Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sieć bezprzewodowa!? Co zrobić, aby oba komputery się widziały?

Farciarz21 04 Mar 2006 09:23 2070 15
    Farciarz21
    Level 10  
    Witam! Mam dwa komputery, stacjonarny i laptop. W obu sa karty bezprzewodowe... Co zrobić aby komputery sie widzialy? Bo generalnie mam z tym problem... Moze jakies wskazowki? Z gory dzieki za pomoc... :-)))
    krzysin
    Level 14  
    powinny posiadać antenki :lol:
    a pozatym abyś mógł utwrzyć między nimi połączenie powinieneś w jednym wykorzystać ikonkę kreator sieci bezprzewodowej w panelu sterowania (niestety nie jestem pewien bo tego nigdy nie robiłem)
    Farciarz21
    Level 10  
    hmmm, no antenki są :-)))))) Chodzi o to co zrobic zeby te komputery sie widzialy ????
    Grzegorz Kaczmarczyk
    Level 11  
    Proponuje wpisać adresy na sztywno i powinno być ok
    Farciarz21
    Level 10  
    Masz namysli adres na 1 komputerze 193.168. 0.1 a na drugim 193.168.0.2 ???
    dwurazowy
    Level 22  
    193.x.x.x to nie jest chyba pula adresów dla LAN'u. Stosuj raczej 192.x.x.x, bo te wycina każdy router brzegowy.
    Farciarz21
    Level 10  
    Posiadam Karte sieciowa edimax 7128g jak ja dobrze skonfigurowac...?
    mpralat2
    Level 17  
    Musisz wykorzystac tryb ad hoc, a co to jest to juz sobie poszukaj, bo sporo postow juz bylo na ten temat.
    SebBialas
    Level 12  
    adresy kompow ustawiasz na takie zeby byly w tej samej podsieci, czyli np:
    komp1:
    IP: 192.168.0.1
    maska: 255.255.255.0

komp2:
    IP: 192.168.0.2
    maska: 255.255.255.0

nastepnie ustawiasz karty w tryb ad-hoc i powinno smigac :)

pozdrawia,
    Seba
    FlyBoy
    Level 28  
    Po pierwsze jakie systemy operacyjne są na tych komputerach? Jakie dodatki typu ServicePack? Jaka odległość między komputerami? Generalnie jeżeli masz na obu komputerach zainstalowane systemy Windows XP z dodatkami ServicePack 2, to odinstaluj wszelkie oprogramowanie producenta kart WiFi, zainstaluj tylko sterowniki do tych kart i użyj kreatora sieci bezprzewodowych z Panelu sterowania. Na początek ustaw na sztywno adresy IP dla obu kart i maski podsieci, wyłącz wszelkiego rodzaju szyfrowanie, ustaw obie karty w trybach Ad-Hoc, Wpisz w obu ten sam identyfikator ESSID, ustaw ten sam kanał transmisji. Ustaw tę samą grupę roboczą, zainstaluj udostępnianie plików i drukarek aby widzieć komputer w otoczeniu sieciowym i móc korzystać z jego zasobów. Wyłącz wszelkie firewalle podczas konfiguracji.
    Pozdrawiam.
    Farciarz21
    Level 10  
    ESSID - jakie wpisac?????? :-)))))
    SebBialas
    Level 12  
    jakie chcesz (to jest tylko nazwa dla Ciebie) byle takie samo w obu kompach

pozdrawia,
    Seba
    Farciarz21
    Level 10  
    OK, Spoko dzieki..... Bede sie z tym bawil i moze mi sie uda...Pozdrawiam...

Dodano po 2 [minuty]:

I jeszcze jedno gdzie ustawic ten kanal..... Bo mam jakis program konfiguracyjny z tej karty i tam sie to ustawia..???? hmmm, ???
    SebBialas
    Level 12  
    zazwyczaj w programie dostarczonym przez prod karty - tam gdzie wszystkie inne parametry, ale gdzie dokladnie to juz zalezy od samego programu

pozdrawia,
    Seba
    FlyBoy
    Level 28  
    W moim przypadku (karta Intel 2200) wystarczy wejść Właściwości Mojego komputera > Menedżer Urządzeń > Na liście znaleźć Kartę WiFi, klik prawym myszy > Właściwości > zakładka Zaawansowane i tam powinna być pozycja "Kanał dla transmisji Ad-Hoc". Jednak ja nie używam żadnego dodatkowego oprogramowania producenta karty oprócz sterowników.
    Pozdrawiam, Robert