Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Utrzymanie plazmy w polu magnetycznym

02 Mar 2006 19:45 1419 5
  • Poziom 15  
    Mam do was takie pytanie:
    Czy można jakoś utrzymać plazme w polu magnetycznym jest jakieś realne rozwiązanie? Istnieją pułapki magnetyczne w których można "złapać" plazme ale są nieźle drogie. Może ktoś wie jakzrobić takie "cudo"?
    Też myślałem że można by zrobić takie działko plazmowe na bazie coil gun'a ale zamiast pocisku z ferromagnetyku zastosować plazme, jakoś skoncentrować ja wewnątrz pola magnetycznego a potem rozpędzić. Może to troche abstrakcyjne rozwiązanie ale wszystko da sie zrobić(prawaie). Czekam na sensowne odpowiedzi:D
  • Poziom 17  
    Chłopie co ty piszesz ? Ludzie wydają miliony $$ aby zrobić reaktor zasilany plazmą i daje efekty ułamków sekundy utrzymania plazmy
  • Poziom 26  
    a doczego ci to? robisz działko plazmowe czy co?
  • Poziom 15  
    To tylko pomysły marzenia tak tylko sie chce dowiedzieć jak to sie robi czy to jest wogule możliwe. Pomysł z działkiem plazmowym to tylko pomysł taki mi wpadł do głowy i nie jest aż tak głupi tylko prawie niemożliwy w zralizowaniu.
  • Poziom 17  
    Możliwy raczej tylko my nie dysponujemy taką techniką
  • Poziom 15  
    A jak ma sie sprawa do piorónów kulistych albo piorun kulisty z mikrofalówki też mamy plazme i ją dało by sie urzymać ale musiała by być zasilana przez mikrofale.