Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szukam zabezpieczenia-alarmu do sklepu rtv

04 Mar 2006 20:28 1143 7
  • Poziom 11  
    Witam,
    Kiedyś widziałem w jakimś sklepie RTV centralke do której były podpięte czujniki, które póżniej w jakiś sposób były mocowane do walkmanów, magnetowidów i innej "drobnicy"-nie zostawiało to śladów po zdjęciu z danego sprzętu.
    Szukam podobnego rozwiązania by zabezpieczyć np. klawiatury, myszki, monitory, lecz by nie zniszczyć danego sprzętu mocowaniem czujki.
    Mam kilka sztuk syrenek uruchamianych przerwaniem obwodu.
    Co proponujecie zastosować?
    pozdrawiam
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    norbert.s. napisał:
    najprościej to na urządzenie magnesik na kawałku taśmy dwustronnej[ślad po tasmie zmyjesz benzyna ekstrakcyjną],a w półce,czy pod urządzeniem kontaktron wpięty w linię,podniesienie urządzenia[kontaktron puści rozwierając obwód] wzbudzi alarm,na jednej lini możesz włozyć dowolną liczbę kontaktronów ale nie zidentyfikujesz,który zadział,usłyszysz tylko,że coś zmienia własciciela bez twojej wiedzy.

Niestety magnesy nie wchodzą w rachube. Ze względu na sprzęt.
    Myślałem o jakimś włączniku pomiędzy który jest wsadzony kawałek papieru, tektury, one zaś są przymocowane do klawiatury, myszy, monitora, itd...
    Nie wiem tylko czy na rynku jest taki włącznik.
  • Poziom 11  
    norbert.s. napisał:
    nie wiem czy tak mały magnesik ma jakiś zły wpływ na myszkę czy klawiaturę,ale może faktycznie ma.

Pewnie nie ma, ale gdzie kupic płaski magnes i do tego w miarę silny by kontrakton zadziałał?
  • Poziom 18  
    A nie jest taniej zrobić gablotę i ja solidnie zabezpieczyć?
  • Poziom 21  
    na giełdzie można kupić silne magnesy neodymowe
    3na 1 cm za 3 zł przecinasz na 3 części i masz 1 magnes za 1 zeta naprawde silne konrakton łapie z ok 5 - 8 cm sprawdzałem