Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Zannusi DWS-4825 zatrzymuje sie w czasie pracy

awy 03 Mar 2006 10:39 3934 15
  • #1 03 Mar 2006 10:39
    awy
    Poziom 19  

Witam
    Problem jak w temacie. Zatrzymuje sie w róznych miejscach i trzeba ja popychać. Czy posty na temat czyszczenia wężyków i syfonu które są na forum będą miały zastosowanie również do tego modelu?

0 15
  • #2 03 Mar 2006 10:51
    112828
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 03 Mar 2006 15:23
    awy
    Poziom 19  

Słuszne uwagi. Nie odpowiem bo nie wiem, widziałem to urządzenie przez chwilę. Jutro sprawdzę dokładnie. W pytaniu chodziło mi o typowe przypadłości tego sprzętu które ewentualnie usuwa się zanim się zacznie naprawę.

1
  • #4 03 Mar 2006 17:14
    skryn
    Admin grupy AGD

awy napisał:
    W pytaniu chodziło mi o typowe przypadłości tego sprzętu które ewentualnie usuwa się zanim się zacznie naprawę.

No właśnie napisałeś o tym w pierwszym poście (wyszukiwarka). Tam jest dokładnie opisane. Rzadko występuje inna przypadłość niż czyszczenie sławnych kubków i rurek. To podobny model.
    Powodzenia.

0
  • #5 03 Mar 2006 20:13
    jpserwis
    Specjalista AGD

Tylko, że przy zapchanym hydrostacie albo stoi na początku, bo nie pobiera wody (aquastop) albo myje bez wody. Sprawdź miejsca gdzie się zatrzymuje, ale fakt że od czyszczenia trzeba zacząć.

0
  • #6 04 Mar 2006 22:50
    awy
    Poziom 19  

Witam
    Wyczyściłem rurkę która jest dostępna po zdjeciu dolnego śmigła i okrągłej plastikowej pokrywy oraz trzy rurki które są pod kubkiem przykręcanym wkrętem z góry. W zasadzie to nie były specjalnie brudne.
    Efekt jest taki: Po przekręceniu pokrętła w prawo z pozycji stop zmywarka rusza tzn. przez jakąś chwile coś w niej chlupie a potem zaczyna pobierać wode aż taki przezrooczysty zbiornik z boku napełni się mniej więcej ponad połowę. Trwa to jakiś czas potem woda z tego zbiornika z boku spływa gdześ na dół, potem pralka nic nie robi słychać tylko ciche buczenie.które trwało ok 20 minut- dłużej nie miałem czasu czekać. Po popchnięciu programatora w prawo zmywarka rusza i coś w niej chlupie a na końcu spuszcza wodę i sie wyłącza. Po otwarciu w środku jest gorąco. Pytanie jest następujące co zmywarka powinna robić po pobraniu wody i ile czasu to ma trwać, być może czekałem zbyt krótko.

Czy może ktoś wie gdzie można znależć jakieś materiały na temat zasady działania zmywarek i pralek, na codzień zajmuję się serwisem RTV ale czasy są jakie są i klienci coraz częściej żądają żeby im naprawiać wszystko a wolałbym wiedzieć co robię i do czego poszczególne elementy służą i jak się nazywają. Łatwiej też będzie mi zadawać bardziej zrozumiałe pytania na tym forum a w przyszłosci udzielać odpowiedzi.
    Pozdrawiam Awy

0
  • #7 04 Mar 2006 23:09
    112828
    Użytkownik usunął konto  
  • #8 04 Mar 2006 23:50
    PS 663S BIO
    Poziom 31  

awy napisał:
    Czy może ktoś wie gdzie można znależć jakieś materiały na temat zasady działania zmywarek i pralek

o zmywarkach to chyba nie ma żadnej literatury
    ale jeśli chodzi o pralki to polecam książkę "Sam naprawiam pralkę automatyczną" Leszka Sajdy, wydawnictwo WKiŁ

W tej książce wszystko jest opisane w prosty i przejrzysty sposób, zrozumiale dla każdego.

Przeczytałem i polecam :wink: szukaj w bibliotece :)

0
  • #9 05 Mar 2006 21:34
    awy
    Poziom 19  

Bleble napisał:
    Po pobraniu wody powinna ruszyć pompa myjąca

Ile czasu ta pompa powinna działać? Wydaje się że to chlupotanie to właśnie działająca pompa a potem zmywarka stoi i cicho buczy - może podgrzewa wodę - jeśli tak to ile czasu to powinno trwać?

0
  • #10 05 Mar 2006 21:41
    112828
    Użytkownik usunął konto  
  • #11 07 Mar 2006 10:54
    awy
    Poziom 19  

Czy ktoś posiada instrukcję obsługi DWS-4825 lub rysunek z częściami (91173301400)

0
  • #12 07 Mar 2006 20:44
    skryn
    Admin grupy AGD

awy napisał:
    Czy ktoś posiada instrukcję obsługi DWS-4825 lub rysunek z częściami (91173301400)

Czy o te części Ci chodziło?

0
  • #13 08 Mar 2006 09:23
    awy
    Poziom 19  

Dzięki to ten rysunek. Nadal poszukuję instrukcji obsługi - Może ktoś ma taką ?

0
  • #15 09 Mar 2006 22:27
    jacek1966
    Poziom 12  

Z zamieszczonego opisu wynika że jest uszkodzony silnik pompy myjącej.Najczęściej blokuje się sama pompa (wtedy słychac buczenie) może wpadł kawałek szkła (często).możliwe że uszkodził się kondensator rozruchowy ok 4uF (żadko),lub sam silnik jeśli możesz sprawdź pobór prądu ok 0,6-0,8 A.

0
  • #16 09 Mar 2006 22:45
    awy
    Poziom 19  

Z tym szkłem to trafiłeś w dziesiątkę. Właśnie skończyłem ją naprawiać. Po zdjęciu osłony wirnika pompy myjącej okazało się że siedzi tam całkiem sporych rozmiarów kawałek szkła (dziurawy filtr). Co prawda nie blokował wirnika ale przepływ wody i być może to zakłócało pracę urządzenia. Teraz chodzi jak nowa i mam nadzieję że tak pozostanie. Dziękuję wszystkim za trafne podpowiedzi. Zamykam temat

1
  Szukaj w 5mln produktów