Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klimatyzacja seat alhambra

Gregor_PL 04 Mar 2006 17:06 17421 22
  • #1 04 Mar 2006 17:06
    Gregor_PL
    Poziom 13  

Witam wszystkich zainteresowanych,mam nastepujacy problem po wlaczeniu zaplonu w autku jak wyzej wspomnialem jest to seat alhambra 99r tdi mruga mi wyswietlacz z klimatyzacji a dokladniej klimatronika z mozliwoscia regulowania temp dla kier i pasazera,po podpieciu pod komputer wyskakuje blad 65535 uszkodzony sterownik klimatyzacji wymienic na nowy nie mozna przeprowadzic testu,moje pytanie to o ktory sterownik chodzi? czy wyswietlacz i guziki czy o sterownik wentylatorow i klimatyzacji? gdy wlacze obieg zamkniety w tak jakby zalaczyla sie klima bo na noment spadna obroty i kreca sie wentylatory,prosze o pomoc
    pozdrawiam

1 22
  • #2 04 Mar 2006 17:27
    tomala2301
    Poziom 14  

mam coś może Ci się przyda mój nr na gg 1384368 . Pozdrawiam Tomek

0
  • #3 04 Mar 2006 17:53
    szogun0
    Specjalista grupy V.A.G.

Nie jestem pewien jak jest w twoim samochodzie, ale powinno być jak w audi, czyli za sterowanie odpowiada panel na którym są przyciski do regulacji i wyświetlacz(e). Steruje on klimą, wiatrakami i wszystkim co związane z ogrzewaniem.

1
  • #4 05 Mar 2006 06:15
    diesel5857
    Poziom 21  

cała elektronika klimy jest w panelu sterującym na desce
    więc jeśli wymiana to tylko tego

podmień na próbę z innej sztuki i będziesz pewien

0
  • #5 05 Mar 2006 09:10
    Gregor_PL
    Poziom 13  

No tak rozumie ale po chwili wyswietlacz z klimy przestaje mrugac i wszysko jest ok mozna normalnie sterowac tem i dmuchawami uzywac funkcji econ i auto tylko nie bardzo mozna mozna wyprobowac klime bo u mnie jest zimno 3 stopnie,nie mam skad wziasc na podmiane drugiego sterownika czy ktos mial ten sam problem

0
  • #6 05 Mar 2006 10:44
    szogun0
    Specjalista grupy V.A.G.

W a4 z 95 roku sterowniki lubią czasem zgubić kodowanie i wtedy objaw jest taki, że wyświetlacz mruga przez 2 minuty po włączeniu zapłonu i do tego nie steruje ogrzewaniem.
    U ciebie mogło by być coś takiego, ale kod usterki wskazuje, że sterownik jest uszkodzony. Podepnij pod urządzenie do diagnozy, sprawdź kodowanie sterownika, spróbuj może przeprowadzić nastawy podstawowe.

0
  • #7 13 Mar 2006 18:14
    Rafał G
    Poziom 12  

Witam.
    Miałem do czynienia z modułem EACT w fordach Galaxy ( to ten modulik
    na konsoli do sterowania klimatyzacją ), pomysł i wykonanie WV. Bardzo często test wykazywał uszkodzenie wew. modułu i wymiana pamagała zawsze.Ale ten kod nie dyskfalifikuje modułu, moduł działa prawidłowo paza kilkunastoma sekundami kiedy miga wyświetlacz ( wtedy jest zamrożony ). Tylko jeden przypadek na bardzo wiele był na tyle poważny że wymieniłam odpłatnie ten moduł ( cały czas grzała tylna nagrzewnica).
    Polecam nie niepokoić się tym miganiem chyba że stanie się uciążliwe.
    Na pewno nie jest to moduł wentylatorów bo ten kod by był przy silniku i jest niezwykle rzadkim uszkodzeniem. Jeszcze jedno w tym module jest wentylatorek który miesza powietrze przed wew. termistorem warto rozebrać moduł i ew przeciścić silniczek z wiatrakiem.

0
  • #8 19 Mar 2006 14:02
    Gregor_PL
    Poziom 13  

Witam zrobilem jak wczesniej kolega napisal rozebralem przeczyscilem wszystko cale ulkady i musze stwierdzic ze jest ok wyswietlacz nie mruga czyli jest wszystko ok,ale jak dodepne pod vaga to nie mozna przeprowadzic testu tego urzadzenie ale oglnie wszystko dziala jak nalezy,daje sobie z tym spokoj chyba ze zacznie cos szwankowac,

0
  • #9 16 Lip 2006 22:23
    SZIK
    Poziom 12  

klimatronik w starym modelu nie ma testu elem. wykonawczych

0
  • #10 22 Maj 2007 21:36
    a_robert
    Poziom 2  

Witam Sharan 99 TDI 110 KM. Problem z klimatronikiem, miga cały wyświetlacz, oraz stoi tempertatura zewn. Elektryk wykrył błąd 65535, oraz błąd czujnika temp. zewnętrznej( wymienił na inny który pochodził dwa dni i znów stoi- np. 20 stopni C). Klima chłodzi , ale te błędy działąją na nerwy. Czy ktoś poradził sobie z tym problemem?

