Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VCR Sony SLV-436EE brak odbioru stacji przez wew. tuner

04 Mar 2006 21:10 1341 4
 • Poziom 10  
  Witam!
  Tak jak w temacie, problem polega na braku odbioru stacji przez wewnętrzny tuner magnetowidu Sony SLV-436EE.
  A teraz szczegóły:
  Sygnał z kasety (obraz i dźwięk) przez wyjście AV i przewód antenowy jest w porządku.
  Sygnał z anteny przez magnetowid dociera do TV.
  Podczas (próby) strojenia stacji w magnetowidzie, pojawia się na ekranie TV menu i obraz (tło) niebieskie. Niestety nie wyszukuje żadnych stacji, brak jakiegokolwiek śnieżenia, mrówek czy pasów na ekranie, cały czas obraz jest niebieski z menu. Niestety ktoś wcześniej zaglądał już do magnetowidu, ponieważ na jednej części (mniejszej) tunera (tak jak w przypadku głowicy w TV) brak ekranów, ślady lutowania na obudowie tunera. Zauważyłem również, że obudowa tunera po włączeniu magnetowidu do sieci jest ciepła.
  Prosiłby o pomoc w lokalizowaniu usterki. Poszukuję również schematu do tego modelu.

  Pozdrawiam
  Marek
 • Poziom 13  
  Witam
  Poszukaj na elektrodzie w bazie schematów jest tam model 416, może jest trochę podobny?
  Proponuje poszukać usterki w strojeniu tunera, niebieskie tło przez cały czas strojenia może świadczyć o braku przestrajania głowicy.
  Pozdrawiam
 • Poziom 10  
  Witam!
  Przepraszam że tak późno odpisuję, ponieważ do sieci mam dostęp tylko przez modem analogowy.
  Dziękuję serdecznie, znalazłem dwa schematy, jeden do modelu SLV-426EE i SLV416EE, powinny być podobne do mojego modelu. Jeżeli chodzi o mój tuner, sygnał antenowy podłączałem z kablówki, w którym mam 3 podstawowe kanały, podejrzewałem że tuner posiada ograniczone pasmo. Sprawdziłem również na antenie pokojowej, (nadajnik TV mam w odległości 10km tak więc nie powinno być problemu z dotarciem sygnału do anteny), niestety efekt jest ten sam - brak strojenia.
  Jeżeli chodzi o przestrojenie magnetowidu, niestety nigdy nie przestrajałem TV, czy VCR, przestrajałem tylko UKF w odbiornikach radiowych, poprzez wymianę cewek i kondensatorów i regulację filtrami. Czy w moim przypadku przestrojenie magnetowidu, polegałoby na wstawieniu fonii? Czy brak przestrojenia fonii ma związek z brakiem wizji? Jaką "płytkę" należałoby wstawić?
  Pozdrawiam
  Marek
 • Pomocny post
  Poziom 13  
  Witam
  Nie chodziło mi o przestrajanie magnetowidu, tylko o strojenie samego tunera ( wyszukiwanie stacji ). Podczas strojenia stacji powinno zmieniać się napięcie na głowicy w zakresie 0-30 V o ile ten tuner jest strojony warikapem ( może być strojony przez magistralę, ale nie pamiętam jak jest w tym modelu). Pozdrawiam
 • Poziom 10  
  Dziękuję za pomoc. Usterka usunięta. Dokładnie było to zwarcie w tunerze, przy punkcie lutowniczym tunera do płyty głównej.

  Pozdrawiam i temat zamykam

  Marek