Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dragon ss-497--potrzebna polska instrukcja obsługi.

machiness 03 Mar 2006 21:28 2666 6
  • #1 03 Mar 2006 21:28
    machiness
    Poziom 14  

Witam serdecznie jeśli ktoś może podesłać mi linka lub udzielić wszelkiej pomocy w zdobyciu instr. obsł. do Radia CB DRAGON SS-497.
    Z góry dziękuję za pomoc oraz przesyłam pozdrowienia dla użytkowników forum.

• #2 03 Mar 2006 23:05
    SQ9MEM
    Poziom 28  

Nie było, niema i nie znadziesz.

• #3 03 Mar 2006 23:24
    artur.lubin
    Poziom 25  

SQ9MEM napisał:
    Nie było, niema i nie znadziesz.

Potwierdzam choć nie do końca (na allegro byli tacy co twierdzili, że mają) ;). Jednak znam to radio na wylot więc wszelkie funkcje mogę na życzenie omówić.

• #4 04 Mar 2006 08:43
    machiness
    Poziom 14  

ok. Więc proszę o opis 6 klawiszy funkcyjnych znajdujących się z prawej strony radia. Proszę o wymienienie wszystkich funkcji jakie posiada poza gałkami. Tylko przyciski. Dziękuje i pozdrawiam

• #5 04 Mar 2006 10:29
    artur.lubin
    Poziom 25  

DIM- zmiana jasności podświetlenia
    klawisz 1- przełączanie sięw tryb dostrajania (trzecie miejsce po przecinku)
    klawisz 2- przełącznik band
    klawisz 3- włączenie funkcji SCAN (działa przy włączonym squelchu)
    klawisz 4- przejście do ostatniego kanału, gdzie była prowadzona rozmowa
    klawisz 5- przełącznik zakresów

Kombinacje:

MEM + 1(2,3,4,5) załadowanie zaprogramowanej pod klawiszem częstotliwości lub kanału (pojawi się literka L)

FUNC+MEM+ 1(2,3,4,5) - zapisanie określonej częstotliwości lub kanału pod wybranym klawiszem (pojawi sięliterka S)

FUNC+1 - włączenie noise blankera NB

FUNC+2 - Przełąączanie wyświetlacza pomiędzy wyświetlaniem częstotliwości lub kanału

FUNC+5 - zmiana tonu (barwy) odbieranych wiadomości (tryb LOW czyli niższy ton)

Tryb krótkofalówki:

włączenie trybu krótkofalówki - FUNC+ przytrzymanie klawisza "2"

W tym trybie część funkci jest identyczna jak w trybie CB. Poniże dodatkowe funkce działaące TYLKO w trybie HAM (krótkofalówki)

FUNC+3 uaktywnienie SHIFT (nadawanie na jedne częstotliwości odbór na innej)

FUNC+ przytrzymanie "3" - określenie wartości SHIFT (w kHz)

W zależności jaki masz model radia (SS-497 czy SS-497+) część funkcji może nie działać.

• #6 04 Mar 2006 12:59
    machiness
    Poziom 14  

Nie mogę dojśc do tego co napisałeś bo mam inny układ klawiszy. Napiszę jak jest u mnie i wtedy doradz mi jak rozpoznać funkcje

mam 4 klawisze w dwóch rzędach

rozkład
    1 z lewej--funkc obok czyli 1 z prawej zmazany nie wiem ( zmienia - 5 , 0 , +5)

2 z lewej emg/13 kl1 2 z przwej dw/nb kl2
    3 lcr/dim kl3 3 scan/mscan kl4
    4 mode/anl kl5 klaw mem

i jak tu są kombinacje ??

• #7 04 Mar 2006 13:23
    artur.lubin
    Poziom 25  

Radio, które posiadasz jest z rzadko spotykanym procesorem (podstawowa wersja). Ja mam wersję SS-497+ export dlatego Ci nie pomogę.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME