Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z Corsa B 1.0 12v 99 Check engine

02 Mar 2006 23:54 13839 10
  • Level 10  
    Witam serdcznie. Moze od razu przejde do rzeczy. Zapalila mi sie pomaranczowa lampka w moim autku. Zaczelo sie tak ze zaczal przerywac na wysokich obrotach bieg1 i 2.Pojechalem do mechanika i stwierdzil sonde lambda ale po wymianie dalej na pomaranczowo sie swiecilo.Powiedzial ze mam za bogata mieszanke. Postanowilem skorzystac z uslug serwisu diagnoza brzmiala przeplywomierz. No i wymienilem. Prawie 600zl mnie to kosztowalo.Przez 2tyg. bylo ok. ale po tym czasie znowu ten cholerny kolor pomaranczowy sie pojawil ale teraz jest tak ze na wysokich obrotach jest ok ale mimo tego pali sie pomarancza i przerywa na wolnych obrotach tez nie zawsze. Prosze pomozcie bo dostaje kociokwiku. Z gory dzieki.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • User removed account  
  • Level 10  
    Przeplywomierz jest chyba w porzadku bo podlaczyli komputer i nic nie wykazalo, a lampka czasami sie zapala i moj woz przerywa. Czy to moze byc w ukladzie EGR?
  • User removed account  
  • Level 17  
    sprawdz cisnienie paliwa i czy nie ciągnie oparów ze zbiornika.Sprobuj umyć mu też mordę(przepustnicę)
  • Level 10  
    W jaki sposob moge odpytac pamiec bledow? I co to jest za kod PO340?
  • Level 13  
    wyczysc przepustnice,w x10xe lubi swirowac komp jak jest przepustnica brudna, wywala rozne bledy i tak czasem mechanik wymieni pol auta (przeplywke,egr itd)
  • User removed account  
  • Level 13  
    elektrit wrote:
    tak,ale po czyszczeniu trzeba zrobić nastawy posdstawowe,bo inaczej pomarańczowa lampka,i błąd P0505 :)

oczywiscie po takim czyszczeniu trzeba odlaczyc aku, (reset kompa) pozniej przepustnica sie "uczy" nowych ustawien

elektrit wrote:
    No i co ma brudna przepustnica do szarpania na wyższych obrotach? :)

hmm to jest dobre pytanie, ale x10xe to taki wynalazek, ze trudno czasem o logike jesli chodzi o diagnostyke.. (ale rymuje :) )

naprawde znam wiele przypadkow x10xe gdzie auto 'zle' chodzilo, komp wywalal bledy przpelywki czy egr ludzie wymieniali (wydajac kupe kasy)auto nadal zle dzialalo a konczylo sie na tym ze byla albo zasyfiona przpustnica albo poadniety regulator biegu jalowego (ktory jak wiemy nie ma wiele wspolnego z wyzszymi obrotami) a objawy zawsze wygladaly tak ze auto szarpie przy przyspieszaniu..

Na koniec silnik x10xe jest niby ekonomiczny, ale awaryjny, trudny w diagnostyce i w ogle mogl zostac w kosiarkach :D
  • Level 10  
    To co mam robic bo narazie nic nie wiem.Czasami mam tak ze auto przerywa i lampka sie nie pali a czasami przerywa i pali sie ta dziadyga. Przeplywomierz wymieniony,sonda zamieniona a co z tymi spalinami?bo jeden stwierdzil ze ma mieszanke nie taka. I czy moge odczytac kody blyskowe w tym typie a jak tak to jak to zrobic? Jeszcze chcialem dodac ze po wymianie przeplywomierza to jakby efekt byl odwrotny i na wolnych obrotach sie lampka zapala jak dodam gazu to sie gasi. :cry: