Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mikrotel 150 - moduł zasilacza impulsowego

04 Mar 2006 01:57 2130 5
  • Poziom 10  
    czy ktoś może ma schemat do zasilacza mikrotela 150 - merawex EZN-91B
    ???
    pozdrawiam
  • Poziom 27  
    co ci w nim wysiadło , jest dość prosty w naprawie .Robiłem kilka sztuk i raczej nie było problemu
  • Poziom 10  
    w tej chwili uzyskałem sytuację w której przetwornica częściowo działa. Miałem moment , ze działała ( po wymianie 2sk 1119). Przy obciążeniu centralką - znów padł.. Sprawdziłem centralka jest ok i pobór prądu nie przekracza 1,5 A. W tej chwili mam sytuację w której uszkadzają mi się tranzystory irf 540. Po właczeniu widać , ze przetrwornica pracuje (pojawiaja sie napięcia zasilajace układy uc3845). Swiecą sie ledy, lecz coś obciąża irf540
  • Poziom 11  
    Witam ....
    Jesli mam cos pomoc to proponuje bardzo prostą rzecz. zamowic zasilacz z Merawexu. przysla zasilacz na wymiane i zaplacicie za naprawe ryczaltowa. po co tracic czas na naprawe ( 80 pln netto), a jak okaze sie ze to nie zasilacz tylko centrala daje zwarcie i problem sie powtarza... ? Pozdrawiam. R
  • Poziom 17  
    Naprawiałem wiele takich zasilaczy bo mam take centarale w konserwacji
    kiedy pali tobie ten tranzystor podaj więcej szczegułów.
    Musisz mieć wysokoprądowy.
    Najpierw włącz zasilaczna luzie moduły wyciąg tzw.bez obciążenia potem włącz baterie dalej po kolei moduły nie rób tylko tego pod napięciem najlepiej bez bateri bo ona podtrzymuje napięcia .
    Jak sam zasilacz pracuje z baterią to bateria dobra , raz miałem że bateria miała zwacie i obciążała zasilacz tak mocno że paliło tranzystor.
  • Poziom 10  
    tranzystor irf 540 w drugim stopniu przetwornicy pali się po ok 20 s od właczenia przetwornicy, która pracuje bez obciążenia