Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Niebieski ekran i bład DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OREQUAL

05 Mar 2006 12:40 2675 7
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich.
    Mój problem mianowicie związany jest z wyświetlajacym sie niebieskim ekranem i widniejacym napisem DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OREQUAL co do dalszej czesci błedu to ona sie zmienia np:
    Stop: 0x000000D1 (0x6D82336E,0x00000002,0x00000000,0x81E2F192)
    Stop: 0x000000D1 (0x4F0264E2,0x00000002,0x00000001,0x81E2F634)
    Niebieski ekran pojawia sie przy podłaczaniu sie emula lub azureusa do serwera (właczam emule daje podłacz i po chwili niebieski ekran) to tylko wtedy sie dzieje.
    Moja konfiguracja:Sempron 2,3GHzpłyta Asrock k7vt4a+,pamiec 512DDR Pc 400,grafika radeon 9550 saphire,dysk segate 40GB 5400obr,sieciówka d-link dwl520+.
    Co robiłem:
    System kilka razy, zmieniłem koniguracje komputera tzn wszystko wymieniłem prucz dysku i sieciowki i działoło z 3h i po ponownym właczeniu komputera to samo.
    Może ma znaczenie ze z 2 kumplami dostaliśmy zew IP i w tym samym dniu mi pojawił sie ten bład a im kompy same sie resetowały, tyle ze oni system postawili i działa a ja 4 dni siedze i system robie kombinuje i nic.
    Pozdrawiam i czekam na odpowiedz.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    czy na ekranie BSOD nie jest wymieniona jakaś nazwa pliku ?

czy koledzy którym "kompy same sie resetowały" mają te same karty sieciowe (D-LINK DWL 520+) ?

(może mieli skonfigurowany na automatyczny ponowny rozruch po błędzie, można byłoby jeszcze zobaczyć w Podglądzie zdarzeń czy mieli analogiczne błędy no chyba że są po 'formacie')

jak ze sterownikami do tych sieciówek - mają certyfikat WHQL ?
  • Poziom 10  
    Na ekranie nie ma nazwy pliku.
    Koledzy maja te same karty sieciowe d-link dwl520+.Zobaczyc sie u nich sie nie da bo juz po formatach sa ale w ich przypadku masz racje bo po restarcie pisało ze "system odzyskał sprawnoś działania po poważnym błedzie".
    Co do sterowników to nie wiem czy maja certyfikat WHQL ale mam podejrzenia zwiazane z błednymi lub uszkodzonymi sterownikami, narazie jestem po formacie i zainstalowałem inne sterowniki do sieciówy.Bład nie wyskoczył jak zapusciłem emula moze to dobry znak.
    Dziekuje za cenne wskazówki :D.
  • Poziom 10  
    Nic nie pomogło dalej to samo,zrobie system i chodzi do wieczora i nic sie nie dzieje.Rano właczam p2p i niebieski ekran.Mam opis błedu i na tym sie konczy bo nie wiem co dalej.
    Oto opis:
    "Komunikat zatrzymania numer 0x000000D1 Tekst opisowy: DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

Częsta przyczyna: Podjęto próbę dostępu do pamięci stronicowalnej na zbyt wysokim poziomie wewnętrznego żądania procesu (IRQL). Jest to zwykle spowodowane przez sterowniki używające niepoprawnych adresów. Sterowniki trybu jądra nie mogą uzyskiwać dostępu do pamięci stronicowanej na wysokim poziomie IRQL."
  • Poziom 2  
    Mam ten sam problem co Zmartwiony

Karta d-link 520+
    MB Epox 8rda3+pro

Sterowniki mają podpisany certyfikat i są to te ze strony d-linka
    Reinstalacja systemu nic nie dała. Dalej pojawia się ten ekran gdy tylko próbuję pobierać jakieś pliki z p2p czy grać w internecie.

Co tu robić!!!!!!POMOCY!!!!
  • Poziom 10  
    zmień numer przerwania na karcie sieciowej na jakiś inny dostępny np 10 lub 15