0
  • #11 22 Maj 2007 21:52
    SZIK
    Poziom 12  

masz uszkodzone sterowniki tak się psują kup starszy nie z lat 08,98-06,99

1
  • #12 24 Maj 2007 00:04
    a_robert
    Poziom 2  

Błąd polega na zablokowaniu wentylatorka zasysającego powietrze z kabiny poprzez czujnik temp. kabiny. Smarowanie nic nie dało, naprawiłem poprzez głębsze wciśnięcie trzpienia. Na efekty trzeba poczekać. Potestuję kilka dni i opiszę efekt.

0
  • #13 10 Maj 2008 23:24
    SCICHOSZ
    Poziom 11  

Cześć!

Mam podobny efekt w SHARNA TDI 97 - jak zakończył się problem?

S.C.

0
  • #14 15 Maj 2008 07:22
    a_robert
    Poziom 2  

Działa ok! To byłą wina wentylatorka. Lecz z temp. zewnętrzną bywa różnie, raz stoi, raz działa. Muszę zainwestować w nowy czujnik temp. Pozdrawiam.

0
  • #15 21 Wrz 2008 15:18
    SCICHOSZ
    Poziom 11  

Cześć!

U mnie probelm rozwiązany - wymiana uszkodzonej sprężarki.

S.C.

0
  • #16 22 Wrz 2008 09:12
    a_robert
    Poziom 2  

Witam!
    Czujnik temperatury zewnętrznej jest zależny od przekaźnika numer 109. Padł ostatnio i po wymianie wróciła praca czujnika temp. zewnętrznej. Przekaźnik miał zimny lut, być może komputer chodził w trybie awaryjnym? A jeżeli chodzi o błąd 65535 to naprawa wentylatorka dała pozytywne efekty.
    Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych.
    R.A.

0
  • #17 27 Paź 2008 13:48
    SCICHOSZ
    Poziom 11  

Cześć!

Jaki wentylatorek naprawiłeś aby usunąć błąd 65535?

S.C.

0
  • #18 28 Paź 2008 07:30
    bodzior
    Poziom 16  

Wentylatorek w klimatroniku.
    Tu gdzie przyciski i wyświetlacz masz taką kratke i tam jest czujnik temp. wewnętrznej, wentylatorek zaciąga przez niego powietrze.

0
  • #19 04 Mar 2009 20:01
    Artech
    VIP Zasłużony dla elektroda

Przepraszam ze odgrzebałem lekko temat może mnie moderator nie zabije ..;;/

Bowiem mam podobny problem z migającym wys. klimatronika u mnie pokazało uszkodzony moduł sterujący oraz coś z wentylatorami , sprawdziłem ten malutki wentylatorek wewnątrz panel jest oki lecz panel nadal miga i przez to mi szyba rosieje muszę wyjąć kluczy ze stacyjki i ponownie dokonać rozruchu wtedy wraca do normy co może być więcej uszkodzone ten moduł ?

swój żywot chyba zakończył i tempomat bo tez przestal dziłać ta instalacja to istny zgnilak czym to spowodowane ?

0
  • #20 08 Mar 2009 13:14
    emiliol
    Poziom 9  

JA MAM PODOBNY PROBLEM Z MIGAJĄCYM WYŚWIETLACZEM KLIMATRONIKA W VW SHARANIE WYCZYŚCIŁEM WIATRACZEK I DALEJ MIGA ALE PO OKOŁO 30 MGNĘCACH GAŚNE ALE DODATKOWO MAM PĘKNĘTA CHŁODNICĘ KLIMATYZATORA I BRAK GAZU CZY TO MOŻE BYĆ PRZYCZYNĄ MGANIA
    PROSZĘ O POMOC

0
  • #21 08 Mar 2009 13:38
    DEATH_HC
    Poziom 9  

Tak, jak spada cisnienie w instalacji to wyswietlacz miga.

0
  • #22 12 Mar 2009 20:36
    emiliol
    Poziom 9  

JESTEM WŁAŚCICIELEM VW SHARANA OSTATNIO NAPEŁNIAŁEM UKŁAD KLIMATYZACJI SKASOWAŁEM BŁĘDY I PRZESTAŁO MIGAĆ ALE MAM TAKI PROBLEM PO NAPEŁNIENIU PRZEDNIA CZĘŚĆ BARDZO DOBRZE CHŁODZI A CZEŚĆ TYLNA SŁABO SPRAWDZIŁEM TO TERMOMETREM PRZY WYLOTACH PRZEDNICH POWIETRZA TEMPERATURA SPADA DO 4 STOPNI A PRZY TYLNYCH NADMUCHACH TEMPERATURA SPADA DO 14 STOPNI. MOŻE MAM MAŁE CIŚNIENIE NABITEGO GAZU ( W UKŁADZIE NABITE JEST 750 g GAZU.) A MOŻE TYLNĄ CZĘŚĆ DODATKOWO SIĘ NABIJA PROSZĘ O POMOC

0
  • #23 06 Maj 2009 16:46
    smerf998
    Poziom 2  

W klimatyzacji dwustrefowej powinno być około 1300 do0 1500 g gazu

0
  Szukaj w 5mln produktów