Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Zannusi DWS-4825 zatrzymuje sie w czasie pracy

03 Mar 2006 10:39 4096 15
 • Poziom 19  
  Witam
  Problem jak w temacie. Zatrzymuje sie w róznych miejscach i trzeba ja popychać. Czy posty na temat czyszczenia wężyków i syfonu które są na forum będą miały zastosowanie również do tego modelu?
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 19  
  Słuszne uwagi. Nie odpowiem bo nie wiem, widziałem to urządzenie przez chwilę. Jutro sprawdzę dokładnie. W pytaniu chodziło mi o typowe przypadłości tego sprzętu które ewentualnie usuwa się zanim się zacznie naprawę.
 • Poziom 1  
 • Specjalista AGD
  Tylko, że przy zapchanym hydrostacie albo stoi na początku, bo nie pobiera wody (aquastop) albo myje bez wody. Sprawdź miejsca gdzie się zatrzymuje, ale fakt że od czyszczenia trzeba zacząć.
 • Poziom 19  
  Witam
  Wyczyściłem rurkę która jest dostępna po zdjeciu dolnego śmigła i okrągłej plastikowej pokrywy oraz trzy rurki które są pod kubkiem przykręcanym wkrętem z góry. W zasadzie to nie były specjalnie brudne.
  Efekt jest taki: Po przekręceniu pokrętła w prawo z pozycji stop zmywarka rusza tzn. przez jakąś chwile coś w niej chlupie a potem zaczyna pobierać wode aż taki przezrooczysty zbiornik z boku napełni się mniej więcej ponad połowę. Trwa to jakiś czas potem woda z tego zbiornika z boku spływa gdześ na dół, potem pralka nic nie robi słychać tylko ciche buczenie.które trwało ok 20 minut- dłużej nie miałem czasu czekać. Po popchnięciu programatora w prawo zmywarka rusza i coś w niej chlupie a na końcu spuszcza wodę i sie wyłącza. Po otwarciu w środku jest gorąco. Pytanie jest następujące co zmywarka powinna robić po pobraniu wody i ile czasu to ma trwać, być może czekałem zbyt krótko.

  Czy może ktoś wie gdzie można znależć jakieś materiały na temat zasady działania zmywarek i pralek, na codzień zajmuję się serwisem RTV ale czasy są jakie są i klienci coraz częściej żądają żeby im naprawiać wszystko a wolałbym wiedzieć co robię i do czego poszczególne elementy służą i jak się nazywają. Łatwiej też będzie mi zadawać bardziej zrozumiałe pytania na tym forum a w przyszłosci udzielać odpowiedzi.
  Pozdrawiam Awy
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 31  
  awy napisał:
  Czy może ktoś wie gdzie można znależć jakieś materiały na temat zasady działania zmywarek i pralek


  o zmywarkach to chyba nie ma żadnej literatury
  ale jeśli chodzi o pralki to polecam książkę "Sam naprawiam pralkę automatyczną" Leszka Sajdy, wydawnictwo WKiŁ

  W tej książce wszystko jest opisane w prosty i przejrzysty sposób, zrozumiale dla każdego.

  Przeczytałem i polecam :wink: szukaj w bibliotece :)
 • Poziom 19  
  Bleble napisał:
  Po pobraniu wody powinna ruszyć pompa myjąca

  Ile czasu ta pompa powinna działać? Wydaje się że to chlupotanie to właśnie działająca pompa a potem zmywarka stoi i cicho buczy - może podgrzewa wodę - jeśli tak to ile czasu to powinno trwać?
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 19  
  Czy ktoś posiada instrukcję obsługi DWS-4825 lub rysunek z częściami (91173301400)
 • Poziom 1  
 • Poziom 19  
  Dzięki to ten rysunek. Nadal poszukuję instrukcji obsługi - Może ktoś ma taką ?
 • Poziom 12  
  Z zamieszczonego opisu wynika że jest uszkodzony silnik pompy myjącej.Najczęściej blokuje się sama pompa (wtedy słychac buczenie) może wpadł kawałek szkła (często).możliwe że uszkodził się kondensator rozruchowy ok 4uF (żadko),lub sam silnik jeśli możesz sprawdź pobór prądu ok 0,6-0,8 A.
 • Poziom 19  
  Z tym szkłem to trafiłeś w dziesiątkę. Właśnie skończyłem ją naprawiać. Po zdjęciu osłony wirnika pompy myjącej okazało się że siedzi tam całkiem sporych rozmiarów kawałek szkła (dziurawy filtr). Co prawda nie blokował wirnika ale przepływ wody i być może to zakłócało pracę urządzenia. Teraz chodzi jak nowa i mam nadzieję że tak pozostanie. Dziękuję wszystkim za trafne podpowiedzi. Zamykam temat