Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka na LPT. Po wymianie płyty głównej anulowanie drukowania długo trwa.

bodzio250 02 Mar 2006 20:28 2826 7
  • #1 02 Mar 2006 20:28
    bodzio250
    Poziom 12  

Witam.

Mój komputer to:

Płyta- Epox 8k7A+
    Procesor XP1700+
    Pamięci 2x256MB
    Dysk Maxtor 6Y120PO
    Drukarka Panasonic KX-P1150

Mój problem polega na tym że wymieniłem płytę główną na ASRock K7S41GX i od tej pory mam problem z drukarką. Polega on na tym, że po rozpoczęciu drukowania i jego wstrzymania. Anulowanie dokumentu którego proces drukowania został przerwany trwa trzy i więcej minut, a na poprzedniej płycie trwało to kilka sekund. Może mi ktoś doradzi jak ten problem rozwiązać

• #2 02 Mar 2006 22:10
    [GD]-Zami
    Poziom 13  

Masz nowa plyte . Polecam pogrzebac w biosie w poszukiwaniu czegos z LPT :) ewentualnie porowanie wlasnie tych usatwien ze stara plyta.

• #3 02 Mar 2006 22:20
    Tommy82
    Poziom 39  

zmien ustawienia trybu pracy lpt w biosie powinno pomoc

• #4 02 Mar 2006 22:40
    Robert B
    Poziom 43  

A czy przeinstalowałeś Windows i zainstalowałeś sterowniki po wymianie tej płyty?

• #5 03 Mar 2006 00:28
    bodzio250
    Poziom 12  

Starych ustawień nie pamiętam i nie mogę ich porównać ponieważ stara płyta padła, a jeżeli chodzi o system to jest prze instalowany

• #6 03 Mar 2006 00:29
    Robert B
    Poziom 43  

A sterowniki (oczywiście do chipsetu) o które też pytałem?

• #7 03 Mar 2006 00:47
    arbgre
    Poziom 13  

"# Onboard Parallel Port

* Dostępne wartości: 3BCh/IRQ7, 278h/IRQ5, 378h/IRQ7, Disabled
    Funkcja ta umożliwia wybranie adresu I/O i przerwania IRQ portu równoległego. Domyślny adres 378h i IRQ7 powinny działać poprawnie, i dlatego warto pozostać przy ustawieniach domyślnych. Wybieraj alternatywny adres I/O i IRQ tylko wtedy, gdy masz problemy z konfiguracją portu równoległego. Jeżeli nie używasz drukarki lub skanera, które współpracują z portem równoległym - wyłącz tę funkcję zaoszczędzając istotne przerwanie IRQ.

# Parallel Port Mode/Onboard Parellel Mode

* Dostępne opcje: ECP, EPP, ECP+EPP, SPP (Normal)
    Funkcja określa tryb pracy portu równoległego i oferuje cztery opcje. Wartością domyślną jest Normal (SPP), która powinna działać z wszystkimi urządzeniami podłączonymi do portu równoległego, ale bardzo wolno (czytaj dalej bo to nie do końca prawda). Dostępne są dwa szybsze dwukierunkowe tryby, a mianowicie ECP (Extended Capabilities Port) i EPP (Enhanced Parallel Port). ECP używa protokołu DMA aby uzyskać transfer danych o szybkości do 2.5Mbita/s i zapewnia symetryczną komunikację dwukierunkową. Z drugiej strony EPP używa istniejących sygnałów portu równoległego aby zapewnić asymetryczną komunikację dwukierunkową.
    Ogólnie rzecz biorąc, ze względu na swoje kolejki FIFO i używane kanały DMA, ECP jest dobre do transferów dużych partii danych (zwykle w przypadku skanerów i drukarek). Z drugiej strony EPP jest lepsze w przypadku połączeń, które często zmieniają kierunek (np. napędy CD-ROM podłączone do portów równoległych).
    Tym, którzy nie wiedzą jaki tryb wybrać, ale przynajmniej wiedzą, że ich urządzenie podłączane do portu równoległego obsługuje transfery dwukierunkowe, BIOS oferuje tryb ECP+EPP. Jeśli wybierzesz ten tryb, urządzenie na porcie równoległym będzie w stanie używać jednego z tych trybów. To rozwiązanie należy jednak traktować jako ostateczność, ponieważ wówczas niepotrzebnie wiążemy IRQ z niczym, a poza tym BIOS może nie wybrać najlepszego trybu portu równoległego dla urządzenia.
    Z drugiej strony transmisja dwukierunkowa i tryb ECC+EPP jest bezwzględnie wymagany przez nowoczesne drukarki lub skanery, które nie tylko odbierają dane z komputera, ale również potrafią informować go o braku tuszu lub papieru. Tryb ECC+EPP zapewnia jednocześnie przyspieszenie pracy nawet do 15%. Jeśli to możliwe, ustaw zatem port równoległy na taki tryb transferu, który najlepiej odpowiada podłączonemu do niego urządzeniu. "

Pokombinuj :)

• #8 03 Mar 2006 07:36
    bodzio250
    Poziom 12  

Ze sterowników do SIS to w grałem AGP IDE i Audio, a jeśli chodzi o ustawieni w w biosie to mam ECP+EPP, Normal, Bi-Dir sprawdzałem wszystkie ustawienia i dalej to samo w ECP+EPP jest możliwość ustawienia na 1.7 lub 1.9 i też sprawdzone.

Dodano po 1 [minuty]:

a może trzeba wgrać jakiś jeszcze sterownik chipsetu, o którym nie wiem

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME