Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Osprzęt kablowy
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czujnik szerokości folii. Czujnik wychwytujący ucieczkę folii o 1 mm.

04 Mar 2006 22:50 2018 8
  • Poziom 11  
    Mam problem z utrzymaniem szerokością rękawa foliowego wychodzącej z wytłaczarki. Czasami wychodzi z rękawa powietrze, a nie zawsze zdążę zauważyć, że część powietrza uszło. Grubość folii to 50 mikronów. Chodzi mi o to, aby jakiś czujnik wychwycił mi ucieczkę folii o 1mm i podał informacje dzwiękową jakimś buczerem. Czy ktoś mi może poradzić w tym temacie?
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 27  
    A nie łatwiej mierzyć ciśnienie w rękawie ?
    poz dioda
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 11  
    Można mierzyć ciśnienie w rękawie, tylko przy takim samym ciśnieniu, a ciut niższej temperaturze spadnie średnica folii. A tak przy okazji jak mierzyć tak minimalne ciśnienie?
  • Poziom 27  
    Cytat:
    A tak przy okazji jak mierzyć tak minimalne ciśnienie?

A jakie to ciśnienie ?/ tak z ciekawości pytam/.
    poz dioda
    ps. Folia przezroczysta jest więc bariera świetlna odpada .Może wyłączniki krańcowe wystarczą przed bębnem zwijającym.
    Poszukaj coś na temat czujników pojemnościowych ale z 1mm to ciężko będzie /histereza/
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Można próbować z barierą optyczną. Tylko wtedy folia nie może "drgnąć". Czyli rekaw musi iść idealnie w linii. Pozycjonować czujnik można za pomocą wiązki laserowej (a nawet na laserze wykonać sam czujnik). Jeśli powierzchnia na to pozwala, to może spróbować z czujnikiem, który bedzie odbijał światło od powierzchni folii. A jeśli folia jest już na tyle ostudzona, że umożliwia by slizgał się po niej jakiś czujnik, to można zastosowac jakieś ramię, które będzie delikatnie dociskane do folii.
    A na marginesie. Podobny temat już był niedawno na forum. Radzę poszukać.
  • Poziom 11  
    Próbowałem czujników pojemnościowych i optycznych. Nie sprawdzają się. Krańcówki też. Za miękka folia.Ciśnienie w rękawie jest niewiele większe od ciśnienia atmosferycznego. Lasera jeszcze nie próbowałem. może to i dobry pomysł. Cóż, będę próbował dalej.Dzięki za podpowiedzi.
  • Poziom 27  
    Spróbuj bariere pneumatyczną.
    wygląda to tak:

dysza powieczna -----> wzmacniacz pneumatyczny i nap. wyłacznik

to zadziała na 100% , średnica dyszy to około 1mm
    poz dioda
  • Poziom 11  
    Wracam do pierwszej podpowiedzi diody1000. Otóż, znalazłem czujnik ciśnienia dwutlenku węgla od migomatu. Mierzy on ciśnienie w przewodzie spawalniczym które jest niewielkie. Z regulacją buczerka to chyba nie będę miał większego problemu (czujnik indukcyjny na wskazówkę). Oby zadziałało!!!
  • Poziom 16  
    do małych ciśnień może hydrostat z pralki...nawet do dyszy jak wyżej