Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

problem z potencjometrem we wzmacniaczu

05 Mar 2006 11:35 909 7
  • Poziom 12  
    witam, mam kolejny problem z potencjometrem, tym razem we wzmacniaczu gitarowym

mam wzmacniacz gitarowy(head) a w nim dwa kanały - jeden czysty drugi przesterowany podwójnie i grając na cleanie wszystko ładnie gra, głosno i bez zniekształceń a na przesterze niestety są problemy: jak włącze wzmacniacz na początku gra dobrze ale pochwili moc przygasa i robią sie zniekształcenia dzwięku - takie pierdzenie

czy może to być wina potencjometru którym ustawiam poziom przesteru? ponieważ jak mi moc słabnie to jak dotkne tego potencjometru to wraca wszystko do normy a jak puszcze to znowu pierdzi - tak mi sie wydaje ze moze to być wina tego potencjometru bo już wczesniej czasami pierdział a teraz to już chyba wysiadł dokumentnie

jaka jest wasza diagnoza????
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    witam,zacznij od podstawienia potencjometra.
  • Poziom 12  
    Lucjan RTV napisał:
    witam,zacznij od podstawienia potencjometra.

podstawienia - znaczy wymiany????
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    może to tylko wina zimnego lutu na potencjometrze.
    Przy wymianie pamiętaj o odpowiednim oporze.
  • Poziom 12  
    watpie żeby to był zimny lut - normalnie ten potencjometr trzeszczał jak grałem na gitarze ale osatnio podpiłem pod wzmacniacz gitare basową która ma mocniejszy przekaz co najprawdopodobniej uszkodziło juz zupelnie ten potecjometr - taka jest moja diagnoza

zobaczymy jak go wymienie - jak dalej bedzie pierdzieć i przygasać to wtedy poszukam wady gdzieś indziej

ale wydaje mi sie że to musi być to bo na cleanie gra czysto i dobrze tylko na przesterze pierdzi
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    pierw obwiniałbym potencjometr, jesli to nie to to cos w zasilaniu moze byc nie tak
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Witam
    Jesli jest to potencjometr "zabudowany" mozna rozebrac i psiknac grafitem, czasem to wystarczy, dogiac blaszki do powierzchni oporowej, moze odzyje :). Powyższe zabiegi dzialaja jesli powierzchni oporowe sa jescze w jako takim stanie. Jesli sa wytarte pozostaje wymiana.
    Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    wymieniłem potencjometr na nowy i jak narazie wszystko gra wiec to była chyba jego wina

dzięki za pomoc :D