mar 2006 22:43
    eeban
    Specjalista AGD

Odkręć wąż dopływowy odpralki ,odkęć kran i śprawdź czy leci woda.
    (często są uszkodzone pokrętła kraników):D:D

0
  • #4 03 Mar 2006 16:18
    jacpop2
    Poziom 10  

eeban napisał:
    Odkręć wąż dopływowy odpralki ,odkęć kran i śprawdź czy leci woda.
    (często są uszkodzone pokrętła kraników):D:D

Woda dochodzi do elektrozaworu -:) -pisałem o tym !-:) myślałem że to może żółto zielony przewód na programatorze/końcówka spadła widać podczas wymiany łożysk i montażu .../ ale to nie to -:(.Przypominam sobie że ostatnimi czasy podczas poboru wody impuls wody nie był jednostajny, czasami przerywał i były momenty,jakby tej wody/tak mi sie wydaje/ za dużo pobierała. Teraz nie pobiera wcale!! żona chce prać-:) Proszę o jakieś pomysły - help -:( Pozdrawiam

1
  • Pomocny post
    #5 03 Mar 2006 16:39
    PS 663S BIO
    Poziom 31  

A jak nastawisz na wypompowanie wody to pompka pracuje? :?
    Jak nastawisz na pranie czy włącza się grzałka bez wody? (zatrzymuje się bo termostat 30st.C ma rozwarte styki)

:?:

-1
  • #6 03 Mar 2006 17:43
    jacpop2
    Poziom 10  

PS 663S BIO napisał:
    A jak nastawisz na wypompowanie wody to pompka pracuje? :?
    Jak nastawisz na pranie czy włącza się grzałka bez wody? (zatrzymuje się bo termostat 30st.C ma rozwarte styki)

:?:

Kolego dzieki serdeczne!!! na razie wiem że pompka jest uszkodzona.Podłączyłem ją na krótko i nie kręci. Wymienia sie ją chyba jako cały podzespół ? Bo nie sądze aby sie perzwajało/pewnie nieopłacalne/ Czy na tym sie skończy? Jak myślisz Ewentualne rady mile widziane. Z góry dzięki serdeczne:)

0
  • Pomocny post
    #7 03 Mar 2006 18:05
    zayzayer
    Specjalista AGD

jacpop2 napisał:
    Czy na tym sie skończy?

Chyba tak, bo w tej pralce jak uzwojenie pompy ma przerwę, to elektrozawór nie działa (pracuje szeregowo z pompą)

0
  • #8 08 Mar 2006 15:23
    jacpop2
    Poziom 10  

Pragnę tą drogą jeszcze raz Wszystkim podziekować za pomoc /usterka - przerwa w uzwojeniu pompy wody/.Pralka działa,żona pierze! /czasami-odwrotnie-:)/.Pozdrawiam i dziękuję .Robert-:)

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo